Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Letegezhetem a főnököm?

Letegezhetem a főnököm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hétfőtől hivatalosan dolgozom egy helyen, de voltam már ott próbanapokon az elmúlt héten.

A főnököm egy 40-50 év közötti férfi, én 27 vagyok. Mindig nagyon udvariasan viselkedik. Feltűnt, hogy mindenki tegeződik, nekem is szóltak az idősebb női kollégák is, hogy tegezhetem őket. De a főnök magáz, ami számomra már kezd kissé kellemetlen lenni, ugyanis rajtam kívül ő is tegez mindenkit.


A kérdésem az lenne, hogy felhozhatom neki a tegeződés lehetőségét én is, vagy várjam meg, amíg ő szól?

Elvégre ő az idősebb, de viszont én vagyok a nő...szóval nem tudom, hogy ilyen helyzetben mit kell tenni. :)


Köszönöm!



2013. dec. 1. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia,


hasonló helyzetben vagyok, én nem hozom fel a tegeződést. Szerintem az ilyen szituációban a magasabb beosztásban lévőnek kell kezdeményezni a tegeződést, viszont voltam már úgy h magázott engem egy férfi aki osztályvezető, 40 körüli- én egyetemista vagyok- és mondtam neki hogy tegeződhetnénk, erre nagyon megörült neki és h ő azt várta h én kezdeményezzek, mert én vagyok a nő. Szóval őszintén szólva passz :D Én a helyedben azt várnám h a főnök hozza fel ezt először, mivel ő csak egy főnök :)



24L

2013. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ne tegezd le, ezt neki kéne felajánlania, mint a főnököd.

Viszont megkérdezheted a kollégákat, hogy náluk hogy volt, mennyi idő után, ki hozta fel.

2013. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Nekem az a tapasztalatom, hogy jobb a magázódás egy munkahelyen.

Tegeződve egy konfliktus esetén sokkal könnyebb elküldeni valakit a p.ba :D

2013. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Egy férfi soha, semmilyen körülmények között nem ajánlhat fel tegeződést egy nőnek. Mindenképpen neked kell felajánlanod.

Ha mindketten férfiak lennétek, akkor jönne az, hogy a főnök ajánlhatja fel a beosztottjának.

2013. dec. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. nekem is úgy mondták a lányok benn, hogy ők kezdeményezték a tegezést, úgyhogy lehet, hogy megejtem valamelyik nap. Ma már közvetlenebb volt, még kissé puhítani akarom. :)
2013. dec. 2. 19:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Tegnap megoldódott a problémám, egyszerűen csak letegezett a boss. :) Én meg visszategeztem. Aztán nap végén megkérdezte, hogy ugye nem baj? Mondtam neki, hogy erre vártam, de én nem mertem kezdeményezni, de végül megoldotta. :)
2013. dec. 4. 19:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam is így oldódott meg már több alkalommal. :)
2013. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!