Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem jobb az egyszerűbb munka?

Nem jobb az egyszerűbb munka?

Figyelt kérdés

Kicsit (nagyon) furának fog tűnni a kérdés, de azért kérlek olvassátok végig és reagáljatok.

Az a helyzet, hogy egy meglehetősen jó szoftverfejlesztői (programozói) állásom van. Jól keresek, szóval van minden ház, jó kocsi, külföldi nyaralások, wellness, éttermek stb. Viszont árnyoldala a dolognak, hogy nagyon stresszes a munka, folyamatosan intenzíven gondolkodni kell, és újabb és újabb technológiákat megtanulni. Szóval alig-alig van nyugodt percem, és általában a munkaidő végére már hasogat a fejem. Meg görcsöl a gyomrom.

Ilyenkor eszembe, hogy de jó lenne egy egyszerű árufeltölői állás. Egésznap pakolnám a joghurtokat és a sajtokat, nem kéne semmin sem gondolkoznom, csak pakolnám őket fel a polcokra. Semmi agymunka, semmi stressz. Nem lennének beosztottjaim, nem lenne felelősségem. Annyira jó lenne.

Egyetlen dolog, ami visszatart (persze amellett, hogy valószínűleg egy ilyen váltás után diliházba zárnának) a pénz. Tizedannyi pénzből kellene megélni, nem futná a kocsi fenntartására, külföldi utakra, szórakozásra, éttermekre stb. De mégis annyira vonzó kép. :)

[Valószínűleg azért, mert életemben nem dolgoztam még egyetlen percet sem árufeltöltőként.]


Bárkinek meséltem ezt, mind azt mondta, hogy inkább meg kéne becsülni a dolgomat, és hogy majd mindenki erről álmodik. Kívülről, külső szemlélőként én is így gondolnám valószínűleg. Belülről azonban nagyon más. :S


2014. ápr. 9. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ha árufeltöltő lennél, akkor pedig a mindennapi megélhetéseden kéne rágódnod, tudod, cseberből vederbe

nem lehet, hogy inkább rossz helyen dolgozol?

2014. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nos igen, csak azt tudom ismételni, amit mondtak: becsüld meg amid van. Kipróbálhatod mellesleg pl. nyári munkaként, ha van időd.
2014. ápr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az árufeltöltői munka egy példa. De tudod te hány olyan állás van, ahol sokkal kevesebbet keresnek az emberek, mint te, és sokkal, de sokkal nagyobb felelősséggel jár? Valamint ugyanúgy lefáraszt agyilag?
2014. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Ekkora kamu kerdest is ritkan olvasok itt. Nyilvan, egy 15 eves gyerek szellemi szintjen pont programozoi allasod meg hazad, kocsid van, wellness-ezni jarsz. Hat persze.
2014. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Disszonancia a mentalitásban! Egy programozó nem ül ide hétköznap este negyed tizenegykor panaszkodva dicsekedni! Ha ide be is néz, akkor néhány szóval válaszol! Többnyire helyre akarja állítani a logikai hibákat és nem elköveti...
2014. ápr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
#5-ös vagyok: Nincs racionális életképed! Tanulj sokat, hogy tényleg programozó lehess!!!
2014. ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ha beosztottak vannak, többmindent kellene lepasszolnod

minél nagyobb valaki (minél nagyobb a cég) annál több a teendő, ezzel haladni kell, mert egy vállra véve a végén tényleg csak rogyás lesz alatta

nem haladsz a fejlődéseddel


amúgy mindenki tudja milyen nehéz kiengedni a kézből a munkát mert mindenki magában bízik a legjobban


de ha nőni akarsz, ez ezzel együtt jár.

erősítsd ezen oldalát a dolognak.

2014. ápr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

* ez is az igazi nagyság kulcsa.

nem aprózod el magad, globálisan látsz, mások dolgoznak helyetted és tessék még árut sem kell pakolnod :)

2014. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.

Akik meg kételkednek, azoknak neten keresztül úgyse tudok bizonyítani semmit.

2014. ápr. 9. 23:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindennek megvan az ára. Több pénzért, többet kell áldozni. Egyébként megértelek. Én kb 7 éve váltottam állást. Az előző helyen kerestem 350 körül, itt pedig 280. De kevésbé fárasztó a munka, jobbak a körülmények. Nem bántam meg.
2014. ápr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!