Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közmunkára küldtek, ebből ki...

Közmunkára küldtek, ebből ki lehet mászni? Mit takar ez?

Figyelt kérdés

Megjött ma a Munkaügyiből egy elsőbbségi levél, miszerint jelenjek meg x-y időpontban a hivatalban egy közfoglalkoztatási tájékoztatón.

Tanfolyamról, bérösszegről, időbeosztásról rizsáznak benne. Jelenjek meg, mert nincs már más út.

8. hónapja vagyok munkanélküli. Most mitévő legyek. Annyit próbálkoztam már álláskereséssel.

Ez azt jelenti, most menjek utcát söpörni, meg majd havat lapátolni?

Égnék a szégyentől, főleg ha ismerősök (rokonok, régi osztálytársak, kollégák stb...) arra járkálnak.

Reménykedek abban, hogy közmunka alatt nem csak az utcasöprést értik.

Voltatok már ilyen gyűlésen? Elsősorban olyan emberek válasza érdekelne.

28 F



2013. okt. 22. 20:04
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, téged még nem küldtek semmilyen KÖZFOGLALKOZTATÁSRA (és nem közmunkára)! Oda majd akkor küldenek, ha kapsz közvetítő lapot! Ez csak egy megbeszélés lesz valószínűleg, ahova mindenkit behívtak, aki regisztrálva van munkanélküliként. Az meg egyeltalán nem biztos, hogy sepregetned kell, ha kiközvetítenek, kerülhetsz irodára is. Azért jó lenne, ha rendesen utánanéznél a dolgoknak, én azzal kezdeném, hogy megnézném mi a különbség a közmunka, meg a közfoglalkoztatás között például.
2013. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm! Igen köszönöm a tanácsodat, ennek utána fogok nézni.

Igazából onnan következtettem, hogy egyik ismerősöm is ugyan így járt 8-9 hónapig munka nélkül volt. Őt pedig egyből közmunkára küldték utcát söpörni.

Holnap megyek 1 céghez önéletrajzzal jelentkezni (remélem nagyon, hogy nem hiába megyek).

És pénteken lenne ez a tájékoztató.

2013. okt. 23. 21:03
 13/38 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyi amúgy, hogy amennyiben nem szeretnél ilyen munkát vállalni, akkor jelentkezz ki a központból, mert másfajta melóhoz nem nagyon fognak tudni hozzájuttatni (legalábbis nagyon ritka) és így akkor semmi értelme regisztráltnak lenned.
2013. okt. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Na, nálatok mit mondtak a tájékoztatón?


Engem bizony behívtak az utcasöprősök közé, azt hittem, elájulok, mikor beléptem. Szépen végighallgattam, amit a nő mond, majd egyesével kellett beszélnünk vele négyszemközt, hogy elvállalom e a munkát, vagy sem. Tiszta röhej volt, a szerződés úgy szólt, hogy két hónap munka, és 4 hónap 8 OSZTÁLYRA való fölzárkóztató képzés. Mikor ezt kimondta, felröhögtem. Mondtam neki, hogy elnézést, de főiskolám van+2 felsőfokú szakmám, mégis hova akarnak fölzárkóztatni? Kiderült, hogy valami félreértésről volt szó, engem nem is ebbe a csoportba hívtak be eredetileg.

Aztán beszéltem a kirendeltség vezetőjével, és ő is mondta, hogy ilyen végzettséggel nem raknak ki utcai melóra. Sűrűn elnézést kért, és biztosított, hogy ugyan kell mennem közfoglalkoztatásra, de nem ilyen jellegűre.

Szépen megköszöntem, és eljöttem.


Szóval nekem szerencsém van, és nagyon kedvesek is voltak velem, de hallottam most a szomszédos városban egy tanárról, akit erdőbe küldenek fakitermelésre. Gondolom kirendeltségtől függ tehát, hogy miként is kezelnek.

2013. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

No akkor...

Én sem úsztam meg. Egy bizonyos ... ....... Kft-nél kell megjelennem kedden és ott lesznek további fejlemények munka kiosztás na meg előbb üzemdoki stb....

nettó 42 000 havonta bazi kemény!

1 hónap munka nov 1-től utána 4 hónap képzés majd áprilisba megin 1 hónap munka. De szép volt nagyon a felhozatal. Öregem, majmok bolygója volt. Amit az előadáson átéltem...

2013. okt. 26. 11:03
 16/38 Angelik@ ***** válasza:

Most mindenhol ez megy? Anyukámat is behívták egy héttel ezelőtt, szegény úgy jött haza mint aki rémet látott.:D Két hónap közmunka és négy hónap tanulás.

Az emberek többsége nem tudta kitölteni a jelentkezési lapot sem. A fizetés 35 ezer, emellett persze az utazást is állnia kell majd a 4 hónapos képzés alatt. Valóban ez segítene az embereken? Nevetséges...

2013. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
És ez a tanulás tudja valaki, hogy mit takar? Mi ez a megszakításos munka képzéssel kiegészítve?
2013. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Igen, most ez az új módi, hogy egy hónap meló, 4 hónap képzés, majd ismét egy hónap meló. Nálunk ugye azt mondták, hogy 8 osztályra fölzárkóztató a képzés, de azt is mondta a nő, hogy a férfiaknak lesz könnyű gépkezelői képzés is. A nőkről nem esett különösebb szó, valami olyasmit hadovált, hogy megtanulnak önéletrajzot írni...


De nálunk is ez a nagyon (uram bocsá) alja népség jelent meg, persze a fele kisebbségi volt. Őket is elküldték üzemorvosi vizsgálatra, aztán november 4-ével kezdenek. Nekem úgy néz ki, hogy csak december közepétől kell majd mennem a munkaügyibe.

2013. okt. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
8 osztályra felzárkóztató?:O És akinek diplomája van, azt mire küldik? Meg önéletrajzot írni tanítanak? Mit kell azon tanítani? Ott a sima Europass, meg amúgy sem nagy művészet és különben sem az önéletrajz alapján döntik el, hogy felvesznek-e valahova, vagy sem...
2013. okt. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 Angelik@ ***** válasza:
100%
Mint kiderült, itt konyhai kisegítő képzésen kell részt venni és arról kapnak majd valami papírt ha sikeresen elvégezte.:/
2013. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!