Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másfél év van még az egyetem...

Másfél év van még az egyetem kezdéséig, viszont ezt az időt illene hasznosan eltölteni, például munkát kéne keresni. Mit ajánlotok, valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

(A kérdés nem rólam szól, egy nagyon jó barátnőmnek szeretnék segíteni, információkat gyűjteni.)


Borzalmas a családi háttere, nincs sok pénzük, semmi támogatást, tanácsot nem kap, viszont szeretne magával kezdeni valamit. Budapesti, lány, 22 éves. Járt már egyetemre, rendkívül jó tanuló és értelmes, de magánügyi okok miatt abba kellett hagynia. Az elkövetkezendő másfél évben viszont szeretne dolgozni. (irodai munkához áll inkább közel, jól és gyorsan gépel, stb.)


Tudnátok tanácsot adni, véleményt mondani, merre induljon el, hol keresgéljen? Ha nem munka, esetleg más pozitív ötlet? Hasonló sztorik, tapasztalatok?


2014. márc. 31. 02:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Most mit csinál?
2014. márc. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tanuljon nyelvet, tegyen le valami rövid OKJ-t, szerezzen nyelvvizsgát. Ezek később jól jönnek majd.


Munkát -mint mindenki manapság- nehezen fog találni, de nem lehetetlen. Kitartóan kell keresgélni, tudom, sok időt elvesz, de máshogy nem lehet.


Ha mindenképpen pénzt akar csinálni valamiből, akkor ott van a netes piactéren kereskedés. Egy kis ésszel, és minimális tőkével már lehet hasznot csinálni.

Nem szabad megvetni a babysitterkedést, a gyerekek korrepetálását sem. A pénz az pénz.


Én is voltam hasonló helyzetben. Kimentem külföldre tanulni, másfél év után, "kibuktam", mert nem tudtam fizetni a tandíjat, viszont volt még 2 hónap előre fizetett albim. Ha nekem sikerült kint összekaparni magam 2 hónap alatt, neki is sikerülni fog itthon. :)

2014. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2014. ápr. 1. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!