Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi képezi a nyugdíjárulék...

Mi képezi a nyugdíjárulék alapját képező jövedelmet?

Figyelt kérdés
Ha vállalkozó és bruttó 110eft ot fizet ki vagy a nettó ~80 minimálbér számít annak?

2014. jan. 15. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Bruttó. De kire irányul a kérdés a vállalkozóra vagy a munkavállalójára?
2014. jan. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megint én. Minden járulékot és adót a bruttó bérből vonnak. Ez lesz a járulék alapot képező jövedelem. Így lesz belőle netto.

A minimálbér 98 ezer ft volt tavaly most 101. Ebből vonnak: 10%, 3+4% és 1,5% járulékot és 16% szja-t. De minimál bér csak feor 9es munkakörre adható. A többire a garantált bérminimumot kell adnia ami az idén 118 ezer brutto.

2014. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Előre is köszi!


Fordász vállalkozóról van szó. A kérdés arra irányulna hogy miből fogják számítani a nyugdíjat , a ~ 110 e havi bejelentett bruttó jövedelméből , vagy a ~80e netto keresetéből. Szóval hogy mi képezi a nyugdíjszámítás alapját.?


Ha pl 40 év után abbahagyja akkor minek a 66% a lesz a nyugdíj mert ugye csak 50 év után jár a 100% a legujabb törvény szerint.



Még egy kérdésem lenne ha értesz hozzá hogy ha öregségi életkor alatt elmegy erre a 66% os nyavajára akkor az élete végéig annyi marad vagy ha eléri az öregségi nyug kort akkor onnantól már 100% ? Lehet hogy ez elég naív kérdés volt de nekünk nem tiszta.

2014. jan. 16. 16:44
 4/9 Dudok Andrásné ***** válasza:
Arra vagy kiváncsi mennyi lesz a nyugdijad????Egyszerüen irom, ami a valóság.Ha 40 év munkaviszonnyal,vagy szolgálati idővel mész el, akkor az utóbbi 25 év nettó átlagfizetésed 80%-át kapod most.Pl.eddigi átlagod 70ezer volt, akkor 56.000 lesz a nyugdijad. Ezt ha most igányeled és az öregségire 3év mulva leszel jogosult, az összeg NEM fog változni!!!PL. aki rokkant voltis és eléri a nyugdijas kort neki sem változ
2014. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dudok Andrásné ***** válasza:
változik az összeg.
2014. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Magyarul élete végéig az a pénz jár amit 40 évre kiszámoltak?


Egyébként meg nem 80 csak 66% 2013 tól!


Mondjuk most nem értem hogy kinek van igaza mert az első valami bruttó ra mondta te meg a nettóra mondod .


Mi képezi a nyugdíjalapot?

2014. jan. 16. 19:32
 7/9 A kérdező kommentje:

Most ezt találtam [link]


itt is az éves bruttó keresetet kell megadni!

2014. jan. 16. 20:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Most komolyan kiakarod számolni a nyugdíjad? Menj be a nyufigba és kérj kalkulációt.

A járulékalapot képező jövedelem mindig a bruttó bér. A bruttó bérből vonnak minden adót és járulékot. Ha utána akarsz nézni: HVG TB különszámot tudom ajánlani, vagy az Adókódex tb számát.

Éb bérszàm fejtő vagyok. Nyugdíjt is programmal számolnak de rengeteg adat kell hozzà. Nem fogod tudni kiszámolni.

2014. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dudok Andrásné ***** válasza:
Ismét jelentkezem, mert ismerős az aggodalmad!Én is vállalkozoként mentem nyugdijba és a te kedvedért most vettem elő ismét a nagyboritékot.Igen! Minden járulékot a bruttó után fizettünk,de amikor táppénzről, vagy a nyugdijról van szó mindent a nettóbol kapunk!! SAJNOS!Egyébként igy kezdödik a határozatom,hogy a:Nyugdijfolyósitást megelőző 24év.Esetemben:az éves nettó átlagfizetésem 72.568.ft volt és 58.055 ot állapitottak meg.Tehát ez 80%. Igen ez marad ameddig nyugdijat kapunk, azzal a kis éves emeléssel, amit mindenki kap általában év elején.
2014. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!