Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bekerültem egy közösségbe,...

Bekerültem egy közösségbe, ahol kb. mindenki idősebb mint én és nincs kivel beszélnem. (lennt több)?

Figyelt kérdés

Tehát van egy közösség, ahova nem régen kerültem be. Mindenki idősebb nálam minimum 3 évvel és már jól is ismerik egymást. Mit tudnék tenni, hogy elviseljem az egyedüllétet? Egyszerűen nem tudok bekapcsolódni a beszélgetésekbe, mert egyrészt már nem olyan dolgokról beszélnek mint én, másrészt javarészük már egyetemista, szoktam hallani, hogy olyasmikről beszélnek, hogy éppen hol dolgoznak meg hát na, már én azokhoz a dolgokhoz nem értek :) Mondjuk önbizalomhiényom is van de az most nem tartozik ide. Csak azt szeretném megtdni, hogy hogyan tudnám magam elfoglalni, hogy ne tűnjek ilyen "magányos farkasnak", aki csak ül míg a többiek csoportokba verődve beszélgetnek. Márcsak azért sem akarok ilyen búskomornak tűnni, mert a suliban egyébként nem vagyok ilyen, ott tök életvidám emberke vagyok, van egy-két barátom/haverom akivel mindig együtt vagyok.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. dec. 14. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nyugdíjasok közé kerültem mindenki legalább 30!!! évvel idősebb nálam... Na?

Mikor a Jakab Krisztiánról beszélnek ilyenekhez én se tudok szólni, mert fingom sincs ki az (új lakos vagyok itt, amazok meg már 25-50 éve itt élnek). De pl, miket főznek ahhoz igen. Próbálj meg bevezetni olyan témát amit minden korosztály csinál. pl enni mind eszik, boltba mindegyik jár, filmet csak néznek vagy olvasnak, stb.

3 év az kutya füle!

Nekem kb 3-4 hét kellett, hogy beilleszkedjek.

25/N

2013. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én meg már 4 és fél hónapja ott vagyok :/ És már eléggé meg bélyegeztettem saját magamat.
2013. dec. 14. 14:30
 3/6 A kérdező kommentje:
*megbélyegeztettem
2013. dec. 14. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ugyanebben a cipőben járok, mint te és fogalmam sincs hogyan változtathatnék. Én is egyébként eléggé életvidám vagyok, de nálunk nem 3, hanem jóval több év van a legfiatalabbak és köztem. Én sem tudom miről beszélgessek velük, ők jól elvannak, én meg alig tudok valakivel pár szót váltani és kezdem rosszul érezni magam, vagy unalmasnak, pedig suliban jól elvoltam sok mindenkivel és elég nagy szám is volt. Viszont rájöttem, hogy olyan közösségben, ahol nem érzem jól magam, teljesen megváltozok, feszélyezettnek érzem magam, visszahúzódok. Az is zavaró volt már az elején, hogy egyeltalán nem érdeklődtek felőlem, ettől én úgy éreztem, nem is akarnak befogadni és azt gondoltam, akkor én sem zargatom őket, biztosan nem kíváncsiak rám, ez az érzésem a mai napig is megvan. Szóval 1 éve dolozom közöttük és egyeltalán nem sikerült megtalálnom a hangot 1-2 embert kivéve senkivel.
2013. dec. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez suli, vagy milyen közösség? azért szokott lenni mindig egy közös pont. Én például nyelviskolába járok, mindenki alsó hangon 6 évvel idősebb nálam, olyan is van, aki az anyám lehetne mégis elbeszélgetünk.(Pedig hidd el, új társaságban inkább csendes vagyok)
2013. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megoldás lehet az ha ott hagyom? Nem tudom mit csináljak. Egyrészt hatalmas teher esne le rólam, másrészt meg amit ott csinálok azt szeretem. Előzőnek mondom, hogy énekkarról van szó :)
2013. dec. 17. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!