Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lassan legegyszerűbb munkához...

Lassan legegyszerűbb munkához is diplomát kérnek? Még legegyszerűbb munkához már magas elvárások vannak?

Figyelt kérdés

Régen azt mondták nekem hogy nem tanulok sokat akkor mész utcára takarítani vagy takarító leszel.Mi van most sokat tanultam(érettségim van) tessék legegyszerűbb munkához már lassan diplomát kérnek magas elvárások vannak.Találtam már olyan munkát ami ÉRETTSÉGIT kért:WC takarító,csomagoló,szorólapozás( ez nem vicc)

Erre jelenségre egy 1,5 éve figyeltem fel.Miért kérnek legegyszerűbb munkához ilyen magas elvárásokat?Majdnem összes munkára érettségit/diplomát kérnek még a legegyszerübb is.8 általános végzettségű emberek mi lesz velük?



2013. szept. 19. 06:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
39%

Ez az egész nyomorék rendszer itt úgy undorító, ahogy van!

Az egy dolog, hogy a sz@ráshoz is diploma kell, de hogy még a takarítónőtől, varrónőtől is fényképes önéletrajzot kérnek, az már elmebaj!


Első cél, hogy minél többen minél tovább járjanak bármilyen képzésre, mert "muszáj".Ínnen sok pénze jön az államnak(is).A tanuló viszont nem biztos, hogy jól jár vele, mert ha 10 papírja van, akkor sem biztos, hogy bárhová felveszik.


Ha nincs diploma, az a baj, ha van, akkor meg az a baj, mert akkor túlképzett.


Olyan munkákhoz is kérnek érettségit, amit 4 általásossal is meg lehetne csinálni simán.És miért?Mert sok a munkanélküli, akkor naná, hogy a vécés néninek is diplomás cicababát fog berakni a sznob, agyatlan milliomos cégvezető.


Onnan ered a probléma, hogy a sznob, agyatlan, nagyravágyó, milliomos cégvezetők jó dolgukban már azt sem tudják, hogyan válogassanak, mit várjanak el!

Elmehetnek a nagy elvárásaikkal meg a minimálbérükkel(amit gyakran meg sem adnak)..hadd ne írjam ki, hova!

2013. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
78%

Mellesleg ami itt a papírnál is fontosabb, az a protekció.Ha van valaki ismerős, sógor-koma, aki jó helyre be tudja nyomni a delikvens fenekét,akkor simán bekerülhet bármilyen puccos-zsíros állásba 8 általánossal is, vagy lehet kis főnök sík hülyén.

Érdekes, igaz?Az ismerős alkalmas a feladatra papír nélkül is?Az idegennek meg 2 diploma kell?

Ez kb olyan, mint az, hogy "nincs munka",és valóban, normál munkakörben az istennek se lehet találni, de ha közmunkára akarsz jelentkezni, vagy arra kényszerülsz, akkor egyből van!

2013. szept. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
#9-nek: Elárulnád a 3 felsöfoku végzettségedet (Melyik iskola, hány éves képzés, milyen eredmény?)
2013. szept. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

A probléma gyökere az, hogy az érettségi és a diplomák egy jelentős része semmit sem ér. Aki egyetemre jár tudja ezt. Megdöbbentően hülye emberek szereznek diplomát értelmetlen szakokon, aztán amikor odakerülnek a munkaerőpiacra, kiderül, hogy nem értenek semmihez, de azért titkárnőnek még talán elmennek.

Az egyetemeknek értelemszerűen az az érdekük, hogy minél több diákjuk legyen, mert utánuk kapják a pénzt, ezért létezhetnek az andragógia és hozzá hasonló szemétszakok, és ezért van tömegképzés a humán szakokon. Az eredmény rengeteg diplomás értéktelen diplomákkal. A munkáltató pedig lazán megteheti, hogy őket veszi fel, mert úgysem találnak jobb munkát.

2013. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
9-es vagyok! Látom van akit érdekel hogy milyen végzettségem van meg milyen eredménnyel. Van egy jogi amivel hármassal végeztem, van egy logisztikai ügyintéző szakmám ami 4es lett és pénzügyi számviteli ügyintéző szintén 4-es. De nem is értem miért fontos ez. A lényeg, hogy édesanyám segített a másodikat kifizetni, a harmadikra én dobtam ki a pénzt és miért? A semmiért. Persze amit megtanultam az az enyém csak sajnos kitörölhetem a hátsóm vele. Nem kellek olyan munkahelyre ahol ezt a tudást tudom kamatoztatni, mert nincs protekcióm ilyen helyekre. De ezzel nem vagyok egyedül. Nem azért írtam azt le hogy 3 szakmám van mert sokat képzelek magamról, hanem mert egyetértek a kérdezővel és a legtöbb válaszolóval abban, hogy semmit nem ér az egész ráfektetett pénz és idő.
2013. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 diplomával, nyelvvizsgával, 2 felsőfokú, 1 középfokú szakképesítéssel sincs munkám, ennyit a tanulj, hogy jó munkád és jó fizetésed legyenről :( Közben ismerős vendéglátói szakmunkásképzővel irodában virít, mint jogi asszisztens, engem meg bolti pénztárosnak se vesznek fel. Ha protekció van, teljesen mindegy mi a végzettséged, akkor van jó munka, ha nincs, akkor lehet az embernek 66 diplomája/okj-és papírja meg nyelvvizsgája, akkor se kell sehova.
2013. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
Olyan szakmát kell tanulni amire van kereslet, és nem itt sírni a protekció miatt...
2013. szept. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Amire van kereslet???Miért, van valamire?

Hát, tudod menedzserasszisztensnek meg mérnök/informatikusnak, orvosnak sem tanulhat mindenki.Meg aztán, ha mindenki azt tanulná, egy idő után belőlük is sok lenne a felesleg.

De ha már így felhoztad, írnál pár szakmát, amire valóban van kereslet?

2013. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Orvosra és minden eü dolgozóra nagy és egyre nagyobb a kereslet. Évi több ezer új munkaerő hiányzik.



Szerencsére az én egyetlen diplomám, papírom értékelik.

2013. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Orvosra, eü dolgozóra..ez mind?

Talán hamarabb kellett volna megemelni kicsit a fizetésüket.

Na nem pont az orvosokét, mert a házaikat elnézve, ők nem kereshettek olyan rosszul jó pár évvel ezelőtt sem.Hanem mondjuk ápolókét, stb...

2013. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!