Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy eladónak kötelessége...

Egy eladónak kötelessége köszönni a vevőnek? Miért nem köszön sok eladó, mikor oda megyek pl fizetni?

Figyelt kérdés
Leszarják a munkájukat?

2014. febr. 8. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár napja én is tettem fel kérdést, hogy miért nem tudnak VISSZAköszönni se, és megtudtam, hogy nekik mindent a főnök mond meg és az összes vevő egy bunkó, ezért ők is azok. Igazából örülnöd kéne neki, hogy beüti a tételed és visszaadja a visszajárót, mert a világ legkeményebb munkája a pult mögött állni. (tisztelet a kivételeknek)
2014. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Nekem van eladói végzettségem (is) és dolgoztam is pár helyen. Nekünk is elmondták az elején, hogy mindig mosolyogjak meg köszönjek. Én így is tettem. Persze vannak bunkó pénztárosok. Az más dolog.


Valóban nem a világ legnehezebb munkája, de azért a másik oldalt is meg tudom érteni. Lehet, hogy az illető már a 7. óráját húzza és előtted 100 emberre kellett köszönnie, mosolyogni...stb. Akkor mi van? Te ugyanúgy köszönnél még a maradék 30 embernek?


A kisebb boltokba (CBA, Penny és társai) amúgy se nagyon van szünet, nálam volt olyan, hogy elfelejtettem vizet vinni magammal, székem nem volt, karácsony előtt volt, végigálltam több mint 6 órát étlen, szomjan, egy helyben. Nem csak fájdalmas volt már a köszönés, de az ájulás szélén voltam. Annyi időm nem volt, hogy kimenjek az üvegemért.


Meg kellene tanulni nem egyből ítélkezni, mert lehet, hogy több van a dolgok mögött mint gondolnád.

2014. febr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Elég kemény munka sokan agyilag annyira lezsibbadnak mert ide kell figyelni oda kell figyelni és eez egy idő után beprogramozódik az ember fejébe és elfelejt köszönni sőt ismerek egy olyan fiatal lányt aki lassan 2 éve eladó és annyira elzsibbadt már agyilag hogy hirtelen a nevét sem tudta. Tudom hogy rossz nekik ez kőkemény meló még a segédmunka is az építőiparban még az is pihenő ehhez képest.

Én ezért vagyok kedves az összes eladóval még azzal is aki számomra egyáltalán nem szimpatikus, én is foglalkoztam már ezzel bár én csak beugrósként de piszok nehéz, én ezért nem is vállalok el ilyen munkákat.


Szóval emiatt nem kell lenézni őket, egyik haverom is ezt csinálja a csajával ezt a munkát és oké jók benne mert nincs panasz rájuk, de egyszerűen leépülnek tőle agyilag, én sokszor feléjük megyek ha fizetni akarok éppen mert mivel ismerős vagyok így nem olyan ingerültek mert ha esetleg bénáznak elnézem a dolgot. Én ezért is segítek az eladóknak ha úgy van, ha zöldséget vagy gyümölcsöt veszek és a kasszánál mérik ki akkor szólok hogy mi van benne ha pékárút veszek megmondom mi az és mennyit raktam bele. Meg ugye amikor visszajárót adnak akkor ott kell nekik nagyon figyelni, ezért is fizetek kártyával, mert nekem is egyszerűbb és nekik is mert csak lehúzzák és ennyi.

Tudom hogy bunkóság ha az embernek nem köszönnek sajnos én is voltam ilyen főleg akkor amikor totál lefáradtam agyilag de én mindig jópofát vágok az eladók felé és igyekszem nem beszólni nekik ha valami nem tetszik nekem. Ha elütnek valamit vagy gondom van kedvesen szólok vissza hogy itt nem oké valami.


Nem kell bántani őket azok akik ezt végzik tudják jól hogyan megy. Jó vannak kivételek amikor a pénztáros már előre köszön fülig érő mosollyal mert neki az az alaptermészete de olyanok is totál kitudnak lenni és ha rossz napjuk van pl a főnökük miatt vagy más egyéb miatt akkor ők sem olyan vidámak, de ezt le kell nyelni!

2014. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Piszok kemény meló ez egy forgalmas helyen! Néhány hónap alatt egy droiddá válsz akinek csak a nagy üresség van a fejében és futtatja a programkódot. Ebbe a köszönés vagy köszönésre reagálás ,mint emberi tulajdonság nem fér bele, nincs rá idő egyszerűen. Aki nem hiszi próbáljon meg lehúzni egy évet egy nagyforgalmű boltban! Teljes agyhalál.

Jó ,mondjuk egy Aldiban ahol van 5 vevő óránként és akkor ül be a pénztáros mikor odaáll egy vevő,ott kedvesebbek a pénztárosok. Én ezért szeretek is oda járni mert valahogy mindig pangás van . Szerintem pénzmosoda az egész :D

2014. febr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Ne jöjjön már senki azzal hogy mennyire hú de nehéz meló, érdekes módon vannak eladók akik mindig mosolyognak, köszönnek, vagy épp ha ismerőssel találkozik leáll gyorsan megbeszélni 1-2 kivel mi van. Én nem szoktam felhúzni magam ha 5x húzza le a kártyát, vagy bénázik, mindenkivel megesik, de érdekes módon vannak akik mindig kedvesek aranyosak, a másik meg olyan ótvar bunkó.


És nem arról van szó, hogy 1-1 alkalommal, de van aki folyamatosan paraszt a vevőkkel, és főként a kisebb forgalmú helyeken tapasztalom ezt.


Nem bántani akarom az eladókat, de ők is emberből vannak, és vannak közöttük olyanok akik nem emberek közé valók.

2014. febr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Azért, mert kezdetben köszön, de mikor azt veszi észre, h 10 parasztból 2 köszön vissza akkor pont leszarja.

Másrészt neked is annyiból tart köszönni neki, mint fordítva, szal nem értem miért rinyálsz.

2014. febr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem szarjuk le a munkánkat, csak egyszerűen baromi unalmas, amikor hangosan előre mosolyogva köszönök mindenkinek, és vagy visszakérdez, hogy tessék?

Vagy egyből: a zsemléből hat van, egy szatyrot is kérek...

Követelni tudunk, visszaköszönni annál inkább. Egy idő után akármennyire is baromi kedves és türelmes vagyok, marhára megunom.

16 óra monoton kasszázáskor olyan 10 óra után már nem vagyok jó pofizós kedvembe..

2014. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, otthon milyen lehet mondjuk egy karácsony előtti időszakban vagy akciós időszakban kasszázni, de én csináltam ezt, kint Ausztriában voltam.

Mivel voltam már gyárban is, azt kell hogy mondjam, hogy igen, a kasszázás nehezebb munka, több mindenre kell figyelni. De nekem nem esett nehezemre a kilencedi órában sem, hogy mosolyogjak. Hiszen egy mosolyra azért majdnem mindig mosoly a válasz, és ha látják, hogy tudsz mosolyogni, kedvesebbek.

Aki ezt nem tudja megtenni, az tényleg nem való emberek közé dolgozni, az inkább menjen a gyártósorra, ott csak a termékek jönnek sorban, azokkal nem kell dumálni.

Kérdező, igen, kötelessége egy eladónak kedvesnek éenni a vevővel, igen, hiszen belőle él, igen, hiszen ha nem kedves, akkor bukja a pénzt. Ezt a régi kereskedők tudták. Manapság sajnos ez már nem divat.

Volt olyan is otthon, hogy amikor a főnöknek jelentettünk egy alkalmazotti bunkóságot - nem nemköszönést, hanem tényleg bunkón beszólt - akkor a főnök nemhogy elnézést kért volna, hanem annyit mondott, hogy ha nem tetszik, lehet menni a kifelé. Nem kereskedő, nincs mire büszkének lennie, ez értéktelen, az ilyen boltnak jobb ha becsődöl.

2014. febr. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

7#: Neked 16 órát kellett dolgoznod egyfolytában?

Törvényellenes. Nyilván nem csoda, hogy 16 órában nehezebb. De nem kell ezt tűrni, fordulj a védelemhez.


Azt a véleményemet viszont fenntartom, hogy azért a kasszázásnál sokkal keményebb munkák is vannak.

2014. febr. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!