Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaidő kb. hány %-át...

A munkaidő kb. hány %-át töltitek tényleges munkával?

Figyelt kérdés
csökkentő tényezők pl: facebook, telefonálás haverokkal, beszélgetés, netezés stb.

2013. dec. 17. 23:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
+ cigarettaszünetek.
2013. dec. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Jelen munkahelyemen a munkaidőm 110-120%-át töltöm munkával 70-75%-os bérért. Balek bagyok tudom.


Ha a csökkentő tényezéket is figyelembe veszem, akkor nulla százalék. Ugyanis munkám kizárólag internetes, azon belül maga a facebook kb. 20%.

2013. dec. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 intrepid ***** válasza:
Tőlem rossz néven veszik, hogy reggeliszünetnél 30 perc után felállok, mert tudom, hogy mennyi munkám van még, a főnökeim meg még ott beszélgetnek 15 percig. Én is ott ülhetnék közöttük, sőt elvárnák, de akkor a munkám nem végződne el megfelelően.
2013. dec. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy én nem dohányzom, munkahelyen nem fészbúkozom (itthon sem nagyon), telefonálás max. 1% ha véletlen lenne annyi üresjárat, beszélgetés kizárólag műszak előtt és után, munka közben kizárólag szakmai mert veszélyes üzemben vagyok és nagy a felelősség. Netezés max. a google translate-ből áll, de az is elég necces mert elvonja a figyelmem. A főnökömmel és néhány munkatársammal angolul beszélek, néhányakkal magyarul és vannak lengyelek akikkel nem nagyon értjük egymást. A munkaidőm 90-130%-át töltom munkával. A 100 feletti rész túlóraként, hétvégi munkaként, ünnepnapokon és a többiekhez viszonyítva értendő. A fizetésem kb. a harmada az elvárhatónak. Egy veszélyes helyen dolgozom, PLC vezérelt automatizált rendszereket, számítógépeket felügyelek, javítok és az embereimnek adom ki a munkát, valamint figyelek rájuk. Havi 85 000 Ft-ért cserébe.
2013. dec. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 bumbi02 ***** válasza:
100-150%-át.. Munka közben nem szoktam haverokkal telefonálgatni, vagy facebookozni.. A munka, az munka.
2013. dec. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem igazán van másra idő, ügyfelekkel egész nap egyeztetni kell telefonon hogy ha valamire azt mondják "nem működik" akkor mi a konkrét hiba, főnöktől folyton jönnek a levelek hogy más területen még mit kéne megcsinálni, közben postás/futár/takarító/kollégák annyi papírmunkát hoznak hogy hetente kifogyasztok egy tollat.
2013. dec. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Végig dolgozom. Pisiszünetet tartok, gyorsan eszem, meg egy-egy szó a kollégákkal, de még dohányozni sem járok ki. Facebookozni nem szoktam, az le is van tiltva, egy héten talán kétszer 1-1 percig tart, hogy ránézek a privát mailboxomra, ha épp fontos választ várok. Van még napi 1 telefonom, az 2 percnél nem tart tovább...
2013. dec. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

120-170%


van csini céges laptopom, amin hazahozhatom a munkát és céges telefonom, amin hajnali 1/2 2-kor cseszegetnek

2013. dec. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

és pasi vagyok, erősen feltételezem, hogy az elpőttem válaszolók nagy többsége nő.


nos, én a computer előtt ülök kb 8-9 órát. függ attól is, hogy éppen van e valami nagyobb projekt, nagyobb pörgés, ilyen esetekben akár 80% körül is dolgozom. de nyugisabb napokon, vagy amikor nincs annyira kedvem és inkább tologatom a dolgokat akkor akár 50% fölött is mást csinálok. 3-4 cigiszünet alap, de sokkal több facebook, email, netezgetés.

viszont akkor amikor dolgozom tényleg, akkor azt jól csinálom és gyorsan. és ebben van a lényeg. jól tudok prioritásokat felállítani. nyomás alatt nagyon jól dolgozom. átlagnál többet keresek, de persze lehetne 5x ennyit lenne jobb. megbolondulnék ha 0 azaz nulla percet tölthetnék meló közben mással mint a melóval. aki ilyen állásban van az sürgősen tanuljon valami hasznosat és lépjen le. vagy változtasson a szokásain.


egy nagyfőnök mondta egyszer, mikor látta, hogy páran benn vagyunk még irodában dolgozunk, valahogy angolról fordítva így szólt: nem a jelenklét számít, hanem a hatékonyság. ha te tiszta két órás munkaidővel a céged hasznára vagy, akkor az csak jó. Ha 120%-on meggebedsz és mégse megy igazán még csak nem is túl elégedettek, akkor vagy a munkahely borzalmasan rossz, vagy benned van a hiba. az esetek többségben az utóbbi.

2013. dec. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 intrepid ***** válasza:
#9-es igazad is van, meg nem is. Vannak olyan munkák, amelyek időigényesek is, és mennyiségiek is. Mégis meg kell csinálni valakinek azt is. Tehát hatékonyság amikor az ügyfél akar szüttyögni, az felejtős. Nem lehet olyankor pörögni.
2013. dec. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!