Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közmunkára küldtek, ebből ki...

Közmunkára küldtek, ebből ki lehet mászni? Mit takar ez?

Figyelt kérdés

Megjött ma a Munkaügyiből egy elsőbbségi levél, miszerint jelenjek meg x-y időpontban a hivatalban egy közfoglalkoztatási tájékoztatón.

Tanfolyamról, bérösszegről, időbeosztásról rizsáznak benne. Jelenjek meg, mert nincs már más út.

8. hónapja vagyok munkanélküli. Most mitévő legyek. Annyit próbálkoztam már álláskereséssel.

Ez azt jelenti, most menjek utcát söpörni, meg majd havat lapátolni?

Égnék a szégyentől, főleg ha ismerősök (rokonok, régi osztálytársak, kollégák stb...) arra járkálnak.

Reménykedek abban, hogy közmunka alatt nem csak az utcasöprést értik.

Voltatok már ilyen gyűlésen? Elsősorban olyan emberek válasza érdekelne.

28 F



2013. okt. 22. 20:04
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Én sem igazán értettem, hogy tőlem mit akarnak? Hova zárkóztatnak föl? De nálam ugye tévedésről volt szó. Egyébként én is úgy olvastam a neten, hogy ezek a képzések kifejezetten az olyan embereknek szánják, akiknek semmijük sincs, max 8 általános, esetleg érettségi.
2013. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Tehát nincs kifejezetten szakképesítésük.
2013. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim válasza:

Olvastam egy ilyet itt:


"De az utcaseprést én sem szívesen vállalnám el, és aki azt mondja, hogy ő igen, az hazudik. Ilyen munkának, lószar fizetéssel senki nem örül. Főleg, ha az illető tanult is."


Aki tanult, és olyan dolgot tanult, aminek haszna is van, az el tud benne helyezkedni.

Nem akarok én általánosítani, de jellemzően a büfészakos bölcsészek - médiaszak, meg filozófia szak, meg szabad bölcsész, meg ilyen haszontalan szakokon diplomát szerzők- szoktak így háborogni, hogy "hádeéntanultamosztmostseperjekuccát?"


Olyasmit kell tanulni, amire van igény a munkaerőpiacon, nem olyan szakra kell járni, amit a legkönnyebb elvégezni.

Ha meg valaki csak azért ment egyetemre, hogy ilyen hülyeségeket tanuljon az adófizetők pénzéből, meg romkocsmákban egy sör meg egy füves cigi mellett ücsöröghessen még pár évet a munka helyett, akkor ne legyen utána finnyás, és főleg ne csodálkozzon, h. csak közmunkát kap, akár utcaseprést is.

2013. okt. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, most jobb, ha nem minősítelek... Egyébként marha nagy tévedésben vagy, vannak munka nélkül diplomás közgazdászok, jogászok, tanárok, sőt mérnökök is. Különben is, ne te mondd meg, hogy ki mit tanuljon, annyi szerintem mindenkinek jár, aki "megdolgozott" érte, vagyis rendesen tanult szakközépben/gimiben, hogy olyan szakra menjen, amihez kedvet érez. Ja és még valami, ez a büfészakozás elég elcsépelt dolog, csak olyanok használják, akik sosem jártak fősulira/egyetemre, vagy nagyképűek, ugyanis egyetlen szakot sem könnyű elvégezni akár hiszed, akár nem és bizony elég sokat kell tanulni, még a legyeszerűbbnek tűnő szakokon is. De hiába is magyarázom ezt neked, te valószínűleg sosem fogod tudni átérezni, mert ahogy elnézem az írásodat, még közelébe sem fogsz jutni egyetlen egyetemnek, vagy főiskolának sem.:)
2013. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:

"Egyébként marha nagy tévedésben vagy, vannak munka nélkül diplomás közgazdászok, jogászok, tanárok, sőt mérnökök is."


Én nem sok munkanélkülit ismerek, egyik kategóriából sem, pedig van sok ilyen ismerősöm. Nem mondom, hogy nincsenek, de az arányok nagyon nem mindegyek.


"Különben is, ne te mondd meg, hogy ki mit tanuljon, annyi szerintem mindenkinek jár, aki "megdolgozott" érte, vagyis rendesen tanult szakközépben/gimiben, hogy olyan szakra menjen, amihez kedvet érez."


De, jogom van megmondani, hogy az adómból olyan embereket képeznek-e ki súlyos pénzekért, akiknek aztán a segélyét is velem fizettetik meg, vagy olyanokat, akik produktív, értékteremtő munkát végeznek.

Egyébként semmi kifogásom ellene, hogy valaki ilyen ökörségeket tanuljon, de akkor ne az én pénzemen, hanem fizesse magának.


"Ja és még valami, ez a büfészakozás elég elcsépelt dolog, csak olyanok használják, akik sosem jártak fősulira/egyetemre, vagy nagyképűek, ugyanis egyetlen szakot sem könnyű elvégezni akár hiszed, akár nem és bizony elég sokat kell tanulni, még a legyeszerűbbnek tűnő szakokon is."

Nos, diplomás informatikus mérnök/matematikus vagyok, a volt barátnőm média szakra járt, egy másik meg szabad bölcsész volt. Így aztán pontosan látom, hogy miket tanultak, mivel foglalkoztak. És míg mondjuk egy nagyon alapvető kamatos kamat számítás már felfoghatatlan matematikai kihívás volt számukra - ergo az első analízis gyak. már biztos bukás lett volna számukra - ,az, amit ők tanultak, számomra kb. szellemi fogyatékos gyerekek képzésének tűnt. Filmeket nézegetnek gyakorlaton, meg fél oldalas cikkeket írnak beadandónak, és arra kapják a gyakjegyet?(Azt is gyakorlatilag én írtam meg helyette, mert 2 mondatot nem tudott helyesen leírni) Ez általános iskolás szint. És ebből lehet diplomát szerezni, hogy filmeket nézegetek, meg cikkeket írkálok? És nem a Bivalyröcsögei Főiskoláról beszélek, hanem az ELTE-ről.

Hát ne röhögtess, ezeket a szakokat még egy értelmesebb majom is elvégzi.


"De hiába is magyarázom ezt neked, te valószínűleg sosem fogod tudni átérezni, mert ahogy elnézem az írásodat, még közelébe sem fogsz jutni egyetlen egyetemnek, vagy főiskolának sem.:)"

Már mondtam, mérnöki/matematikai diplomám van.


Felháborodásodból mindenesetre azt vélem kiolvasni, hogy te valamiféle ilyen kaliberű szakra jártál.


És akkor fel is tenném a kínzó kérdést, amire a magadfajták esetében a válasz általában kínos csönd:

Mihez értesz, ami bármelyik cégnek a hasznára válna?

Na? Ez minden?

Ja, hogy ismered a görög filozófia alapvető elméleteit? Köszi, az senkit se érdekel, ha akarom, elolvasom egy könyvből.


Ha tőlem megkérdezik, nekem van erre a kérdésre olyan válaszom, amire felcsillan a munkaadók szeme.

2013. okt. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Hát képzeld én nem egy olyan kaliberű szakra jártam/járok, amitt te úgy lenézel. Közgáz szakon végeztem és nekünk nagyon sokat kellett tanulni, ebből indultam ki, valamint abból, hogy így sem könnyű állást találni és sok ismerősöm van, akinek nem is sikerült, vagy épp fizikai munkát végez. És nehogy azt hidd, hogy attól, mert te tanultál integrál, meg differenciálszámítást, vagy regresszióanalízist még okosabb vagy, mint mások, én is tanultam, igen, de nem hiszem, hogy ettől több lennék, mint más ember és ezért bárkit leszólhatnék. Amit viszont ők tanultak, azt pedig te nem tudod, mert bármilyen hihetetlen is számodra pl. a filozófia is egy tudomány és attól, hogy te nem tartod sokra még hozzátartozik a műveltésghez.
2013. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
*műveltséghez
2013. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:

Közgazdász az teljesen más, viszont akkor nem értem, hogyhogy nem találsz munkát? Vagy csak válogatsz?


"bármilyen hihetetlen is számodra pl. a filozófia is egy tudomány és attól, hogy te nem tartod sokra még hozzátartozik a műveltésghez."


A helyesírás is hozzátartozik a műveltséghez, ezt csak úgy zárójelben jegyzem meg, ha már a műveltségről osztod az észt.

Na de a lényeg: a filozófia nem tudomány. A tudománynak van egy egzakt definíciója, amit a filozófia nem merít ki. A filozófia-történet az lehet tudomány, de az nem egyenlő a filozófiával.


De a kérdés továbbra sem az, hogy mi tartozik az általános műveltséghez, hanem az, hogy aki filozófia szakot végez, az mihez ért, ami a piacgazdaságban hasznosítható? Semmihez. Még egy kőműves vagy festő is többet ér.. És akkor az ilyenek sírnak, hogy nehogymá' utcát kelljen seperni? Hát ha nem értenek semmihez, mégis mit várnak?

2013. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

23-as, én vagyok a háborgó.


Kérlek alássan közgazdász végzettségem van, +bér és tb ügyintéző vagyok, + van egy általad minden bizonnyal haszontalan minősítésű logisztikai végzettségem.


Hogy miért nem találok munkát? Mert nincsenek kapcsolataim, szüleim kis emberek, nincs kialakult körünk. Sok helyen voltam interjún, de sehova nem kellek, mert nincs gyakorlatom.


Részben igazat adok neked, mert baromi sok egyetemistával találkoztam, aki egy félévre fölvett 2 tárgyat, és akkor baromi jól élt.

De ha én is általánosítani akarnék, azt mondanám, hogy nyilván a büdös életbe nem voltál még munkanélküli, mert csak azok beszélnek így, akiknek eddig minden flottul összejött. Aki hasonlóképpen minden szarért megküzd, mint én, attól támadó szavakat még nem kaptam.

2013. okt. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Az már csak mellékes, hogy lenézel más szakokat, és az azokat elvégzett embereket. Ha ilyen szar emberek, miért kezdtél ki a hozzájuk hasonlókkal? Talán meghasonlottál?

Nevetséges, amikor valaki azt bizonygatja, hogy az ő szakmája fúdejobb a másikénál...

2013. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!