Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kollégáim csak képmutatásból...

A kollégáim csak képmutatásból voltak kedvesek velem?

Figyelt kérdés

Eddig két melóhelyem volt, mindkét helyen csak pár hónapot töltöttem. Mindkét helyen nagyon kedvesek voltak hozzám, segítettek, nagyokat beszélgettünk (persze dolgoztunk is) és jó volt egyáltalán velük lenni is.

Az első helyen bejelölgettek FB-on, de mikor eljöttem visszavonták aztán rájöttem hogy azért volt hogy figyelhessék amiket kiírtam, mert volt hogy másnap visszaidéztek belőle. Ekkor zártam le a FB-omat, azóta se járok fel nagyon az oldalra. Mondták hogy feltétlenül tartsam velük a kapcsolatot, de aztán vissza se kerestek.

Most jöttem el a második helyemről. Nagyon jól éreztem magam, mondták hogy feltétlenül írjak meg majd nézzek be hozzájuk. Az egyik kollégám elkérte a receptjeimet én meg elküldtem neki, tényleg a legjobbakat. És még csak meg se köszönte :(

Jobban meg kéne keményednem lelkileg és nem barátkoznom? Hogyan viselkedjek a következő helyemen?


2013. dec. 9. 09:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzeteken mentem keresztül és is és két fontos dologra rájöttem:

1.Munkahelyen nem lehet barátkozni, mert ott mindnyájan vetélytársak vagytok.Ha megpróbálod, 99% hogy csalódsz.A munkahelyen képmutatás megy, meg a fúrás, más nincs.Ne árulj el semmit magadról, feleslegesen nem kell bunkónak lenni, csak légy mindig tárgyilagos és a munkára koncentrálj, beszélgetni pedig csak semleges témákról érdemes(pl időjárás, ennyi azt hiszem elég is...).

2.A szomorú az, hogy azokkal az emberekkel, akiket kollégaként ismertél meg, akár valóban jó barátokká is válhattatok volna, ha el nem rontja a dolgokat egy munkahelyi környezet.

2013. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!