Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy a leadott...

Miért van az, hogy a leadott álláspályázatokra a cégek egyszerűen nem válaszolnak?

Figyelt kérdés
Nem "bunkóság" ez a hazai gyakorlat,vagy nincs is ott állás?
2013. nov. 10. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Bunkóság ,de ők diktálnak. Egyszerűen az ügyintéző lusta kiküldeni a nemleges emaileket leveleket, és erre a vezetőség is magasról tesz. No meg sok helyen már rég le van zsírozva az állás ,csak azért adnak fel hirdetést ,hogy lepapírozzák az egész mutyit.
2013. nov. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Aha,tehát nincs is ott állás.
2013. nov. 10. 14:18
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
vagy egy allasra erkezik 300 palyazat, es nem torodnek vele h. mindre valaszoljanak. bunkonak bunko, de igazabol tenni nem tudsz mit.
2013. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor miért hirdetnek,ha már nem aktuális?
2013. nov. 10. 14:20
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Adatgyűjtésnek is jó. Ha legközelebb kell valaki akkor már nem kell meghirdetni újra csak felhívni néhány régi jelentkezőt akinek stimmel az életrajza. No meg sokszor egyszerűen bent ragad egy hirdetés mert az illetékes xarik rá törölni. Sajnos a "mindenre xarunk csak úgy csinálunk mintha fontoskodnánk egész nap" mentalitás sok céget jellemez.
2013. nov. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

De, az. Én most kerestem külföldön állást, direktben beadtam cégekhez is akik épp nem hirdettek, de az én végzettségemnek/tudásomnak megfelelő területen tevékenykednek.

Írtam a listán, hogy kinek küldtem és ki válaszolt, nehogy kétszer menjen ugyanoda.

kb 50%-ban nem volt válasz, a többiek legalább visszaböffentettek valamit, hogy köszönik, megkapták, most épp nincs állás, de nézegessem a honlapjukon a kiposztolt hirdetéseket, vagy hogy megőrzik 3 hónapig az önéletrajzom ha addig van valami, akkor behívnak. De sok sikert kívánnak.

Egyből jött össze ténylegesen interjú.

Az egyik cégtől a HR manager nagyon kedvesen visszaírt, hogy sajnos nincs semmi lehetőség náluk, de ajánlja X közvetítőcéget akikkel többször dolgoztak és meg voltak elégedve. Lépjek ott kapcsolatba XY-nal és nyugodtan hivatkozzak rá, hogy ő ajánlott.


Hát van mit tanulniuk otthon a HR-eseknek.... nem beszélve arról, hogy az interjúk itt teljesen szakmaiak voltak, míg otthon a legtöbb nem az volt, egy-kettőnél még azon is gondolkodtam, hogy ott helyben felállok és elköszönök. Pl. amikor könyvelői állásra jelentkeztem és tesztnek elém raktak egy olyan kérdéssort, amiből az egyik kérdés az volt, hogy mi a Bánk bán üzenete. De azt, hogy egy szállítói számla könyvelésekor tudom-e hogy mi a tartozik és a követel, azt nem.

2013. nov. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Sokszor nagy ívben tesznek rá, sajnos sok a munkanélküli, és ha adódik egy állás ahová kell mondjuk 5 ember és jelentkeznek 200-an akkor nyilván az első 50-ből válogatnak aki tetszik nekik azt behívják a többiekkel már nem foglalkoznak. Én egy helyre hetente 3-szor is elküldtem az önéletrajzomat, plusz még be is mentem oda kitölteni egy jelentkezési lapot hogy legalább odáig eljussak hogy behívjanak elbeszélgetésre, de áh felejtős. Erre fél évvel később amikor már javában dolgoztam egy másik helyen akkor jött a telefon hogy behívnának interjúra, akkor már mondtam hogy mindegy.

Szóval van hogy csak fogadják a jelentkezőket vagy elteszik a papírokat vagy kivágják az ablakon csak azért hogy ha hirtelen kell ember ne kelljen napokat várni mire feladnak egy hirdetést. De a legtöbb helyen ha feladnak egy hirdetést és másnapra kikerül a weboldalakra vagy netán a helyi reklámújságokba addigra már rég megvan az x ember aki kell a cégnek, ugye a belső dolgozók ezekre egyből lecsapnak, vagy azért hogy jobb munkaörbe kerüljenek ha van megfelelő végzettségük, vagy ha valamelyik ismerősük keres munkát akkor azért.

A mostani munkahelyemre is úgy kerültem be hogy még nem volt meghirdetve az állás csak szó volt róla és egyből szólt az ismerősöm a nevemben és már hívtak is be. Igaz csak 1 hónappal később kezdhettem mert az elődöm csak akkor lépett ki végleg a munkahelyről de a semminél már ez is elég volt. És úgy voltam vele hogy inkább várok még 1 hónapot mint többet mert errefelé nehéz munkát találni.

2013. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen,sok hasonlóságot látok ami veletek is megtörtént.

Akkor minek a például az Xy/nagy/ honlap,ha nem jeleznek vissza,az nekik ,a honlapnak sem jó,hiszen hiteltelenné teszi őket is.Öngól.

Miféle "gittegylet" folyik itt,a Weboldal összekacsint a hirdetővel,amikor már rég megvan az ember.

Na,ne hitegessük egymást...tudnilik ez pénz....az idő pénz. Nekünk munkavállalóknak is. És mi is emberek vagyunk,nem barmok,de még azoknak is odabőgnek valamit.

2013. nov. 10. 15:54
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

A hirdetési oldal nem foglalkozik ezzel ,neki mindegy nem vállal felelősséget a hirdetőkért.

Amíg aránytalanul több a munkakereső ,mint az állás addig ez így lesz sajnos. A kamu becsapós hirdetéseket ne is említsük ,mikor jutalékos tukmáló baromságot álcáznak adminisztratív munkának ,területi képviselőnek és még millió trükkös elnevezéssel csábítják sok km-ről a gyanútlan embereket ,akik lehet az utolsó pénzüket költik a vonatjegyre, hogy koppanjanak a helyszínen.

2013. nov. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Mikor meghirdetek egy állást akkor jön 100-200 levél, azt mindet végigolvasni és eldönteni hogy a megfelelő csak egy nap. Hogy visszaírjak mindenkinek hogy "nem" azzal megint eltelne egy nap, mint vállalkozó, erre abszolút semmi időm nincs.
2013. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!