Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem jobb az egyszerűbb munka?

Nem jobb az egyszerűbb munka?

Figyelt kérdés

Kicsit (nagyon) furának fog tűnni a kérdés, de azért kérlek olvassátok végig és reagáljatok.

Az a helyzet, hogy egy meglehetősen jó szoftverfejlesztői (programozói) állásom van. Jól keresek, szóval van minden ház, jó kocsi, külföldi nyaralások, wellness, éttermek stb. Viszont árnyoldala a dolognak, hogy nagyon stresszes a munka, folyamatosan intenzíven gondolkodni kell, és újabb és újabb technológiákat megtanulni. Szóval alig-alig van nyugodt percem, és általában a munkaidő végére már hasogat a fejem. Meg görcsöl a gyomrom.

Ilyenkor eszembe, hogy de jó lenne egy egyszerű árufeltölői állás. Egésznap pakolnám a joghurtokat és a sajtokat, nem kéne semmin sem gondolkoznom, csak pakolnám őket fel a polcokra. Semmi agymunka, semmi stressz. Nem lennének beosztottjaim, nem lenne felelősségem. Annyira jó lenne.

Egyetlen dolog, ami visszatart (persze amellett, hogy valószínűleg egy ilyen váltás után diliházba zárnának) a pénz. Tizedannyi pénzből kellene megélni, nem futná a kocsi fenntartására, külföldi utakra, szórakozásra, éttermekre stb. De mégis annyira vonzó kép. :)

[Valószínűleg azért, mert életemben nem dolgoztam még egyetlen percet sem árufeltöltőként.]


Bárkinek meséltem ezt, mind azt mondta, hogy inkább meg kéne becsülni a dolgomat, és hogy majd mindenki erről álmodik. Kívülről, külső szemlélőként én is így gondolnám valószínűleg. Belülről azonban nagyon más. :S


2014. ápr. 9. 22:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az én munkámon emberéletek múlnak, és csak havi 120-at keresek. Ezt a fajta stresszt elcserélném a tiedre.
2014. ápr. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

Akkor cseréljünk.Elcserélem veled eladói karrieremet, azzal árufeltöltőként is dolgozhatsz.Én meg szívesen elvállalnám azt a stresszt, szoftvert fejlesztek(szívesen csinálnám, kreatív vagyok), beosztottjaim lennének, nem engem ugráltatna valami nyomorék.És csak az eszemet kéne használnom ahelyett, hogy 20-30-50 kilós dobozokat cipelek, egész nap pakolok, mint egy robot, esélyem sincs rá, hogy valami szellemi értéket teremtsek(pedig szeretnék).És mikor este lefekszem, akkor is joghurtos dobozok, meg Wc papír csomagok haladnak a szemem előtt szalagon.És nemhogy wellnesst, még emberhez méltó fizetést sem kapsz a testileg-lelkileg fárasztó gürimunkáért.

Az egyszerű munka is csak munka.Ugyan olyan fárasztó és idegölő, mint az összes többi.Ráadásul az téves elképzelés, hogy jobb, mert nincs akkora felelősség...Ha az árufeltöltő rossz helyre pakol valamit, az jóval kisebb baj, mint ha az orvos műhibát vét.Mégis az árufeltöltőt fogják hamarabb kirugni!

Ha lett volna anno anyagi lehetőségen tovább tanulni, egy percig sem jutna eszembe "egyszerű" munkát végezni!

2014. ápr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem is stresszes a munkám. Gyakran találkozom olyan feladatokkal, amelyeket fogalmam sincs, hogyan tudok megoldani, ráadásul csak magamra számíthatok (nincs még egy "informatikus" a cégnél).


Ilyenkor én is elgondolkozom az árufeltöltős állásokon. De annak árnyoldala nem csak a pénz, hanem valószínűleg "hülyeként" bánnak veled, és cserélhetőnek néznek, akit bármikor ki lehet rúgni, mert van helyére más.

Magyarországon a komoly felelősséggel járó munkákat nem fizetik meg, pedig én is inkább olyat végeznék, és egész más, sokkal érdekesebb és változatosabb dolgokat csinálnék mellette. De a megélhetés közbeszól.


A jó megoldás megint valahol a kettő között van. Én azt találtam ki, hogy vállalkozni fogok, másodállásban már másfél éve végzem a kereskedést. Persze itt is van kihívás bőven, de mégis a saját beosztásom és stílusom szerint dolgozhatok, ami teljesen más, ráadásul nem függök olyan szinten másoktól, hogy bármikor kirúghatnak, stb.


Nekem is sokan mondták, hogy "miért nem becsülöm meg a munkámat", meg "addig örüljek, amíg van állásom", stb. De ha egyszer rossz az életminőség más okból, miért kellene beletörődni, és minden egyes nap szenvedni? Nem mindenki egyforma, és nem mindenkinek jó ugyanaz az állás, hiába fizet jól.


Ezeket kell alaposan mérlegelni, és felelős döntést hozni a végén.

2014. ápr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagyon megértelek. Vasszerelőkent kezdtem a pályafutásomat lassan negyven évvel ezelőtt, majd tanultam és most már a karrier csúcsán vagyok, rendkívül sok stresszes órával naponta. Nagyon sokszor eszembe jut, milyen jó érzés volt,amikor a norma kész volt, vidáman zártuk a műszakot. De valószínűleg csak a jó érzésre emlékszem, mert télen a fagyban vasakkal dolgozni, biztos nem volt a legjobb. A fizikai munkának valahogy az az előnye, hogy jobb az ember közérzete utána. A kerti nehéz munka is ezért boldogít.
2014. ápr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!