Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi egy "ideális" NAPI...

Mennyi egy "ideális" NAPI kereset átlagosan MO-on, amiből még épp hogy meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Tehát ha nincs semmi segítség (szülők) nincs semmi hitel tartozás, nincs semmi extra kiadás.

Azért kérdem, mert néha szerencsésnek érzem magam, néha meg úgy vagyok vele, hogy a semmiért dolgozom.

Aztán olvasok olyat, hogy valaki gyárban dolgozik nettó (mert ugye a bruttó csak szépít) 65-70 ezerért, amit ha munkanapokra leosztunk az 3000-3200 Ft körül van.

(néha én is rászorulok hiába van diplomám, meg 3 szakmám, 2 nyelvvizsgám, a motoron kívül minden kategóriában jogsim)

És ha az illető egyedül lakik egy albérletben?

Persze ok, hogy az ő gondja,


2013. dec. 6. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát számolgathatunk, de csak a legalját lehet kiszámolni. Pl egy ember egy szobát bérel, kb havi 15000, mellé rezsi, ha spórol még 5000. Ha egyedül annyit eszik, hogy ne haljon éhen, akkor kb 1500/nap, így kb egy főre 60000, ami napi kb 3000 Ft-ot jelent. Ne félj, kitalálták a minimálbért, ami arra elég, hogy egy szobát bérelhess házinénivel, tehát tudj munkát vállalni szinte ingyen, és még legyen annyi pénzed, hogy ne haljál éhen, tehát másnap is be tudj menni dolgozni a semmiért. Látod? Még sok is az a 70 ezer. Abból már félre is lehet tenni.

/remélem az irónia hallatszik/

Nem tudom hogy csinálják az emberek, de én ennek a többszöröséből se tudom mindig megoldani. Le a kalappal azok előtt, akik ennyiből élnek. Komolyan mondom.

2013. dec. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez elég fura, picit kamuzós érzetem van. Azt nem hiszem el hogy repülő jogsid,hajó stb. is van.

3-4-ezer ft.

2013. dec. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
persze ha egyedül élsz,akkor havi 80ezerből nettó bőven meglehet lenni...ha nincs káros szenvedélyed,cigi,kávé...és pl nem mész el heti szinten inni,akkor bőven futja mindenre!
2013. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Azt nem hiszem el hogy repülő jogsid,hajó stb. is van.

3-4-ezer ft."


Ezt komolyan nem értem.


Én azt írtam, hogy motoron kívül meg van az összes jogsim (ugye az általános, nem búvárkodásra, vagy űrhajóra, vagy valami misztikus dolgokra)

tehát B, C, D, E és ezek keveréke.


Plusz. Nem azt írtam, hogy 3-4 ezreket keresek, de mivel vállalkozó vagyok, így előfordul, hogy rosszul megy az üzlet, és nem vagyok válogatós, így bármit elvállalok, tehát egy 3000 Ft/napos gyári munkát is.

2013. dec. 6. 16:53
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát, szerencsére nem egyedül élek. Viszont az albérlet alapból elvisz kb. 60 ezret plusz télen még több. És ugye ott van egy mobil számla, meg hogy együnk, meg a kutya a macska, és akkor még ki sem mozdultunk a lakásból, tehát vagy fejenként 10-10 ezer BKV bérlet, vagy az autó.

Kávét mindketten iszunk a párom sajnos dohányzik.


Én azokat nem értem akik egy gyárban dolgoznak fillérekért, vannak gyerekeik, és még emellett jut pénzük kajára is.

2013. dec. 6. 16:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Munkanapra leosztva 5100 Ft-ot keresek, de csak részmunkaidőben dolgozom.
2013. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és nekem ez elég, de úgy, hogy a párom fizeti a számlákat, én fizetem a bevásárlásokat és egyéb kiadásokat, a maradékot félretesszük, de van olyan hónap amikor éppenhogy sikerül kijönni a pénzből..
2013. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor kérdező neked egy plussz 110ezer kelne havonta,bevételként,ami egyfő,a párodnak is valami hasonló,és akkor maradna úgy aránylag.
2013. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 200 nettót keresek, és úgy felét tudom félretenni, tehát 100 ezerből azt mondom meg lehet élni, nem is rosszul, viszont sok függ az élethelyzettől. Mi ketten élünk saját lakásban kb. 200-ból így, tehát ugyanez albérletben vagy egyedül nem jönne ki 100/kopf. Akkor kb. 160 lenne ugyanez az életszínvonal.
2013. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem keresek sokat, sőt, az átlag alatt. a párom egy kicsivel az átlag felett (KSH adatokat alapul véve).

olyan jó közepesen élünk :) jut amire kell, és félre is tudunk tenni mindketten havonta egy tűrhető összeget, de komolyabb luxusokban nem dúskálunk.

igazából nincs is szükségünk rá. van saját lakásunk, autónk, el tudunk menni évente 1x pár napra a tengerpartra low-budget jelleggel, néha étterem, mozi, bulizás, kirándulás. én diszkrét mértékben dohányzom, de azt is töltöm, mert minek fizessek sokat, ha kevesebből is kijön?


momentán azt mondom, ha többet is keresnék, akkor sem az életszínvonalamat emelném, mert az már csak nagyzolás lenne, hanem inkább többet tennék félre a későbbi tervekre, gyerekre.


nagyon szerencsés embernek tartom magam, hiszen minden nap ehetek normális ételt, meleg van a lakásban, ki tudom fizetni a számlákat, nincs semmilyen hitelünk, nem szól bele senki az életünkbe.


még sosem számolgattam, h mennyi lenne az a napi minimum amiből ki tudnék jönni, és addig össze is teszem a két kezem amíg nem kell.


leszögezem, hogy a lakás nem az én érdemem, nagyszülői örökség. az autó a páromé. én meg csak szerényen annyit mondhatok, hogy jó helyre pottyantott a gólya.

becsülöm amim van, mint anyagi, mind erkölcsi tekintetben.

2013. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!