Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a kollégáim...

Mit tegyek, ha a kollégáim összeboronáltak egy kollégával, és erről megy a pletyka (habár nem igaz)?

Figyelt kérdés

A kollégám és én köztem nincs semmi. Több mint 20 évvel idősebb nálam, és ki kell mondani csúnya és öreg. (Ettől még jó ember, meg érti a szakmáját, de nekem nem jön be mint férfi.) A pletyka alapja, hogy az év végi bulin szinte egész este beszélgettünk, mert elég messze dolgozunk egymástól, de együtt kell dolgoznunk, és egy halom megbeszélni valónk volt. Ezt sok kolléga félreértette, és habár nem csináltunk semmit (még csak meg sem érintettük egymást, és külön is távoztunk), elindult a pletykagyártás. Engem ez nagyon bánt. Abszolút hűséges típus vagyok, és soha meg nem csalnám a férjemet. Nem tudom, hogy mit tehetnék. Ha kikérném magamnak, félek, hogy csak rontanék a helyzeten. Viszont kényelmetlen az egész, mert ha fel kell például valamiért hívnom a kollégát, akkor hujjognak az irodatársaim mint az óvodások, hogy két szerelmes pár, mindig együtt jár; meg egész nap mennek a beszólogatások (pl.: biztos azért kaptam fizetésemelést, mert ügyes voltam az ágyban a kollégával, miközben azért kaptam fizetésemelést, mert egy plusz munkakört is rám osztottak)... Nagyon kényelmetlen ez az egész már. Attól félek, hogy a végén még a munkám is el fogom veszíteni, mert a kollégám már régebb óta itt van és sokkal magasabb beosztású, és nem hiszem, hogy ezt tűrni fogja, inkább elintézi, hogy kirúgjanak (bár a munkámmal meg van elégedve, és jól együtt tudunk dolgozni, de pótolható vagyok).

Mit tehetnék? Próbáljak beszélni erről a kollégámmal? Szerintem ő nem tud róla, hogy ez a hír járja, hogy mi ketten... Hátha ő le tudná állítani a kollégákat? Bár szerintem csak olaj lenne a tűzre, ha beavatkozna. (De engem már az is megnyugtatna, ha nem tervezné ezért a kirugatásomat.)


2012. dec. 30. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem szard le őket, elég óvódás kollégáid lehetnek.
2012. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"és ki kell mondani csúnya és öreg."


'saztán. Ne félj, leszel még te is az, és ez nők esetében nagyobb hátrány.


Egyébként meg, mondd meg nekik, hogy férjed van, és irritál amit csinálnak, mert nem poén, és kéred, hogy hagyják abba. Ennyi. Ha meg nem hagynák abba, akkor tégy panaszt a közvetlen főnöködnél a KOLLÉGÁID ellen. NEM a hírbehozott kollégánál! Neki semmi köze ahhoz, hogy hülyékkel dolgozol együtt, nyilván valami titkárnői vagy ügyfélszolgálati állásban, mert ott szoktak ilyen retardáltak lenni.

2012. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!