Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy pénteken...

Bölönc Vince kérdése:

Miért van az, hogy pénteken minden korábban bezár? Van olyan a Munka Törvénykönyvében, hogy pénteken hamarabb el lehet menni az állami, vagy akármilyen dolgozóknak?

Figyelt kérdés
Bolt, bank, posta, orvosi rendelések, irodák... pénteken mindenhol lényegesen rövidebb a nyitvatartási idő, miért van ez?

2014. márc. 31. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Mert péntek van. Utolsó munkanap a héten.
2014. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom értelmezni a választ. Tehát Ön szerint azért lehet elmenni hamarabb pénteken, mert péntek van és ezért hamarabb el lehet menni? Ezek szerint én is foghatnám magam péntekenként, és délben elmehetnék? Eddig nekem mindig le kellett dolgoznom a 8 órát, péntek ide vagy oda.
2014. márc. 31. 20:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magázódni, nem vagyok abban a korban. Amúgy fogalmam sincs, szerintem amiatt, mert egész héten teljesen hajtás van, és kedveznek nekik ezzel. A példa helyeken szellemileg fárasztó munkavégzés van.
2014. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kérdésem inkább az volna, hogy van-e olyan paragrafus a Munka Törvénykönyvében, ami átlagos munkarend esetén (hétfőtől péntekig, napi 8 óra) megengedi, hogy péntekenként pl. én hamarabb hazamehessek. Vagy ez csak az állami szférában megengedett?
2014. márc. 31. 21:05
 5/11 A kérdező kommentje:
Jah, oké bocsi :) Én is valami ilyenre gondolok, hogy pénteken visszaesik a forgalom ezért lehet elmenni a kereskedelemben vagy az állami helyen dolgozóknak. Csak kellene valami törvényi hátteret találni neki, hátha az alapján én is rá tudnám venni a főnökömet, hogy engedjen el hamarabb X)
2014. márc. 31. 21:09
 6/11 moonlightsentinel ***** válasza:
100%
Állami helyen sokszor az van, hogy hétközben többet dolgoznak, mondjuk fél 8-ra jár be, vagy 5-ig van benn, stb. és ezért cserébe lép le korábban délben.
2014. ápr. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 moonlightsentinel ***** válasza:
100%
Mármint pénteken lép le korábban :)
2014. ápr. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Nincs ilyen törvény. A munkahely határozza meg a munkarendet. Nálunk hétfőtől csütörtökig 8,5 órát kell dolgozni (ebédidővel együtt 9-et), pénteken pedig 6-ot (ebédidővel együtt 6,5-et), így jön ki a heti 40 óra.

Szerintem azért engednek el pénteken hamarabb, hogy még el lehessen menni vásárolni, hétvégére élelmiszert stb. mert hétvégén vagy nincs nyitva a bolt vagy rövidített nyitvatartással, szóval a hét utolsó napján nem árt betankolni hétvégére.

2014. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Így szokás. Nincs rá törvény, egyszerűen ez a megszokott munkarend. Ha elvennék azt a pár óra pénteki szabadidőt, az rossz hatással lenne a munkamorálra, úgyhogy nem hiszem, hogy ezen változtatni kéne.


Vannak olyan munkahelyek, ahol le kell dolgozni a 8 órát pénteken is, de a munkáltatók többsége nem tartja bent a dolgozókat.

2014. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem jött össze X) Köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 9. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!