Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Telefonon történő több alkalma...

Telefonon történő több alkalmas beszélgetésnél mennyire megengedett az, ha a keresztnevén szólítjuk a másikat?

Figyelt kérdés

Ügyintézőként én tartom a kapcsolatot az ügyfelekkel. Sokszor van, hogy valakivel akár 10 telefonbeszélgetést is lebonyolítunk, mert merülnek fel újabb és újabb kérdések, amiket le kell tisztázni. A mai napon kb az 5. hívást fogadtam már az egyik ügyféltől, és úgy vettem fel a telefont, hogy "Üdvözlöm László!". Nem tegeződünk, tehát a beszélgetés "normálisan", magázódva zajlik, csak nem úgy köszöntöm, hogy Tóth Úr, hanem a keresztnevén. Most viszont valamiért felötlött bennem, hogy ez talán tiszteletlenségnek számít. Vagy ez így teljesen jó? Tudom, hang alapján nem szabad ítélni, de középkorú (tehát semmiképpen sem idős) embernek gondolom az ügyfelet. Én egyébként fiatal nő vagyok (25 éves), ami bizonyára a hangomon is hallatszik - ha más nem, az, hogy nőnemű vagyok, biztosan. Nem régóta vagyok ebben a pozícióban, így még kicsit új nekem ez az egész és ezért bizonytalanodtam el a kérdést illetően is.


Ja, és még annyi, hogy nálam ez azért lett "szokás", mert én is tapasztaltam a legtöbb olyan ügyfélnél, akivel sokszor beszéltünk már telefonon, hogy eleve ő is így vette fel a telefont (a keresztnevemen üdvözölve).


Szóval ez így elfogadott? Nem számít tiszteletlenségnek?


2014. márc. 4. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem számít tiszteletlenségnek, sőt! De ha értékesítő vagy akkor eszed ágába se jusson a keresztnevükön szólítani őket, mert a hideg ki fogja őket rázni ettől az erőltetett modorosságtól és másképp fognak hozzád állni. Inkább legyél udvarias, de természetes, próbálj meg rögtönzött stílussal beszélni, de felkészülten!
2014. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem értékesítő vagyok, hanem ügyintéző. Én kezelem a bejövő hívásokat, tehát ha valaki valamit akar venni nálunk (webshop), akkor velem fog telefonon kommunikálni. És előfordul, hogy egy nagyobb rendelésnél sok telefonhívás kell a véglegesítéshez. Szóval ilyenkor pár hívás után már a keresztnevén szólítom az illetőt. Akkor ez így rendben van?
2014. márc. 6. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!