Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha úgy érzem...

Mit csináljak, ha úgy érzem nem bírom tovább?

Figyelt kérdés
Új munkahelyre kerültem.(október óta vagyok itt) Eddig próbáltam tűrni,(amúgy türelmes embernek tartanak) de tegnap már azt vettem észre egyre nehezebb..és félek, hogy komolyan kiborulok. Az a legfőbb baj,hogy a munkatársam semmit nem vesz észre belőle, mert ő csak magát nézi..neki minden jó..és úgy úgy gondolja akkor az másnak is jó. Eddig az volt a probléma, hogy sokszor nélkülem döntött..vagyis megkérdezett engem is..csak a végén meglepő módon mégse úgy lett ahogy akkor megbeszéltük.De ebben már valamennyire próbálom kivívni a magam akaratát...most épp az a baj, hogy nem egy nevezőn vagyunk...teljesen más karakterek vagyunk..én csendes, rendszerető következetességre törekvő..ő viszont az ellentétem..hangos,túl engedékeny..ami egy óvodai csoportban nem a legjobb, ha a két óvónéni szöges ellentéte egymásnak..:( Pl.amikor ő van a gyerekekkel..a délelőtt hasonlít egy cirkuszra..és amikor én vagyok..nekem nehéz ezt a cirkuszt lecsökkenteni egy normális játékidőre..)De nem is ez a legnagyobb probléma, hanem az, hogy ha vmilyen szabály betartását kérem a gyerekektől ő azt figyelmen kívül hagyja...hiába kérem ebéd közben ne ordítsanak..lehet halkan beszélgetni..ő erre..csak nem fogunk minden nap ezért szólni??tehát akkor ne szóljunk hadd kiabáljanak ebéd közbe..nem baj ,hogy ez messzire zeng..és ezt szokják meg??Mit tegyek?
2013. dec. 3. 07:29
 1/8 anonim válasza:
Szerintem ezt az óvoda vezetőjével kell megbeszélned és majd úgy lesz ahogy Ő jónak látja. Sem Neked, sem a kolléganődnek nem kell improvizálni, nem kell megmondani, sehol sem jók a megmondó emberek. Ha a vezetőnek az tetszik amit Te mondasz, akkor csak szólni kell Neki, ha a kolléganőd nem tartj be. Ha ennek ellenére nem szólnak Neki, akkor nem is volt az olyan fontos kérdés. Akkor maradhat úgy ahogy volt. Rögtön kiderül. Ha viszont a másiknak adnak igazat, akkor alkalmazkodnod kell, még ha nehéz is.
2013. dec. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elsősorban négyszemközt kell vele megbeszélni a dolgokat, és megmondani, hogy kellenek a gyerekeknek a szabályok, és miért fontos a következetesség. Fontos, hogy megértse, hogy megértse, hogyha ő nem várja el a rendet, akkor gyengének fogják találni a gyerekek, amit ki is használnak. ekkor eldurvul a helyzet, mert a gyerekek nem hülyék, és ki is próbálják, meg is teszik amit lehet. Talán ha így közelíted meg a helyzetet, akkor az segít. Ha az igazgatónőhöz szaladgálsz egyből, akkor csak áskálódás lesz, amit a gyerekek is meg fognak érezni, mert nem hülyék. Viszont ha a fenti sem segít, akkor megmondhatod neki, hogy tehetetlen vagy ebben az ügyben, és menjetek együtt az igazgatóhoz, esetleg kérdezz meg más óvónőt, aki ismeri őt, talán ha ő beszélne vele, akkor nem az lenne hogy rosszat akarsz neki.
2013. dec. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nekem ez kicsit rivalizálásnak tűnik. Amúgy teljesen mindegy melyikőtök, hogy csinálja, de abban következetes legyen. A gyerekek szépen megszokják kivel mit lehet.

Viszont a közös munkaidőben a szabályokat le kell fektetni. Leülni szépen és megbeszélni, hogy te nem tűröd az ordibálást és ha tetszik ha nem szólsz érte. Minél előbb meg kéne tanulnotok összedolgozni, mert különben kereshetsz magadnak új helyet, úgyebár te jöttél később. Felettesnek semmiképp nem szabad szólni.

Szépen rászólhatsz minden gyerekre aki hangoskodik, ha szóvá teszi akkor mond meg neki, hogy te szívesen téped a szád (helyette is). Mivel te nem tűröd el az egyedül töltött időben a hangoskodást, így következetesnek kell lenned magadhoz. A gyereknek kell biztosítani olyan időszakot, amikor kiordibálhatják magukból a feszültséget, de erre szerintem annyi foglalkozás van az oviban.

2013. dec. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A többieket nem kérdezem ,de már a híre megelőzte és hasonlóan vélekednek.Sajnos a helyzet nem hogy javulna, egyre csak rosszabb lesz..Bárhogy próbálok vele szót érteni, egyszerűen nem lehet..:( én ilyen önfejű, egoista embert még nem láttam. Ha csak szimplán megemlítek valamit, meg sem hallja, ha az az épp nem az ő érdekeit képviseli, ha már (amin magamon is meglepődök)felemelem a hangom, rögtön úgy adja elő én támadom..és addig csűri csavarja míg végül csak az ő érdekei nyernek, legyen nevelésről, más feladatról szól. Mindig csak és kizárólag az ő véleménye a jó..és ha az ellen szólni merek, akkor már rögtön le vagyok hurrogva. Nagyon tehetetlennek érzem magam, mert úgy érzem semmi szavam nem lehet, és kizárólag az ő akarta érvényesülhet. Persze ezt ő úgy adja elő, hogy közös vélemény..ami nem valós, hisze a minap is megvett nélkülem egy anyagot, és közli ez lesz a háttér, ami persze amúgy is volt. És ezt úgy adja elő, közösen döntöttünk,akkor én miért akkor tudom meg, ha már megvette? még ez árát sem mondta meg.:( és ez persze csoportpénzből.:( Úgy érzem nem marad más választásom ,(pedig minden erőmmel azon voltam/vagyok, hogy ezt elkerüljem) mint ,hogy menjek a vezetőhöz.
2013. dec. 11. 07:32
 5/8 anonim válasza:
Én még mindig azt mondom ne menj a vezetőhöz. Nem fog segíteni, azon egyszerű oknál fogva, hogy nem fog neked hinni. Anyukám ugyanígy járt, keresett másik munkahelyet. Sokáig tűrt! Mivel többen bedőltek a kolléga mézes-mázos modorának, nem hitték volna, hogy mennyire megalázta a munkában. Emeletfővel elment, nem pitizett, nem járatott le senkit. Egy jó vezető tudja ki milyen, a rossz vezetőt nem fogja érdekelni a nyavalygásod.
2013. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Amúgy nem is értem mit vársz a főnöködtől? majd leül vele beszélni, hogy Katika így nem szabad viselkedni, vagy békítőtárgyalást rendez. Oldjátok meg, ha nem megy akkor ott az ajtó. Senkit nem érdekelnek a "piti" nézeteltéréseitek. Azt teheted, hogy bekeményítesz, legalább erre az évre keserítsd meg a munkáját, addig amíg te nem találsz magadnak másikat.
2013. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mikor odakerültem már említették ismerősök, hogy az előző munkahelyén miket művelt..akkor azt mondtam nem más véleménye alapján ítélem meg, majd az én tapasztalatom útján. Sajnos most már belátom, nekik volt igazuk, és azóta is hallottam dolgokat. A vezetőt ismerem régebb óta, (óvónénim volt, később mentorom, anyukámmal együtt dolgozott)így mertem menni hozzá (nagy hezitálás után). Mielőtt felmentem, előző nap már csak durván szólt hozzám. Azt kellett tapasztalnom, hogy igazak voltak a hírek róla, mert egyáltalán nem lepődött meg. Most azon vagyunk, hogy próbáljuk a helyzetet megoldani, vagy javítani.De mit lehet egy olyan emberrel kezdeni aki az előző munkahelyéről is azért került ide, mert ott sem tudtak vele dolgozni??
2013. dec. 14. 09:08
 8/8 anonim válasza:
Hát igen, így azért más a helyzet a vezetővel, mintha idegen lett volna. Akivel nem lehet együtt dolgozni azzal nem lehet. Meg lehet keseríteni ezt az évet. Ami fontos a szülők előtt legyetek bűbájosak, mivel ez rájuk nem tartozik.
2013. dec. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!