Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Védett korban lévő személyt...

DuplaKV kérdése:

Védett korban lévő személyt kirúghatnak, ha műteni kell?

Figyelt kérdés

1955-ös születésű nőről van szó. Csípő műtétre lenne szüksége, de a lábadozási idő (2-3 hónap) miatt a főnöke nem engedi el, és kirúgással fenyegeti. Megteheti ezt?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2014. márc. 24. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan azért mert műtik nem rúghatja ki. Nyilván, ha az egészségét csak a műtéttel lehet megőrizni, visszaállítani akkor muszáj megcsinálni. A főnöknek ebbe nincs beleszólása. Max. az orvosnak.

A főnök viszont kreálhat olyan helyzetet ami miatt vagy a dolgozó mond fel vagy "indokolt" lesz a kirúgás (hibát mindenki munkájában lehet találni). De ebben az esetben meg munkaügyi bírósághoz lehet fordulni jogorvoslatért. Indokolva, hogy a műtét miatt volt lényegében a kirúgás.


A legjobb megoldás szerintem az volna, hogy amennyiben nem sürgősségi beavatkozásról van szó akkor az orvossal konzultálva egy későbbi időpontot keresnék, hogy a főnöknek is legyen ideje a helyettesítést megoldani.


(csak zárójelben, létezik még olyan, hogy védett kor? úgy tudtam azt megszüntették. Bár lehet, hogy tévedek...)

2014. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Én műszakvezető vagyok, mégis szabit kellett mára kivennem, mert rohadtul megfáztam. Nekem kisebb műtétem volt, egy hónap lábadozással, utána mondták, hogy innentől kezdve azonnal kirúgnak, ha betegállományba kerülök. Igazából pereskedhetsz, de nem sok reményed van, és évekig húzódik. Ráadásul ha ők küldenek el, az azonnali lesz, mint egy fegyelmi vétségnél, még munkanélkülit se kapsz.

Ha sürgős a műtét, akkor próbáld megbeszélni velük, hogy kiveszed minden szabidat, a maradék időben meg fizetés nélkülire mész. Borzasztó, de nem tudok jobbat, nálunk is ez megy. Imádom az országomat.

2014. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Édesanyámról lenne szó. Állómunkát végez, de már eléggé súlyos a porckopása. Szinte ő viszi az egész boltot, és ez a fő probléma.
2014. márc. 25. 02:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!