Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha a munkahel...

Mit lehet tenni, ha a munkahelyem nem enged el szavazni?

Figyelt kérdés

Nem írok regényt csak röviden: biztonsági őr vagyok, 12/24/48-h beosztásban. Április 6-án semmiképp se tudok elmenni szavazni, csak akkor ha előbb elengednek a munkahelyről.

Beszéltem a főnökkel, és a pofámba röhögött. Közölte, dehogy enged el, majd menjek 4 év múlva…


Mondtam neki, hogy állampolgári jog stb erre közölte hogy majd mindjárt kirúg és akkor nem lesz gond elmenni szavazni. Erre sürgősen befogtam a számat, mert épp aznap rúgott ki egy másik embert aki összevitázott vele (az illető merte megkérdezni hogy a szerződés szerinti alapbérből hogy mernek levonni hasraütésből).



Itt a történet vége? Ennyi?


2014. márc. 20. 08:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mozgóurnát kérhetsz, akkor kimennek hozzád, hogy tudj szavazni. Azt a két percet meg engedélyezni KELL a főnöködnek, különben rosszul jár jogi értelemben.
2014. márc. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

ez biztos? én, a teljesen egészséges ember kérhetek mozgóurnát? erre nem vennék mérget. tudtommal ágyhoz kötött betegek, börtönben levő elítéltek kérhetnek mozgóurnát.



Mozgóurnát kérhetsz

2014. márc. 20. 08:57
 3/17 A kérdező kommentje:

és mi történik majd vele ha NEM engedélyezi? milyen szankció sújtja majd?


mert hogy ENGEM mi sújt majd azt pontosan tudom...

mehetek állást keresni.


Azt a két percet meg engedélyezni KELL a főnöködnek,

2014. márc. 20. 09:00
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda egy nyomorék főnök!Minek képzeli ez magát?Nem ártana már helyre tenni!

Két lehetőség van.

1.Kirúg és legalább megszabadulsz tőle, így el tudsz menni szavazni.Ilyen csaló főnökkel úgy sem mennél sokra.

2.Belenyugszol, hogy nem enged szavazni, és elintézed, hogy megüsse a bokáját emiatt.

2014. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

sokra nem, jelenleg havi 70.000 nettóra arra megyek vele.

ami nem sok, de több mint a munkanélküli semmi.


lyen csaló főnökkel úgy sem mennél sokra

2014. márc. 20. 09:04
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentheted az illetékes hatóságoknál, hogy a szavazójogodban akadályozott.Nem engedte, hogy szavazz, nem adott lehetőséget.
2014. márc. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a tájékoztatást.

lehet hogy ez lesz.

de valószínűbb hogy az lesz, hogy befogom a szám, és dolgozom, és ennyi.


köszönöm.


hogy a szavazójogodban akadályozott

2014. márc. 20. 09:08
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy van a munkaidőd? Reggeltől estig egyfolytában?

Megkérhetsz egy kollégát, hogy ugorjon be helyetted egy órára, amíg elmész szavazni. Gondolom, hétvégén nem lesz ott egész nap a főnök, tehát ő nem is tudna róla.

Kollégát meg meghívod valamire viszonzásul, vagy legközelebb te ugrasz be helyette, ha dolga van.

2014. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

ne viccelj.

amilyen "kollegák" vannak itt, önként és dalolva dobnának fel a főnöknél.

mindenkinek jár a nyelve a főnök hátsó fele körül. és mindez miért? mert a főnök gondol egyet és kirúg valakit ha az rosszul néz rá esetleg. (vagy azt hiszi hogy rosszul néz rá)

és mindenki nyalizik ezerrel hogy HÁTHA nem ő lesz az akit kirúgnak.



Megkérhetsz egy kollégát, hogy ugorjon be helyetted egy

órára

2014. márc. 20. 10:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Jajj, de érdekes, hogy most biztonsági őr vagy, egy kérdéssel korábban meg te voltál a főnök, aki kirugdosta az alkalmazottait...
2014. márc. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!