Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig tűrnétek, hogy a...

Meddig tűrnétek, hogy a főnökötök joggal. Jogtalanul megalázzon titeket?

Figyelt kérdés
2014. febr. 23. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig nem találok másik állást... kivéve, ha van jó félévnyi fizumnak megfelelő félretett pénzem, akkor egyszer visszaszólnék és kikérném magamnak, azután ha nem változik lépnék azonnal.
2014. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam tűrni. Az emberi méltóság a munkavállalónak is kijár, és az igazságtalanságokra kifejezetten allergiás vagyok.

Összesen kétszer történt meg, hogy az első munkahelyemen gyakorlatilag porig aláztak. (Hozzátenném, olyan dolog miatt, amiről még csak 1%-ban sem tehetek, szóval teljesen igazságtalanul.) Az első után hasonló hangvételben kiosztottam a főnökömet, mire ő megpróbált fenyegetően fellépni, hogy így könnyen elveszíthetem az állásomat. Erre megmondtam neki, hogy előbb fogok én felmondani, mint hogy ő kirúgjon, mert nekem egy munkahely nem ér többet az emberi méltóságomnál.

3 hónapra rá megint ugyanezt eljátszották, fél órára rá megjelentem kezemben a felmondólevéllel. Nem bántam meg.

2014. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk néha elgurul a főnök gyógyszere. olyankor én sem fogom magam vissza, az a minimum h kikérem magamnak a hangnemet.

ez nem fegyelmi és nem is szakmai vétség hogy kirúghassanak miatta.

2014. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 24. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, nem kell tűrni, mert ha az ember egyszer eltűri, nincs megállás. Sztem még tisztelettel is el lehet mondani, hogy ezt a bánást nem érzed jogosnak, és beszéljétek meg.

Ha az a fajta "nem lehet beszélni vele" akkor mérlegelnék, hogy milyen hosszútávú céljaim vannak annál a cégnél...

Sok sikert!

2014. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dorje1234 válasza:
Én addig tűrném, amíg el tudnám magammal hitetni, hogy ez csak átmeneti állapot.
2014. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Eloszor probalnam a helyzetet megoldani,

pl.: megbeszelni a fonokkel, feljebbvalokkal, normalis, jo hangnemben elmondva a problemamat.

Ha nem valtozna a helyzet, azzonnal keresnek egy masik munkahelyet es addig ameddig nem talalnam meg, egyeszeruen nem foglalkoznek veluk, mintha meg sem hallanam, egyik fulon be masikon ki.

Majd ha megvan az uj hely akkor elmondanam nekik, hogy miert megyek el es hogy hogy erzetem magamat ilyen megalazasok mellett!

Sok sikert!

2014. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!