Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahely tehet olyat...

Egy munkahely tehet olyat hogy kiír szabira de ugyanúgy berendel dolgozni és még plusz pénzt se ad?

Figyelt kérdés

Iskola (alapítványi) tavaszi szünet. Ki leszek írva szabira az egész szünetre, de ugyanúgy be kell menni dolgozni (festés, ablakcsere nem részletezem nem ez a lényeg).

Tehát szabi fogy, dolgozni ugyanúgy menni kell, plusz pénzt egy fillért se kapok.

Ha szabi is van + be is kell menni, akkor minimum dupla pénz (egyszer szabi + egyszer a munkanap pénze).


Szóval hogy van ez a jog szempontjából?

Mert azt nem kérdezem meg a gyakorlat szempontjából ez hogy van. Így van és kész. Ha szólok egy szót, ki vagyok rúgva.


2014. márc. 31. 18:52
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan ilyent NEM lehet csinálni.
2014. márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

vigyázzunk a fogalmazásra!

LEHET. lehet mert velem (meg még X dolgozóval) megtették, megteszik és meg fogják tenni.


>>>NEM lehet

2014. márc. 31. 19:07
 3/46 anonim ***** válasza:

a torvenyek megvannak, de a betartasuk a segge alatt.

tudnek meselni, de nem fogok, mert arra mar lenne torveny, h baxtasson a nav.....

2014. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:

NEM LEHET!


Hogy veletek megteszik, azért van, mert belementek, és elfogadjátok.


Én tuti nem mennék. Az azért nem úgy van, hogy ki vagy rúgva. Menj munkaügyi bíróságra. Bár a fene sem dolgozna egy ilyen szemét cégnél, de legalább a maradókat nem fogják majd tovább szívatni.

2014. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

de ez bizony így megy.

a munkaügyi bírósággal meg semmire se megyek: ki ad nekem új állást ha ezt elveszítem?

mert hogy hónapok évek múlva ESETLEG a javamra döntenek azzal mire megyek? és addig miből élek?

és mire megyek az ítélettel ha azt is úgy fizetik ki mint egy régi munkatárs végkielégítése kapcsán hozottat?

nem kapott végkielégítést erre perelt. a javára döntöttek.

a cég azóta se fizetett egy fillért se neki.

és mit tehet? mehet a bíróságra perelni hogy hajtsák már végre az előző ítéletet..


no comment.

ezzel mire megyek?


Az azért nem úgy van, hogy ki vagy rúgva

2014. márc. 31. 20:14
 6/46 dani900 ***** válasza:

Egyet nem értek: ha tudod, hogy törvényileg ilyent nem lehet, de ennek ellenére megteszik, mert úgyis bemész, különben kirúgnak, akkor mi értelme van kérdezni?

Amúgy annyira kevés a munka felétek, hogy nem találnál másik állást?

2014. márc. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

hát két év alatt amíg kerestem olyanokat találtam h inkább itt vagyok.

akkor elképzelhető azok milyenek lettek volna.

volt ahol úgy kezdték : 6 hónap egy fillér fizetés nélkül és akkor majd 6 hónap múlva eldöntik kellek-e vagy nem.


volt ahol úgy kezdték: szabadság betegállomány itt nincs egy nap se, muunkaidő papíron 2 óra (!!!) valóságban 8-10-12 mikor hogy.

volt ahol közölték: felvesznek, ha a fizetésem 40%-át X ember zsebébe teszem minden hónapban.

folytassam?

jó sztorik mind.


>>>Amúgy annyira kevés a munka felétek, hogy nem találnál másik állást?

2014. márc. 31. 21:21
 8/46 Horus magnus est ***** válasza:

Mik ezek a nyilak kérdező?


Amúgy nem tehetik meg.

Megkérdezhetem melyik megyében laksz, hogy nincs munka?

2014. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

ámor nyilai mik lennének!


mit nem tehetnek meg te szerencsétlen? mit nem? azt nem tehetik meg amit MEGTESZNEK?

bírom ezt a föld felett lebegést két méterrel. ismerőseim is mind ezt pofázzák: nem tehetik meg, nem tehetik meg.

de megtehetik. és meg is teszik. és mi a következménye? a világon semmi. én is és az összes többi dolgozó is befogja a kis száját, nyel és dolgozik. mi mást tehet?

az állását mindneki félti, úgyhogy amíg nincs más munka, addig kuss van és munka.

akármit mondhat a jog ha a valóság meg ez.


Mik ezek a nyilak kérdező?

2014. ápr. 1. 08:50
 10/46 anonim ***** válasza:
Kerdezo, ha nagyon jol tudod hogy nem tehetik meg, akkor miert irtad ki ezt a kerdest? Es miert nem a fonokeidnek szolsz be olyanokat hogy miert teszitek ezt velunk ti szerencsetlenek? Ne itt, egy nev nelkuli oldalon legyel mar bator, aki kioszt mindenkit.
2014. ápr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!