Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közmunkára küldtek, ebből ki...

Közmunkára küldtek, ebből ki lehet mászni? Mit takar ez?

Figyelt kérdés

Megjött ma a Munkaügyiből egy elsőbbségi levél, miszerint jelenjek meg x-y időpontban a hivatalban egy közfoglalkoztatási tájékoztatón.

Tanfolyamról, bérösszegről, időbeosztásról rizsáznak benne. Jelenjek meg, mert nincs már más út.

8. hónapja vagyok munkanélküli. Most mitévő legyek. Annyit próbálkoztam már álláskereséssel.

Ez azt jelenti, most menjek utcát söpörni, meg majd havat lapátolni?

Égnék a szégyentől, főleg ha ismerősök (rokonok, régi osztálytársak, kollégák stb...) arra járkálnak.

Reménykedek abban, hogy közmunka alatt nem csak az utcasöprést értik.

Voltatok már ilyen gyűlésen? Elsősorban olyan emberek válasza érdekelne.

28 F



2013. okt. 22. 20:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
0%

kisfiam, örülnék ha ilyen munkám lenne...

legalább nem a s.ggem mereszteném egész nap!

ha 8 hónap alatt nem találtál munkát, akkor nem is kerestél.

nekem mindig azt mondták a szüleim is, a munka sosem szégyen, csak csinálni kell.

szerinted miből lesz pénzed, ha nem dolgozol? anyukádék eltartanak? vagy az állam megelőlegezi még a segélyt évekig?

tessék menni dolgozni,vagy keresni mást, rajtad múlik!

2013. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, maradjunk már ezzel a fals dumával. Biztos állással, a másik oldalról mindenki könnyen pofázik...

Én hosszabb ideje vagyok munkanélküli, és meg lehet nézni, hogy hány helyre adtam be, hány interjún voltam.


Engem is ma hívtak, hogy mennem kell tájékoztatóra, majd meglátjuk mi lesz. De az utcaseprést én sem szívesen vállalnám el, és aki azt mondja, hogy ő igen, az hazudik. Ilyen munkának, lószar fizetéssel senki nem örül. Főleg, ha az illető tanult is.


Egyébként nem csak ilyen munkakörök vannak, de túl sok jóra azért ne számíts.

2013. okt. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Angelik@ ***** válasza:
100%

#2/2

Teljesen igazat adok neked. Mindennap az állás hírdetéseket nézem. Már nagyon sok helyre leadtam a jelentkezésem, de a folytonos elutasítás mindenhol. Túl fiatal, pályakezdő, tapasztalatlan ...és a többi hülye betanult szöveg. Az éremnek két oldala van, nem kell rögtön támadni! Biztos ő sem jókedvében nem akar pénzt keresni! Pff...

2013. okt. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Angelika, így van, sajnos mindenhol a protekció és a nyelv hosszúsága számít... Ha nincsenek megfelelő kapcsolataid, szinte el vagy ásva.

Két helyről is elküldtek, pedig mind a két helyre volt protekcióm. A többi állásinterjún pedig annyira lehetett érezni, hogy voltaképpen nem is kíváncsiak rám, csak berángattak, mert muszáj ilyet is szervezni, hogy az éves értékelésben ez is benne legyen.

Nem beszélve arról, hogy anyagilag is megterhelő. Többször is hívtak Pestre, egy pesti kiruccanást 3000 ft-nál alább nem úszok meg.


És egyszerűen nem tehetek róla, de a hányinger kerülget az olyan emberektől, akik ilyenkor a képembe vágják, hogy nem is akarok dolgozni. Persze, jó nekem itthon a szüleim nyakán, nuku lóvéval. Őket is idegbajba kergetem a folytonos dühkitöréseimmel, amiket persze nem tudok kontrollálni.

Szóval igen, erre vágyik egy fiatal! :D

2013. okt. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Igen, én is voltam több interjún és legjobban az dühít fel,hogy behívtak olyan helyekre is ahol egy fél napom ráment (pedig reggel fél 8-ra értem oda) azzal, hogy csöveztem a drága főnökökre, hogy annyit mondjanak : nem talált.

És még volt úgy is egy üzembe próbaidős voltam kemény 2 napot melóztam aztán zsebbe kifizettek és utána közölték nagy a létszám. Na szevasz...

Drága 1-es válaszoló. Attól, hogy nekem még "feláll a műszer" neked meg nem, még nem kell a fiatalabbat oktatni, hogy te még a munka tábort is megjártad.

2013. okt. 22. 23:29
 6/38 Angelik@ ***** válasza:
100%

Nekem is sajnos nagyon sok pénzem elment az utazásra. Ami a legszebb, hogy sokszor mikor behív már tudja hogy nem rám esett a választás. De jobb a pacekba belevágni, mekkora egy patkány dolog ez?!

Na mindegy, remélem hamarosan sikerül munkát találnunk.:)

2013. okt. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is ezt kívánom nektek! :) (és minden dolgozni AKARÓ embernek)
2013. okt. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Sándor G ***** válasza:
89%

#1/7, nagyfiam, te sem vállalnád havi 38ez.ft.ért a közmunkát, pláne nem télen, a hideg szeles időben, -6-14fokban, mert a tél következik, Dec.től keményen.

kibas.ott könnyű okosnak lenni, a biztos munkahelyről, az iróasztal mögül, na meg a 120ezres nyugdíjjal a zsebben.

Te sem tudnál cseszd+ meg élni ennyiből, de azért kivinnélek a Peresre, egy kis öszi közmunkára, fakitermelést, pótkocsit rakodni, meg a nyáron 39fok melegben, vajon meddig bírnád, velünk.

2013. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
0%

kisfiam...sándor g.

ugyanezt a munkát csinálom, télen, nyáron...nem értem h most magad fényezed?

rajtad kívül több százezer ember csinálja ezt, én nem nyavalyognak...

azt írtam, aki akar, az keres és talál munkát, nem otthon ül...!

és ha felajánlják neki ezt a munkát elfogadja, mert így a közért tesz vmit!

2013. okt. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Sándor G ***** válasza:

A nyári közmunka program már letelt, és a munkaügyre is csak a szükséges papírokat vittem be leadni, segélyre nem tartok igényt, azt a 22800ft.ot adják oda Orbánc seggnyalóinak, koporsóra, +gyógyszerre.

Nem írtam hogy ugyanezt csin.om éjjel nappal, te retardált vagy, én idehaza dolgozok megrendelésre, és heti 6napot, de nem 49ez.ért és nem 38ez.ért, hanem ennek a többszöröséért.

A saját szakmámban dolgozok, nem vagyok senkinek a csicskája, +a Pintér S. Kedvéért sem vállalnék közmunkát ennyi pénzért, xarér húgyért.

A családomat akarom eltartani, nem pedig a statisztikákat javitani, a választások előtt.

2013. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!