Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti behivnatok egy kavera/udito...

Ti behivnatok egy kavera/uditore? Hogy illik?

Figyelt kérdés

Tegyuk fel,hogy egy nagy cegnel dolgoztok,ahol megvannak a klasszikus, tavolsagtarto,hierarchikus viszonyok a dolgozok kozott. Tehat a kollegaiddal sem vagy barati viszonyban,max munkaugyekrol beszeltek,az ellenkezo nemu fonokoddel meg foleg,magazodtok es meg azt sem tudjatok egymasrol,hogy csalados-e.

Egyik nap a munkahelyeden er valami kisebb baleset,igy a fonokod felajanlja,hogy hazavisz kocsival,te elfogadod. A csaladod otthon van. Mikor megerkeztek behivod egy kavera vagy uditore? Vagy nem,mert nem akarsz bizalmaskodni? Hogy illik ilyenkor?

Igazabol nem muszaj feltetlenul munkahelyi kapcsolatra gondolni,lehet ez tanar-diak viszony is,de olyan tanar eseten,aki megtartja a diakokkal a 3 lepes tavolsagot,magazza oket stb.


2014. márc. 13. 07:47
 1/10 anonim ***** válasza:
persze,hogy behívom,
2014. márc. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
En nem hivnam be ebben az esetben, nagyon szepen megkoszonnem es mennek a dolgomra. Attol meg hogy valaki kedves veled egyaltalan nem biztos hogy erdekled Te, a csaladod meg a hazad. Nem szabad osszekeverni a kedvesseget a baratkozasi szandekkal.
2014. márc. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Ő is tudja, hogy nem vagyok jól. Legfeljebb a következő munkanapon vinnék neki egy gyümölcskosarat, vagy valami...
2014. márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha ért valami kisebb baleset, akkor éppen elég az a családodnak, nem kell még megvendégelni. Én pl. háziasszonyként nem örülnék a váratlan vendégnek.

Meg persze minden attól függ, ki hogyan értelmezi a szándékot. Mert pl. egy hosszú munkanap után ha van az embernek családja, leginkább velük lenne, és ha ezek után elhívod a kollégát, azt értelmezheti úgy is, hogy Te azt gondolod, neki amúgy nem kell sehová sem hazamennie.


És persze utólag sok lehetőség adódik meghálálni.

2014. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sem hívnám be. Túl bizalmasnak tűnik.
2014. márc. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat!
2014. márc. 13. 09:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem hívnám be, mert elvileg "beteg/sérült" vagyok, ő meg nem ápoló személyzet.

Ha meg nem vagyok beteg, nem megyek haza.

2014. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem hívnám be, de mondjuk másnap a suliban, vagy munkahelyen próbálnék neki kedveskedni valamivel, például bevinnék neki az irodába egy kávét és megköszönném a segítségét, vagy ha nem kávét, akkor más apróságot, csokit, egy szál kis virágot, ilyesmit.Természetesen négyszem közt!
2014. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell behívni. Neki is kellemetlen. Másnap udvariasan meg kell az irodában köszönni.
2014. márc. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

inkább vinnék neki valami apróságot (csokit, bort), amikor legközelebb megyek dolgozni.

nem hoznám kellemetlen helyzetbe azzal hogy behívom magamhoz.

2014. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!