Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem Németországban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bejcsi1 kérdése:

A férjem Németországban dolgozik, és válni akar. Egyéni munkavállalóként van kint, tehát minden jövedelmét onnan kapja. Ha válunk, mi az amire igényt tarthatok?

Figyelt kérdés
Van két gyermekünk, az egyik 21 a másik 18 éves. A 18 éves most készül egyetemre, és rettegek, hogy a szorgalma ellenére sem tudom majd járatni, mert nem lesz rá pénz.

#válás #Németország #egyéni munkavállaló
2014. jan. 4. 17:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
3%
A magyar bíróság nem veszi figyelembe a külföldi bért, csak akkor ha magyar cégen keresztül dolgozik ott. Ha nem, akkor a férjed a bíróság szemében Magyarországon munkanélküli, így ebben az esetben a jelenkori minimálbér 20%-át szabja ki 1 gyerek esetében. 2 gyerek esetében 30 vagy 40 %-ot szab meg.
2014. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

1. Ha külföldön él, akkor az azonos munkakörben Magyarországon dolgozók átlagbérét veszik alapul.


2. Amennyiben a gyerekek betöltötték a 18-at, attól kezdve nem gyerektartás, hanem rokontartás jár, ami máshogy van szabályozva, a gyerek 25 éves koráig jár, amennyiben nappali tagozaton tanul.


3. A rokontartást nem köteles fizetni, ha ez a saját megélhetését veszélyezteti, illetve ha a gyerek érdemtelen rá.


4. Érdemtelennek többek közt akkor minösül a gyerek, ha nem megfelelöen végzi a tanulmányait, illetve saját hibájából nem tartja a tartásra kötelezettel a kapcsolatot.

2014. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%
Ahogy kiveszem az előttem válaszolók válaszából, az majdnem tutifixen biztos, hogy a férjed keresetéből a se a gyerektartás címszó,se az asszonytartás címszó alatt meggazdagodni sajnos nem fogsz.Menj ki te is külföldre, ott van a jövő!
2014. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ezek a kommentek megalapozottak, vagy csak hallomásból tudjátok ezeket. Ő Magyarországon munkanélkülinek számítana?Hihetetlennek tartom.
2014. jan. 4. 17:58
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

A második vagyok:


NEM munkanélkülinek számít, ez tévedés, hanem az azonos magyaarországi munkakör átlagát veszik alapul.


A harmadik említett asszonytartást, amit nem igazán tudom, hogy honnan szedte, de az Magyarországon nem követelhetö, néhány egész különleges esettöl eltekintve (pl. tartós betegség)

2014. jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

első vagyok.

Személyes tapasztalatomról beszéltem, kár volt lepontozni. Nem igaz, hogy az átlagos magyarországi bért veszik figyelembe, mert ha a férj nem igazolja semmivel sem a keresetét, akkor nem vehetik a magyar fizetési átlagot, mert a férj mondhatja azt is, hogy kint Németországban 4 órában dolgozik, még a minimálbért sem éri el.

Kint meg magasabbak az árak.

Tudom mert jó magam is Angliában dolgozom, és bár én peren kívül havi 50 ezret fizettem 1 gyerek után, az asszonynak ez kevés volt, így beadta a válópert és gyerektartást követelt. Én berágtam, és kijelentettem, hogy továbbra sem vagyok hajlandó 50 ezernél többet fizetni. De ő pereskedni akart. A bíróság a magyarországi minimálbért vette számításba, mivel nem magyar cégnek dolgoztam, így a fizetésemhez semmi közük..

A bíróság havi 14.900 forintot állapított meg.(tavaly)

Csak megjegyzem, továbbra is havi 50 ezret fizetek a bírósági ítélet ellenére is, mert nem akarok a lányommal kicseszni.

2014. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Sajnálom, h ilyen a gyermeked anyja, sajnos a nők rendkívül pénzéhesek, a munka meg büdös nekik...
2014. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Semmire. Marmint a jovedelmebol semmire. Mivel mindket gyerek nagykoru, gyermektartasdijat nem lehet rajuk igenyelni. A gyereke sajat maguk igenyelhetnek tole rokontartast, aminek az osszeget a ferj munkajanak magyarorszagi atlagbere alapjan szamoljak ki - ez par ezer forint lesz.
2014. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy azt gondolod a nők pénzéhesek. Én nem vagyok az. Nem ezért kérdeztem. 11 éve várok arra, hogy a férjem hazajöjjön.Közben dolgoztam, gyerekeket neveltem, felépítettem egy kertes házat, és még sorolhatnám.Mindent megtettem, hogy biztosítsam neki a háttérországot. Erre 24 év házasság után azt mondja, hogy van valaki és hazudgál össze-vissza. Olyan valakivel van együtt, aki teljesen el akarja szigetelni a családjától és a gyerekeitől. Egy hónap alatt tönkrement az életünk, és én attól tartok, hogy a nagyon okos lányom nem tud majd továbbtanulni, mert nekem egyedül nem lesz rá pénzem. Válni egyébként még nem akar, csak fel akarnék mindenre készülni.
2014. jan. 4. 18:55
 10/17 anonim ***** válasza:
35%

Ha váltok, akkor arra tarthatsz igényt, ami a házasság alatt közösen szerzett jövedelem fele.


Nem kell aggódni, hogy nem tudod taníttatni a szorgalma ellenére a kisebbik gyerekedet, mert először is egy egyetemhez vagy egy főiskolához ész is szükséges, nem csak szorgalom - jobb helyeken -, másodszor nem kiskorú, hanem 18 éves! Menjen szépen ki apuka mellé Dojcsba, és itt (én is itt élek) az egyetem nem kerül szinte semmibe, a suli mellett dolgozhat és máris megvan a megélhetése.


Inkább azton aggódsz, hogy a gyerek ürügyén hogyna tudod a férjedet bosszúból megkopasztani, ugye?

2014. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!