Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek, ha olyan munkába...

Mit tennétek, ha olyan munkába kényszerítenének, amit nem akartok?

Figyelt kérdés

Illetve olyan munkahelyre, ahol nem akartok dolgozni.


Dolgozom egy cégnél, aminél több "telephely" is van.

A sajátomon, ami a szerződésbe is meg van jelölve munkavégzés helyeként, belekezdtünk egy projektbe, ami nagyon jól sikerült.

Erre a főnökség ezt át akarja ültetni máshova is, és belekényszerítenek, hogy több munkahelyen is valósítsam meg ezt, olyan helyeken is, ahova a lábam se szívesen teszem be, mert gusztustana trágyadomb az egész.


Észérvekkel elmondtam, hogy a helyi adottságok miatt ez csak itt működik, és egyébként is az itteni munkámat hátráltatja, ha másol is helyt kell állnom.


Meg egyébként se fér bele a munkaviszonyunkba, hogy a munkaidőm x %-át máshol, számomra ellenszenves helyen töltsem.

Ennek ellenére ragaszkodnak hozzá.


Gyakorlatilag belekényszerítenek abba, hogy leszámoljak.

Nincs előttem más út, nyilván senkire nem lehet ráerőszakolni valamit, amit nem akar.


Viszont ez így elég groteszk helyzet, hogy azért válok munkanélkülivé, mert jobb vagyok a többinél, jobban teljesítek, stb.


Ti mit tennétek?


2014. márc. 3. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
mi is pont így vagyunk itt bent a börtönben,semmi humorunk,azt mégis kell melózni,))
2014. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Baromi egyszerű a dolog. Van egy munkaszerződésed, amiből kerek perec kiderül, jogosan küld-e máshova a munkáltatód.


Ha igen, akkor vagy megkéred, hogy ne, vagy felmondasz.


Ha nem, akkor megkéred, hogy ne, vagy felmondasz - ez utóbbi esetben mehetsz munkaügyi bíróságra, hiszen a munkáltatód szegte meg a szerződést, és így majd hatezerötszáz év múlva kapsz 410 forint kártérítést.

2014. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!