Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen munkahelyre jelentkeznétek?

Ilyen munkahelyre jelentkeznétek?

Figyelt kérdés
Sajnos jelenleg munkanélküli vagyok, és m a láttam egy állásajánlatot, viszont nem tudom, hogy jelentkezzek-e rá. Az ok amiért bizonytalan vagyok, nagyon rossz ellenséges társaság, ott van egy rokonunk aki alkoholista, és mindenkit fikáz, viszont helyben van, nem kell utazást fizetni, és nyolc órás munka, bár a fizetés csak minimálbér. Nem tudom, félek, hogy ha felvesznek, nem fogom szeretni, ti belevágnátok, ha ilyen feltételek lennének?
2014. ápr. 19. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

most dolgozni akarsz vagy kifogásokat keresel?

mert úgy látszik az utóbbi esélyes.

2014. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Maradj inkább munkanélküli! Vagy menj közmunkára!
2014. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Hát van az úgy, amikor minden sz.rt el kell vállalni, csak fizessen, aztán keresel egy másik helyet amilyen hamar csak tudsz...
2014. ápr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom miről beszélsz, csak én már át is éltem ezt. Idegőrlő ilyen helyen dolgozni, de így is azt tanácsolnám, hogy jelentkezz és amíg dolgozol, addig keress más munkát mellette, hogy ha kapsz egy jobb lehetőséget, akkor azonnal válthass. Egyébként meg szarj le mindenki mást, nem azért vagy ott, hogy barátkozz. Ha tudod, hogy ilyen szemét, akkor nem szólsz hozzá és kész.
2014. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Odáig jutottunk sajnos, hogy örülni kell, ha van munkalehetőség.

Legalábbis erre vidéken felénk.

Én szívesen elmegyek helyetted dolgozni! mert én is munkanélküli vagyok sajnos, még nem vettek fel sehova, pedig jelentkeztem sok helyre.

2014. ápr. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kifogásokat keresek, csak leírtam amit a szüleim hozzám vágtak amikor elmondtam nekik, hogy hová adnám be az önéletrajzomat, meg, hogy milyen jó végre egy lehetőség. Erre megkaptam tőlük, hogy milyen hülye vagyok, hiszen ott dolgozik xy és ő ki fog készíteni, meg ott mindenki egymást cseszegeti, és hogy ezért jártál kedves lányom, négy évig egyetemre, hogy szar pénzért dolgozz, és társait kaptam tőlük. Bár mostmár látom, hogy ezek mást sem érdekelnek, inkább két évig dolgozom egy vacak helyen mint, hogy még egy hónapig itthon üljek.
2014. ápr. 20. 08:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanaz a helyzet, amiben én voltam pályakezdőként :)

A szüleim ugyanezt tanácsolták de én el akartam vállalni, és végül el is vállaltam.

Persze a munkám alatt megkaptam a "professzor úr látom megérte a sok tanulást" meg a hasonló jelzőket a munkatársaimból, de hasznos volt olyan szempontból, hogy megedződtem lelkileg, és a végére már megtanultam visszavágni és kezelni a tapló embereket. Aztán később új munkahelyre kerültem, ahova szerettem volna.

Amúgy az ilyen munkahelyen sem mindenki ellenséges, hiába látszik úgy kintről. Vannak barátságos nagyon jó fej emberek is, csak hát ugye (mint mindenhol az életben) a tahóknak van a legnagyobb pofájuk, így a normálisabbak el vannak nyomva.

De amúgy igaz amit feljebb írtak, hogy az egy munkahely, dolgozni mész oda és nem barátkozni.

A kérdésedből úgy látom, hogy szeretnéd elvállalni, csak a szüleid miatt hezitálsz még. Ha így van, akkor ülj le, beszéld meg velük, vegyétek számba a lehetőségeket és döntsetek azoknak megfelelően.

De ha jelentkezel akkor is tudsz még mellette állást keresni.

2014. ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg, nem veszítesz semmit, tapasztalatot pedig biztos nyersz. Biztos lesznek ott normális emberek is.

Valaki írta, hogy az ilyen hely lelkileg megerősít, ami tényleg igaz, még jól is fog jönni később.

Valahol el kell kezdeni.:)

2014. ápr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Miert pont az alkoholista xy velemenyere adnal? Lehet, hogy pont Ovele nem jon ki senki. Ha tudsz menj oda dolgozni, ha nem tetszik, otthagyod.
2014. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

1.ne hallgass a szüleidre - a mai szülők nagy része nincs képben a valósággal

2.ha megtehetnéd, hogy otthon maradj, akkor is vállald el, legfeljebb próbaidőn belül felmondasz. ha később, akkor is max 1 hónap után elengednek, de gyakran nem várják meg. amíg dolgozol, addig is keress munkát, úgyis 1-2 hónap az átfutási idő, ha minden nap 1 helyre beadod a jelentkezésed, csak lesz valami idővel, ami jobb is lesz mint ez.

3.még most lépj, amíg tudsz. a szüleid nem fognak örökké élni, és ha el is tudnak tartani, nem hiszem, hogy rajtuk akarsz élni örökké. a munkalehetőségek egyre csak fogynak, tapasztalat nélkül meg sehová sem fognak felvenni, ha meg akarod ragadni a felkapaszkodás lehetőségét, kezdj el dolgozni. bármit, csak tapasztalatod legyen.

4.az egyetem szinte semmit nem számít, a képzettségedtől nem függ a kínálat, az magától van.

2014. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!