Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most már az lesz hogy minden...

Most már az lesz hogy minden munkahelyre a diploma a minimum? Mi ez már?

Figyelt kérdés

Anyám 30 évvel ezelőtt 8 általánossal vették fel a munkahelyére, belső oktatásban kitanították, azóta ott dolgozik, és jól keres. De a régi csoportvezetője is 40 éves fejjel szerezte meg a diplomát, és úgy került feljebb... de most meg már mindenhova diplomát kérnek!

Van érettségim meg nyelvvizsgám, és mégis nettó 68 ezerért (amiből 10ezer elmegy csak az utazásra) dolgozzak azzal akinek még a 6 általánosa is épphogy meg van? Akkor mi értelme volt tanulni? És hiába tanulok új nyelvet, és fizetek önerőből OKJ-t mert azt is leszarják..


2014. febr. 25. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Magyarország én így szeretlek
2014. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos ez van.

Nekem szerencsém van,annak idején szüleim nem hagytak addig békén mig le nem diplomáztam,mérnök lettem,jól keresek.

De szüleimnek szakmunkás,érettségi,anyám kb 5 éve szenved hogy mióta leépitették 5 éve,azóta csak alkalmi munkái vannak,vagy fizikai meló,amit ő nem bir.Sajnos ma már semmit nem ér az akkori titkárnői végzettsége,amivel eldolgozott 30 évet.

2014. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Az oktatási rendszer annyira a béka segge alatt van, hogy csak az nem szerzi meg a diplomát, aki lusta/hülye.

Aztán a diplomával elmennek takarítani, mosogatni.

Sok értelme volt ennek a rendszernek...

2014. febr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nekem a szüleim ott rontották el, hogy ők mind a ketten 18 éves koruk óta egy nagyon jó helyen dolgoznak (sima melosként anyám megkeresi a nettó 130-at apám csopiként meg a 260-at is akár) így nem voltak tisztában a munkapiaci helyzettel.. persze jelentkeztem én is főiskolára, fel is vettek, de sajna a körülmények összejátszottak ellenem, így nem akartam őket a nagy kiadásokkal gyötörni (190ezer/félév, és akkor még a tankkönyvek, meg a bérletek.. arról nem is beszélve hogy hajnali 4kor keltem, hogy az első órára beérjek de este 11-re értem haza, olyan szarul volt megcsinálva az órarend..) 3-an mentünk oda az iskolámból, ami jónak mondható, az első félév után már egyikőnk se volt ott.. már a gólyatáborban úgy informáltak minket ha XY tanárhoz kerülünk akkor akár hagyhatjuk is a fenébe a dolgot, mert nem jutunk tovább)
2014. febr. 25. 12:01
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Csak itt nálunk divat ( meg esetleg a román-ukránnál ) hogy erőltetik még a szovjet minta modelljét. Nyomatják a sok marhaságot, azt a rengeteg mellékes tananyagot, természetesen mindenből az elméletet, gyakorlat nuku ( minek az )....aztán csodálkoznak hogy a többség magatehetetlen magával meg a piaccal szemben is! Nyugat-Európában pl. abszolút nem az az elsődleges hogy diplomád van e?! egy jó szakmával, nyelvtudással sokkal előbbre vagy!!!! Ebben az országban állandóan azzal foglalkoznak/azt erőltetik amit nem kéne! Amit kellene, azt pedig.... igazán furcsa. A diplomát azért erőltetik, hogy máshol lássák, milyen sok okos ember van itt ( persze az oktatási rendszert szintén hanyagoljuk ), de arról már sokkal inkább kussolnak, hogy hány diplomás nem tudott/tud normálisan elhelyezkedni és mennyire nincsenek megfizetve hivatalosan!
2014. febr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Sosem a tanult emberek kapták/birtokolták a több pénzt és a nagyobb vagyont.


Kaparni kell, és helyezkedni, addig míg nem találsz olyat ami tetszik.


Nekem pl 1 vágyam volt, az, hogy ne undorral kelljen bemenni a munkahelyemre. Elmúlt 2 éveben 8 különböző helyen dolgoztam, és ezek mellett tanultam. Most olyan munkahelyem van, ahova örömmel járok be, és jobban szeretek bent lenni, mint itthon. Emellett 20 óra munkával megkeresem azt a pénzt, amiért annó 180+ órát dolgoztam a hónapban.


Nincs főiskolai végzettségem és nyelvet se beszélek.


Használható szakmát kell tanulni, amit emellett még örömmel is csinálsz. Egy érettségi és a nyelvvizsga nem szakma. Eme 2 vel max raktári munkákat kapod meg, vagy irodai kávéfőző pozíciót, ha nincs ismerős ki bedug egy jó munkahelyre.

2014. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

vagy irodai kávéfőző pozíciót, ha nincs ismerős ki bedug egy jó munkahelyre.


én már az irodai kávé főző poziciónak is örülnék..


Van szakmám OKJ-s sz@r (nem tudom hogy ezeket mire jó szakmának nevezni nem is ér semmit)


de még ismerős segítségével se tudok vele elhelyezkedni, mert egyrészt nincs szakmai tapasztalatom (az a bizonyos ördögi kör) más részt meg hamarabb raknak át egy belsős embert az ilyen munkára, mint hogy felvegyenek egy külsőst - érdekes módon, amikor még nem végeztem el az akkori munkahelyemen meg inkább felvettek egy külsőst- úgyhogy nem vesznek fel külsőst - minthogy egy belsőst rakjanak át... egyszerűen nem értem ezt a logikát.. vagy szimplán az "égi felső vezetés" szívat engem ennyire?

2014. febr. 25. 12:59
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

"Van érettségim meg nyelvvizsgám, és mégis nettó 68 ezerért (amiből 10ezer elmegy csak az utazásra) dolgozzak azzal akinek még a 6 általánosa is épphogy meg van? Akkor mi értelme volt tanulni? És hiába tanulok új nyelvet, és fizetek önerőből OKJ-t "


Sehol nem elég tanulni, talpraesettség nélkül semmit nem érsz a vizsgapapírjaiddal. De manapság már a legéletrevalóbb ember sem érhet el nagyon sokat diploma és néhány idegen nyelv használható szintű tudása nélkül. Akinek egy csöpp esze van, az már az egyetem alatt elmegy gyakornoknak ingyen és mire lediplomázik, ott a kezében a gyakorlat is, csak sokan kiborulnak az ingyenmunka gondolatára, pedig azzal az ingyenmelóval előzhetné be az pályakezdők kétharmadát..

2014. febr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

engem nem zavarna a gyakornokis ingyen munka se, mert tudom hogy tapasztalatnak az is jó..

a talpra esetségről meg annyit hogy lehetek én talpra esett, de még az önéletrajzra se reagálnak... (sőt az utóbbi cég ahova beadtam -nem kamu cég- még a telefont se veszi fel.. pedig kettőt is probáltam két különböző időpontban...

2014. febr. 25. 15:55
 10/16 anonim válasza:
81%

Gondolom sok pénzt szeretnél keresni. Ahhoz pedig igen, diploma kell.

Profi szakmunkásként (pl. profi autószerelő, ügyes asztalos, festő, stb..) kereshetsz jól, akár nagyon jól is, de csak és kizárólag vállalkozóként, máshogy nem.

És ha nagyon-nagyon jó vagy a szakmádban, akkor esetleg megkeresel annyit ,mint egy 4-5 éves tapasztalattal rendelkező (tehát kb. 26-27 éves) informatikus. (Nettó: 250-300 körül).


Ez van. Beosztottként nem fogsz annyit keresni, mint egy 1-2-3 diplomát megcsinált,nyelveket beszélő, 30 éves koráig tanult ember. miközben Te 18 éves korod óta egy percet nem töltöttél iskolapadban.


Lehet boldogulni érettségivel, középiskolai szakmával, de nem beosztottként.

2014. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!