Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyem szuper, de...

A munkahelyem szuper, de megpofozott a főnököm. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Két éve végeztem az egyetemen, egy hónappal később pedig meg is találtam "álmaim munkáját". A végzettségemnek megfelelő pozícióban helyezkedhettem el, pályakezdőként kerestem nettó 200-at, nekem ez tökéletes volt. Azóta eggyel előrébb is kerültem a munkahelyi ranglétrán. Érzem, hogy értékelik a munkámat, pozitív visszajelzéseket kapok, és mindig korrektek voltak velem. A munkatársaimat is szeretem, baráti a viszonyunk, sokszor a szabadidőnkben is szervezünk közös programokat.

És itt jön a "de"... Három hónapja új kisfőnököt kaptunk, a mi részlegünket (6 fő) ő irányítja. Kezdetben sem volt szimpi, de nem sok vizet zavart (másik irodában van, napi kb. fél órára látjuk). A múltkor szóltam neki, hogy hibázott a munkájában (elírt valamit a cég honlapján - ami nekünk fontos felület -, durva tárgyi hiba volt) jeleznem kellett. Először diszkréten, privátban jeleztem neki, hogy véletlenül elírta, legyen szíves kijavítani. Mondta, hogy oké. Öt órával később még mindig ott volt a nagyon durva, égbekiáltó hiba, amit addigra többezer ügyfelünk láthatott, és mint kiderült, küldték is az értetlenkedő emaileket. Megint szóltam a kisfőnöknek udvariasan, erre az volt a válasz, hogy "jól van már, mondtam, hogy majd megcsinálom". Hozzáteszem, nap közben 2 órás ebédszünetet tartott, ezt kijavítani fél perc se lett volna.

Mikor egy óra múlva is ott volt a hiba, megelégeltem, mert a cég nevében már én szégyelltem a dolgot, és kijavítottam én. Van hozzáférésem az oldal szerkesztéséhez, de elvileg csak külön engedéllyel használhatom. Mikor a kisfőnök megtudta, hogy belenyúltam, behívatott az irodájába, dühösen kérdőre vont, és adott egy pofont. Nem volt nagy pofon, nem is igazán fájt, nyoma se látszott, de akkor is!! Mi ez? Egy munkahelyen? Mit lehet ilyenkor tenni, mit tudok csinálni? Nagyon szeretem ezt a munkahelyet, minden teljesen rendben van, ezért egyetlen ember miatt nem akarom otthagyni. De akkor mit tudok csinálni? Ki hinne nekem? Kihez fordulhatok? Mégis mit mondjak?


25/L


2013. aug. 9. 10:04
 1/10 anonim válasza:
100%
Szerintem fordulj a feletteséhez. Elmondod, hogy mi történt, nem szeretnél több ilyet, így valakinek ezt el kellett mondanod, hogy ne fordulhasson elő ez többször.
2013. aug. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha férfi a főnököd, ki kell rugatni. Hogy képes megütni egy nőt? Mondjuk ha női főnök, sincs joga csapkodni. Nagyfőnökhöz a teljes igazsággal! Remélem a kollégáid melletted állnak majd!
2013. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Panaszold be a nagyfőnöknél, ha lehet. Gondolom, tanú nem volt, akkor lényegesen egyszerűbb lenne a helyzeted. Otthagyni a munkát semmi értelme nem lenne, azzal nem törölnéd el a pofont. Mivel nyoma nincs, ezért nem számít testi sértésnek, így rendőrségi ügyet sem csinálhatsz belőle, de belső ügyet igen. Mindenképp fordulj valami felsőbb emberhez, mondd el az egész sztorit, a saját hibádat is (ugye nem nyúlhattál bele a dologba), és a pofont is. Azért az nagyobb fajsúlyú, mint egy engedély nélküli oldalszerkesztés.
2013. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, azt én is tudom, hogy mivel tanú sem volt, és nyoma sincs, feljelenteni nem tudom, de igazából nem is ez a lényeg. Nem kell nekem rendőrség meg bíróság, csak a tudat, hogy ez többször ne fordulhasson elő, vagy ne kelljen félnem a kisfőnöktől, hogy legközelebb mit tesz velem "bosszúból"... És valóban jó lenne tudatni a felettesével is a dolgot.

Tudom, hogy én is hibáztam azzal, hogy belenyúltam az oldal szerkesztésébe, de álmomban sem gondoltam volna, hogy ezért felpofoznak, mint egy gyereket, ha rosszat csinált. Gondoltam, majd szóbeli figyelmeztetést kapok(a nagyfőnököm, akivel megbeszélhettem volna, hogy belenyúlok az oldalba, szabin volt), azt meg bevállaltam, mert tényleg nagyon durva hibát javítottam ki.

2013. aug. 9. 10:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, és igen, férfi a kisfőnök.
2013. aug. 9. 10:20
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Tanúk nélkül szép nyugodtan rúgd tökön!
2013. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Hát ez kemény. én az alábbit tenném: a telefonodat indítsd be hangfelvételre.

menj be az irodájába és hozd fel a témát, hogy ő megpofozott és neked ez azóta probléma. hagyd, hogy beismerően bezséljen róla. így lesz bizonyítékod, amivel már tudsz valamit kezdeni.

2013. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kár volt belenyúlnod és modsítanod az oldalt, mert a felelősség így is úgy is őt terheli. Az értetlenkedő ügyfeleket én inkább hozzá irányítottam volna.

Természetesen ettől még felháborító, hogy megpofozott, ilyen a világon sincs. Én a helyedben azzonal megetettem volna a lépéseket, nem vártam volna vele.


Majd írj a fejleményekről!

2013. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Te mit reagáltál egyébként a pofonjára?
2013. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

szólsz a barátodnak,aki munka után véletlenül összefut a fickóval és pár maflás kíséretében elbeszélget a fickóval a jó modorról.

és persze alap,hogy szólsz a főnöködnek is,de szerintem kamu sztori az egész.

nincsen olyan idióta,aki ilyesmit szó nélkül benyel:).

2013. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!