Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún mit "illik"...

Állásinterjún mit "illik" mondani, mit csináltam a GYES alatt, és az azt követő egy év alatt? Ugyanis ezt rendszeresen megkérdezik, és nem tudom, hogy jót válaszolok-e.

Figyelt kérdés
A valóságban: gyereket neveltem, háztartást vezettem (főzés, mosás, takarítás, minden....) Vateráztam nagyon sokat, napi szinten így téve szert nem kis bevételre. De ezeket csak nem mondhatom? Amúgy azt szoktam mondani, hogy a meglévő tudásomat igyekeztem szinten tartani (így leírva elég nagy baromság...) De mekkora taplóság már ezt megkérdezni? Bár ezt többnyire a férfiak teszik meg.
2014. febr. 19. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre a kérdésre azt válaszolnám, hogy


- a tőlem telhető legtöbbet hoztam ki magamból annak érdekében, hogy jó édesanyja legyek a gyermekemnek. Mindig az éppen aktuális feladatomra koncentrálok, és abban hozom ki magamból a maximumot. Ez elvárás magammal szemben a munkám során is.

2014. febr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg azt is hozzáteheted, hogy a meglévő tudásodat szinted tartottad, informálódtál rendszeresen a szakmádról szóló hírekből, fejlesztetted magad ilyen és olyan téren...

Amúgy a kérdések nagy része interjún orbitális baromság és általában s*ggnyalást vagy kamu önfényezést akarnak hallani. Hát vajon mégis mi a fenét csinál valaki gyes alatt?! Neveli a gyerekét meg leköti magát, amikor nem a gyerekkel kell foglalkozni...

2014. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

ezt csak idióta férfiak azok akik megkérdezik. Nem tudom még is mit csinálhat egy anyuka a gyes alatt.

Lehet azt kellene mondani ugyanazt mint az ön felesége amikor gyesen volt.

2014. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Abba lehet hagyni nyugodtan a gyulolkodest, ha valakinek van egy 2-3 eves lyuk az oneletrajzaban akkor arra igenis ra kell kerdezni. Nem csak a bunko ferfinak, mindenkinek.


Egyebkent meg orulni kellene a kerdesnek, ez is egy lehetoseg hogy fenyezd magad (tanfolyam, szintentartas, online kurzus, nyelvtanulas, stb), nem az van hogy automatikusan arra gondol a munkaado hogy szoptattal es egy konyvet nem nyitottal ki 2 evig otthon es amit tudtal addig azt is elfelejtetted. Ugyhogy nyugalom holgyeim, nem kell hisztizni.


Az elso valaszolo egyebkent megadta a tokeletes valaszt a kerdesre. A harmadik valaszolonak pedig uzenem, hogy ilyen attituddel sok mindent kaphatna, de munkat azt nem.


Egy bunko ferfi munkaado

2014. febr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj, kedves 4-es, hogy nem tudtam volna semmit sem tanulni, a gyereknevelés elvette minden percemet. És ezt pont egy férfi kérdezheti meg csak (nem sértegetlek, csak a tapasztalatomat mondom).

Nehéz eset jutott nekem a gyermekem személyében, mert nem volt jó alvó, nem volt segítségem, a férjem egész nap dolgozott, így is alig jutott idő bármi másra, nemhogy a tanulásra, vagy továbbképzésre.

2014. febr. 19. 13:29
 6/11 anonim ***** válasza:

1 vagyok ismét.


Kérdező! Nagyon sokan vannak úgy ahogy te, többek közt én is. Amikor gyesen voltam, én se tudtam a gyerekekkel való törődésen és házimunkán kívül mást csinálni. Azonban fontos, hogy ne kezdj el valótlan dolgokat állítani az interjún, mert hamar körbeér a dolog. Légy őszinte. Ne hidd, hogy a leendő munkaadó nem ember, és elképzelése sincs róla, hogy mire volt, és mire nem volt időd.

Nyilván ha mindenféle továbbképzést, tanulást összehord az ember, abszolút hiteltelenné válik, így biztos nem fogják felvenni.

Én három hónapnál tovább sose voltam munka nélkül. Nyilván személyiség függő is. Ahol én állásinterjún voltam, oda be is kerültem. Ha hiteles vagy, akkor kialakul egy "bizalom". Bizalmat meg csak őszinteséggel lehet építeni. Ezért ne azon stresszelj, hogy mi lesz ha ezt vagy azt kérdeznek, hanem válaszolj arra, amit kérdeznek. Nyilván a megfogalmazásnak jelentősége van, azon nagyon sok múlhat.

Pl, amilyen választ az elején javasoltam, úgy is meg lehet fogalmazni, hogy


a gyerek után rohangáltam, de mindig megoldottam valahogy mindent. A munkámat is megcsinálom valahogy.


Vannak szavak, amiket célszerű kerülni.

Ilyenek a(z)

- igyekszem

- megpróbálom

- talán

- nem tudom.


5.

Döbbenten olvastam, hogy valaki úgy adja be az önéletrajzát, hogy van benne három év lyuk.


Én is voltam gyesen, viszont az önéletrajzomban szerepeltettem gyes megnevezéssel.

2014. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4

Ez a jól szituált válasz amiket az emberek adnak, és amit te is vársz, és nyilván nem mondanám ezt neked mikor épp ezt kérdezed az interjún tőlem. De ezt gondolnám, és még sokan ezt is gondolják magukban.

Nekem még nincs gyerekem, de mindenhol azt hallom hogy milyen fárasztó mikor megszületik a baba, mennyi a teendő, hogy erre nincsenek felkészülve a párok előre. Ha ez tényleg igaz amit ez a sok nő leír pl ezen az oldalon is, akkor gondolj bele józan ésszel. Hogy tudna már nyelvet tanulni, online kurzust végezni ? Ha az éjszakái virrasztással telnek? Ha sokszor a férjükre nincs idejük?

Én eleget tanultam eddig, elég sok évet. Ha én egyszer elmegyek szülni, akkor azt az időt a gyerekemmel akarom tölteni, és nem a tanulással. Mindennek meg van a maga ideje, nálam a tanulásnak is meg volt.

Persze aki nagyon fiatalon szül, úgy hogy még a tanulmányait sem fejezi be , neki nyilván valamikor azért tanulnia kell. De aki időben akkor tanult mikor kellett, annak a gyes alatt nem kell.

Szóval kedves 4.

Ha legközelebb te is ezt kérdezed az interjún akkor jusson eszedbe hogy vajon mit csinálhatott a nő gyes alatt? Mikor fényezi magát( mert ugye te is erre biztatsz ) akkor pelenkát cserélt, stb..

Én egyébként gyakran olvasok, de ha a gyes alatt 2 évig nem veszek a kezembe könyvet, attól még nem leszek buta, vagy kevesebbet érő.

2014. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat.

Még lenne azért egy fontos megjegyzésem: engem várandósan engedtek el az utolsó munkahelyemről, és a gyed lejárta után már intenzíven belekezdtem a munkakeresésbe. Akkor még szerepelt a cv-ben a gyed, mint időszak. A kutya se hívott be, SENKI. (nem számolom az ügynökös baromságokat) Meguntam (bő egy év után, tehát már 3 éves volt a gyerek), sokat olvastam róla, hogy ha letagadod a családot, akkor van némi esélyed legalább az interjúig eljutni, na, én ezt tettem. Csodák csodájára egyből lett minden hónapra legalább egy interjú! Aztán néhány hónap szünet (mert a gyerek beteg volt) ismét behívtak. És nincs a cv-mben a gyerek!

2014. febr. 19. 14:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Amíg gyesen voltál addig állományban voltál valahol.Nem kell luk
2023. márc. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Lassan 10 éves a kérdés....

Nem, nem voltam állományban, még terhesen elengedtek az akkori munkahelyemről.

2023. márc. 31. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!