Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elbocsájtottak a munkahelyemrő...

Elbocsájtottak a munkahelyemről, ám nem várt fejlemények történtek, származhat ebből problémám?

Figyelt kérdés
Szisztok! 10 hónapja dolgoztam egy cégnél, amikor egy reggel közölte velem a főnök, hogy ma már nem kell munkába állnom, mehetek haza, mai nappal el vagyok bocsájtva. Indokaiban próbált engem okolni az elbocsájtásomért, ám a végén elszólta magát, szimplán leépítés miatt rúg ki, anyagi okok miatt. Ezzel nincs is gond, rá pár napra behívott elintézni a papírokat, odaadta az adóbevalláshoz, stb hez szükséges papírokat amit folyamatosan tolt az orrom alá aláírás szempontjából. Utána jött a "közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetése" papír amit aláírtam elolvasás nélkül meggondolatlanul sajnos. Voltam annyira jó viszonyban a főnökömmel, hogy ne gondoltam volna semmi rosszra, tehát aláírtam. Otthon elolvastam, a papíron az áll, hogy én kérelmeztem az elbocsájtásomat, méghozzá a kirúgást megelőző 2 nappal előtte, (amikor én még vígan dolgoztam) és nem pedig kirúgtak. Ez egy szimpla nyomtatott papír amelyen csak a céges pecsét a hivatalos, egy szimpla Word-ön bepötyögött szöveg az egész. Van neki is belőle egy példánya. Származhat ebből bárminemű problémám, hogy papírforma szerint én mondtam fel és nem kirúgtak? vagy ezt a következő munkahelyemen be kéne mutatnom, hogy én felmondtam állítólag az előző munkahelyen? 355 naptári nap munkaviszonyom van az elmúlt 3 évben, szóval 5 nap híján amúgy sem kapnék munkanélküli segélyt. Érdemes reklamálnom emiatt, vagy teljesen felesleges, mivel már aláírtam? Származhat e ebből bárminemű hátrányom? Előre is köszi a válaszokat!!

2013. okt. 22. 17:58
 1/5 A kérdező kommentje:
A munkaszerződésemben nem volt megadva felmondási idő, ezt elfelejtettem odaírni. A lényeg, hogy kirúgtak azonnali hatállyal, a felmondási papíron pedig az áll, hogy én kérelmeztem a felmondásomat 2 nappal előtte
2013. okt. 22. 18:03
 2/5 anonim ***** válasza:

Így kevesebbet kell fizetnie részedre, buktál némi pénzt!

Mondjuk az viszont, hogy te kérted a felmondást, szebben hangzik mint az, hogy "kirugtak".Következő munkahelyen ez nem tudom, mennyire jó pont.Lehet, lényegtelen.

Tanulság:aláírás előtt MINDENT gondosan elolvasunk!

2013. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, legalább nem az áll majd a papírodon, hogy kirúgtak, hanem hogy magad hagytad ott a melót. Ez jó pont a következő munkahelynél, de ja, ezzel lemondtál a pénzről is, amit kaptál végkielégítést.
2013. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Végkielégítés még nem járt volna, csak 10 hónap munkaviszony volt, szóval ez a szempont nem lényeg. Kifizették rendesen a ledolgozott napjaimat is. Csak azzal van problémám, hogy én mondtam fel papír szerint, nem pedig kirúgtak leépítés miatt.
2013. okt. 22. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak ha olyan biztosításod van, ami mukahely megszűnésére vonatkozik, akkor hátrányos. Ott ugyanis a dolgozó felmondása mentesíti a biztosítót a kockázatviselés alól.
2013. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!