Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogy kerestek munkát? Mit...

Ti hogy kerestek munkát? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Segítsetek, adjatok tanácsot, mit csináljak??? :'( 23 éves nő vagyok. Van 8 általánosom és ezen kívül semmi. Se tanfolyam, se tapasztalat. Nincs szülői hátterem. Egy anyám van kicsi nyugdíjjal, akivel már nem élek együtt. Párommal élek egy kicsi panellakásban. Évek óta keresek munkát, 2010-ben volt utoljára normális állásom. Rövid ideig tartó állások jönnek csak össze, mint spar pénztár, vagy gyári betanított munka, de ezeken a helyeken azt csinálják, hogy felvesznek 30 embert és két hónap múlva ki is rúgják őket. Meg nagyon sok helyen a próbaidő lejárta előtt tesznek ki, hogy ne kelljen főállásban bejelenteniük. Munkaügyi KP sokszor elutasított, nincs ingyenes tanfolyam, fizetni meg nem tudunk a párom minimálbéréből, mint ahogy esti gimit sem tudunk megfizetni - a rezsi is nehézkesen megy, alig eszünk - és neki sincsen semmilyen szülői háttere, egy anyja van neki is, kis nyugdíjjal. Egyedül vagyunk teljesen. Barát, ismerős nem nagyon van, hogy felhívhassuk őket 'figyu van nálatok meló?'. Az expressz újság gyakorlatilag üres. A weboldalán meg egy rakás olyan állás van, ahol több év tapasztalatot kérnek, vagy jogsit, meg ilyeneket. Nem tudom teljesíteni. Egyszerű feladatokhoz iszonyú követelmények vannak!! Ha be is tudom adni az önéletrajzomat két hónapban kb 10-20 helyre max, nem hívnak vissza. Párom csinálta a dinamikus önéletrajzot statikus helyett, tanulta hogy kell csinálni, ért hozzá, tehát az tuti jó.


Kérlek titeket ne értsetek félre. Nem egy rinyagép vagyok, én csak munkát szeretnék. Tisztességesen dolgozó, becsületes nő vagyok. Komolyan. De szinte mindenhol szarnak rám. Olyat vesznek föl, akinek van tapasztalata, de ha sehova nem vesznek föl, akkor hogy legyen tapasztalatom???? Kérlek ebben a szellemben válaszoljatok.


Voltatok/vagytok ilyen keserű helyzetben? Mit tegyek? Hol keressek állást? Köszi mindenkinek!


23/N



2014. febr. 1. 07:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és Budapesten élek. Munkaadóknak mindenre igent mondok, bevállalok 3 műszakot, mindent a világon. Bármit és nem adnak esélyt. :'(
2014. febr. 1. 07:57
 2/11 anonim ***** válasza:

Passz... Esetleg annyit tudsz tenni, hogy az önéletrajzodban kiemeled az adott munkához tatozó erényeid. Tehát pl. ha szalag mellé jelentkezel, akkor gyors, precíz, szorgalmas, monotóniatűrő... stb.


Még talán javasolnám az önképzést. Ha van otthon interneted, időd pedig van, akkor próbáld meg elsajátítani a különböző irodai programokat (Word, Excel, PowerPoint). Az fogalmazásod alapján intelligens nőnek tűnsz, akár adminisztratív munkára is lehet esélyed a 8 általános ellenére.


Egyébként biztos nem jelentkezhetsz ingyenesen valami tanfolyamra? Korábban az állam támogatta azokat, akiknek nem volt még szakmájuk, most nem tudom, mi a pontos helyzet.


Fura, hogy nem vesznek fel sehova, pályakezdőként még kapkodniuk kéne utánad a munkáltatóknak. Kitartást, előbb-utóbb csak összejön valami. :)

2014. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%
nem akarok ítélkezni,de mit csináltál akkor a 23éved alatt? mert 8áltlaánossal nem is értem,miért csodálkozol,hogy sem melót,az meg megint csak nem buli,hogy szociális segélyen akarsz tengődni.Próbálj meg akkor valami ismerőshöz fordulni,szalagmunka,betanított munka...passz.(már csak azért is hangsúlyoztam ki,mert ma már többdiplomások sem nagyon találnak munkát),de a te esetedben nem is csodálkozom.
2014. febr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos manapság ismeretség nélkül nincs sok lehetőség :(

Érzem ezt a saját bőröm is, diplomával, nyelvvizsgával sincs jelenleg rendes állásom, hanem közmunkán vegetálok április végéig, közben folyamatosan keresek, igényeim már nincsenek, akár betanított munkát is elvállalnék.

2014. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hogy mit csináltam? 2 alkoholista szülő gyereke vagyok. Az apám kisgyerek koromban lelépett, maradt a kegyetlen anyám, aki ahogy betöltöttem a 16-ot bejelentette, hogy nem hajlandó tovább eltartani, menjek dolgozni. Nem engedte, hogy a középsulit elvégezzem.
2014. febr. 2. 09:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem vagy egyedül,iszonyat szarban van az ország. Hihetetlen mennyi szegény ember lett az elmúlt 10-15 évben. Aki meg dolgozik az éppen hogy kijön a fizuból,bár akiket én ismerek azok trükköznek mindig,hol ezzel a számlával marad el hol azzal... Most nekem sincs melóm akkora volt a nyomás rajtam hogy leléptem,például gőzöm sincs miből lesznek a csekkek feladva stb.. Nem tudok sajnos tippet adni max annyit hogy vegyél lottót és bízz fortunába :) Hát nem sokat segítettem tán annyit hogy nem vagy egyedül ezzel a helyzettel. Kitartást és sok sikert.
2014. febr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem kértél családsegítőtől segítséget?Tankötelezettség már nagyon régen 18év a korhatár,te még csak 23 vagy...Persze,megint a szüleid nyomora mögé keresed a kifogásokat,ez a legnagyobb probléma.Vállalhattál volna diákmunkát is SULI mellett,árufeltöltő,pénztáros,hosztesz..stb.Még több lehetőséged is lett volna.De ezek szerint neked sem volt túl sok eszed,ha hagytad magad így elcsúszni.
2014. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
érettségivel, 3 szakmával, ECDL vizsgával ugyanott tartok ahol te 8 általánossal. Nincs köztünk különbség.
2014. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha valakinek nincs ismerős akkor nagyon nehéz bekerülni bárhova ez biztos
2014. márc. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ismerős, bár nekem érettségim van.. :( Semmi melo, nemcsak Te vagy így
2014. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!