Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van kiút a hosszú ideje tartó...

Van kiút a hosszú ideje tartó munkanélküliségből?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok otthon. Kezdetben úgy gondoltam nem vállalok el mindenféle munkát, csak a szimpatikusabbakra pályáztam és ami a lakóhelyemhez közel van. Gondoltam fontosabb, hogy a gyerekemmel legyek és neveljem.

Nem nagyon akadt lehetőség, ami volt ott pont a gyerek volt az akadály.

Aztán kezdett egyre nagyobb lyuk keletkezni az önéletrajzomon. Most már mindent elvállalnék, valahogy csak megoldanám, bár segítségem szinte nincs a gyerek meg még mindig elég kicsi, viszont kezd elmenni az önbizalmam is. Nem merem már azokat az állásokat megpályázni, amikre pár éve azt gondoltam alkalmas vagyok. Ha nagy nehezen behívnak egy interjúra csak hebegek-habogok. Nem tudom összeszedetten megfogalmazni a gondolataimat. Nem ismerem már mi az amit elvárnak a munkáltatók.

Az utóbbi időben amivel tudtam pénzt keresni az takarítás, fűnyírás és hasonlók, de nem ezt akarom csinálni.

Annyira vágyom már egy rendes munkára, társaságra, biztos fizetésre és mindenre ami ezzel jár, de csapdába kerültem és egyre rosszabb lesz, ahogy telik az idő.

Van kiút?



2014. jan. 8. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van Kiút! Sopron után..
2014. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a környéken van valami gyár ahova 8 általánossal is felveszik az embert akkor ott lehet még próbálkozni. Én is munka nélkül ténfergek itthon, nekem is az egyetlen mentsvár egy sz*r gyári munka lehetne, de oda még később derül ki hogy felvesznek-e vagy inkább nőt választanak...

21/F

2014. jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
A neten nézz bele a "gerilla önéletrajz" oldalba, segitséget jelenthet.
2014. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, feliratkoztam hírlevélre, hátha..
2014. jan. 9. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Történetedet olvasva, akár az én életemről is szólhatna. Pontosan így, ebben a sorrendben. Nagyon megváltozik az ember ez a három év alatt, önbizalom eltűnik, lassan a remény is. Én jelenleg közfoglalkoztatott vagyok, a munkaügytől közvetítettek ki egy intézményhez, ahol egy irodában vagyok asszisztens, havi 64 ezer nettó fizetésért. De legalább dolgozom, bár nagyon nem érzem jól ott magam, sokan lenéznek amiért közfoglalkoztatott vagyok és lekezelően is beszélnek velem, pedig egyetemi diplomám van, képzettebb vagyok sokuknál, csak nekem van 3 gyerekem s a kutya se akart felvenni emiatt. Érdekes, minimálbér alatti összegét dolgozhatok, akkor nem számít a gyerek.


Kiútként próbáld meg te is közfoglalkoztatást, kevés pénzt kapsz, de legalább van munka, feladat.

2014. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál. Anno mikor lejárt a munkanélkülim, kivágtak onnan, hogy felesleges regisztráltnak maradnom, mert úgy sem adnak semmit. Nem tudom, így hogy ha visszamegyek működik-e, minden esetre utána nézek.
2014. jan. 10. 07:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, regisztrálj be, elég utána 3 havonta e-mailben is jelentkezni.
2014. jan. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!