Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Munkahely, kollégák

A kérdés

Elbocsájtottak a munkahelyemről, ám nem várt fejlemények történtek, származhat ebből problémám?

Szisztok! 10 hónapja dolgoztam egy cégnél, amikor egy reggel közölte velem a főnök, hogy ma már nem kell munkába állnom, mehetek haza, mai nappal el vagyok bocsájtva. Indokaiban próbált engem okolni az elbocsájtásomért, ám a végén elszólta magát, szimplán leépítés miatt rúg ki, anyagi okok miatt. Ezzel nincs is gond, rá pár napra behívott elintézni a papírokat, odaadta az adóbevalláshoz, stb hez szükséges papírokat amit folyamatosan tolt az orrom alá aláírás szempontjából. Utána jött a "közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetése" papír amit aláírtam elolvasás nélkül meggondolatlanul sajnos. Voltam annyira jó viszonyban a főnökömmel, hogy ne gondoltam volna semmi rosszra, tehát aláírtam. Otthon elolvastam, a papíron az áll, hogy én kérelmeztem az elbocsájtásomat, méghozzá a kirúgást megelőző 2 nappal előtte, (amikor én még vígan dolgoztam) és nem pedig kirúgtak. Ez egy szimpla nyomtatott papír amelyen csak a céges pecsét a hivatalos, egy szimpla Word-ön bepötyögött szöveg az egész. Van neki is belőle egy példánya. Származhat ebből bárminemű problémám, hogy papírforma szerint én mondtam fel és nem kirúgtak? vagy ezt a következő munkahelyemen be kéne mutatnom, hogy én felmondtam állítólag az előző munkahelyen? 355 naptári nap munkaviszonyom van az elmúlt 3 évben, szóval 5 nap híján amúgy sem kapnék munkanélküli segélyt. Érdemes reklamálnom emiatt, vagy teljesen felesleges, mivel már aláírtam? Származhat e ebből bárminemű hátrányom? Előre is köszi a válaszokat!!

Keress kérdéseket hasonló témákban: kirúgás, elbocsájtás, szerződés, hátrány

2013. okt. 22. 17:58  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

A munkaszerződésemben nem volt megadva felmondási idő, ezt elfelejtettem odaírni. A lényeg, hogy kirúgtak azonnali hatállyal, a felmondási papíron pedig az áll, hogy én kérelmeztem a felmondásomat 2 nappal előtte

# 1/5Időpont 2013. okt. 22. 18:03 Privát üzenet

Így kevesebbet kell fizetnie részedre, buktál némi pénzt!

Mondjuk az viszont, hogy te kérted a felmondást, szebben hangzik mint az, hogy "kirugtak".Következő munkahelyen ez nem tudom, mennyire jó pont.Lehet, lényegtelen.

Tanulság:aláírás előtt MINDENT gondosan elolvasunk!

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2013. okt. 22. 18:11 Privát üzenet
Hát, legalább nem az áll majd a papírodon, hogy kirúgtak, hanem hogy magad hagytad ott a melót. Ez jó pont a következő munkahelynél, de ja, ezzel lemondtál a pénzről is, amit kaptál végkielégítést.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2013. okt. 22. 18:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Végkielégítés még nem járt volna, csak 10 hónap munkaviszony volt, szóval ez a szempont nem lényeg. Kifizették rendesen a ledolgozott napjaimat is. Csak azzal van problémám, hogy én mondtam fel papír szerint, nem pedig kirúgtak leépítés miatt.

# 4/5Időpont 2013. okt. 22. 18:36 Privát üzenet
Miquel nevű felhasználó válasza:

Csak ha olyan biztosításod van, ami mukahely megszűnésére vonatkozik, akkor hátrányos. Ott ugyanis a dolgozó felmondása mentesíti a biztosítót a kockázatviselés alól.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2013. okt. 23. 21:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha elbocsájtottak valakit egy egyetemről (pl. : BME) és jelentkezik újra ugyan arra a képzésre amint lehet, abban az esetben elfogadják a korábban megszerzett krediteket/tárgyakat?
Kirúgtak a legelső munkahelyemről (diákmunka). Most mit csináljak, hogy ne foglalkozzak vele? Eléggé elment a kedvem.
Munkahelyet akarok váltani. Sürgősbe kéne az összes papírom a mostani munkahelyemről de nem tudnak kifizetni és csak akkor adják ki a papírjaimat ha aláírom a kilépő papírt. Mit tegyek?
Kirúgtak a munkahelyemről? Hogyan kell ilyenkor bosszút állni a főnökön, hogy belegebedjen?
Úgy néz ki próbaidőn belül elküldenek a munkahelyemről. Milyen segély, támogatás illet meg így és mennyi az összege?
Kifizessem e a munkahelyemről a számhordozás ideje alatt továbbszámlázott telefonszámlát, ha a hordozás nem miattam, hanem azért csúszott, mert a korábbi munkáltató késett e...

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Munkahely, kollégák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!