Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nők! Titeket köszöntöttek a...

Nők! Titeket köszöntöttek a munkahelyeteken nőnap alkalmából? Normális hogy az én munkahelyemen ilyen a légkör?

Figyelt kérdés

Pár hónapja dolgozom egy cégnél, nagyon kevesen vagyunk, kb 20-an dolgozunk együtt, és az alkalmazottak 70%-a nő. Az emberek nem kommunikálnak egymással, kb úgy néz ki mindenki napja h bemennek, elvégzik a munkájukat és hazamennek. Nem ünnepelnek névnapot, nincs semmilyen összejövetel, empátia alig akad a dolgozókban, nem kérdezik meg a kollégájukat hogy pl. hogy van, szóval nem kedvesek egymással. Nem piszkálják a másikat, csak éppen letojják egymást magasról.

Tegnap gondoltam rá hogy ugye ma nőnap van, és a férfi alkalmazottak biztos tesznek egy kedves gesztust a hölgyek felé, de elmaradt ez is. A szüleim munkahelyén mindig volt nőnapozás- névnapozás stb. tehát nekem már csak emiatt is furcsa a dolog. Karácsonyi "bulit" tartottunk tavaly, ahol szintén feszélyezett volt a hangulat. Mikor odakerültem dolgozni, senki nem segített, mindenki tett rám magasról. Vannak máig olyan dolgozók akikkel egy szót nem váltottam az elmúlt 5 hónap során. Volt aki felé közeledni próbáltam, ellökött, és olyan is akikkel mindig kedveskedtem, kérdezgettem, de nem viszonozta a közeledést, inkább meglepődött. Nem bennem van a hiba, mert ez a légkör általános nálunk, inkább az a fura hogy lehetnek ilyen emberek és munkahelyek, amitől az emberek befásulnak. Mielőtt itt kezdtem dolgozni életvidám ember voltam, most meg az arcomra van írva a befásultság és az életuntság...


Más munkahelyen is ennyire le.sz.rják egymást a dolgozók?


2014. márc. 8. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, engem többször is. Nem volt belőle nagy fiesta, max. 10-15 perc, kis világ, valami, s munka tovább. Ennyit megérdemlünk. Ugyanez van szülinapokkor is, legyen az férfi vagy nő. Ennyit minden ember megérdemel.

Ha ez a látványt bárkit zavar, annak megkeseredett életfelfogása van, amit vagy önmaga alakított ki, vagy pedig a családjából hozta.

2014. márc. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálunk sok a megkeseredett ember... de ez megmérgezi az olyan optimista emberek életét is mint én... mikor odakerültem a munkahelyemre igyekeztem figyelni mindenkire, minden nap mosolyogva mentem be, hisz azon voltam hogy olyan kevesen vagyunk, akkor legyen legalább valamilyen szinten baráti a légkör. Akikkel "jóba" voltam, azt köszöntöttem névnapján, karácsonyra vettem néhány embernek egy-egy kis csokit csak úgy gesztusképpen. Azt hittem ettől nyitottá válnak az emberek, persze nem. Mindenkinél ez a helyzet, erről a helyről sok dolgozó elment már épp az ilyen mérgező légkör miatt.... kivétel nélkül aki lelépett mind vidám természetű volt.
2014. márc. 8. 07:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, de rossz lehet... Én egyedül dolgozom egy kis üzletben, nagyjából csak telefonon tartjuk a kapcsolatot napközben a többi üzlettel meg a főnökséggel. De a kollégákkal az üresjáratokban sokat beszélgetünk (ingyen hívjuk egymást), meg a főnök is amikor bejön minden nap, beszélgetünk, viccelődünk, szívjuk egymás vérét :)

Nőnapra is szoktunk kapni lányok 1-1 szál virágot. Karácsonyra is kaptunk valami kis apróságot (pl. egy csomag teát). Amikor elutazik a főnök, mindig hoz valami kis apró ajándékot a dolgozóknak :)

Olyan kis apróságok, de mégis jól esik, és jobb lesz tőle az ember hangulata és hozzáállása.

2014. márc. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elhiszem, neked akkor szerencséd van! :) Néha úgy érzem hogy én reagálom túl a helyzetet, mert tényleg nem csesztetnek a munkahelyemen, a főnök is korrekt (bár nem túl kommunikatív), de tényleg ha gondja-baja van az embernek, bátran fordulhat hozzá... de a légkör iszonyat. Ülök magamnak egy irodába, a kutya se néz rám, az ajtóm sosem nyílik ki, borzalmas egyedül :/ És más is így van, saját irodába, és elvannak maguknak. A karácsonyi bulink is iszonyatosan erőltetett volt, a főnök döntött az összejövetelről hha már az éven nem volt semmi, legalább ez legyen.. de persze amikor dec 23án a dolgozók haza mentek, nem mondták egymásnak hogy kellemes ünnepeket... :/ Fura... Szüleim már az elmúlt 20-30 évben rengeteg helyen dolgoztak, de mindenhol családias volt a légkör, egymás problémáit is tudták, és egyből feltűnt persze ha egy dolgozó épp szabin van, és hiányolták az illetőt. Nálunk basszus ha vki nem járna be dolgozni napokig, fel sem tűnne senkinek :D
2014. márc. 8. 09:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Szívesen cserélnék veled, nálunk mindenki a másikkal foglalkozik, dumálnak összevissza mindenkihez, a dolgukat emellett rendesen nem tudják elvégezni, megsértődnek ha én nem tudom mikor van a névnapjuk, szülinapjuk, akármi, én nem tartok ilyeneket számon, szóval sose tudom. Szerencsére ma szabin voltam így a nőnapi hülyeségekről lemaradtam.

Tudnék örülni egy olyan munkahelynek ahol csak dolgoznak és nem másokkal foglalkoznak az emberek. Szerintem munkahelyen nem ismerkedni meg beszélgetni kell.

2014. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon jó kis csapat dolgozik együtt, szinte baráti társasággá váltunk már. Névnapot mindig megünnepeljük, az ünnepelt hoz sütit, a többiek vesznek neki valami ajándékot és ilyenkor kicsit hosszabb ebédet tartunk. Szülinapon csak szóban köszöntjük a többieket. Karácsonyra, húsvétra az egész irodaszinten mindenki vesz mindenkinek valami kis apróságot, csokit. Most nőnapon is minden nő kapott virágot a cégtől is, de volt olyan férfikolléga, aki önállóan is vett nekünk egy-egy szál virágot.


Én úgy gondolom a munkahely valóban elsősorban a munka helyszíne, de ugyanakkor ott töltöd az időd legnagyobb részét, ezért muszáj, hogy legyen benne valami emberi és barátságos. Anélkül is lehet barátkozni meg jó hangulatot teremteni, hogy az a munka rovására menne.

2014. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!