Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek fiatal férfiként...

Mit tegyek fiatal férfiként rokkant vagyok, nem találok munkát?!

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok egészséges, ez még inkább nehezíti az életemet, tudnék ezt-azt dolgozni, de semmi lehetőségem. Nehéz a megélhetésem, nem járok sehova, a szüleimmel élek. Tudnék dolgozni, értek a számítógéphez, programokhoz, tudok ezt azt szerelni, motort, tudok fizikai munkát is végezni. Van 2 szakmám is. De semmi lehetőség, 1-2 ígéret volt, de nem lett belőle semmi. Egész nap netezek, zenét hallgatok, pedig tudnék értelmes munkát is végezni. Kiábrándító az egész, barátaim sincsenek.

2014. ápr. 21. 14:29
 1/9 anonim válasza:
100%
Szia! Sajnos manapság egészségesként sem egyszerű munkát taláni. Párom (35F) amikor munkát keresett, 3 hónap alatt 70-80 helyre küldött önéletrajzot, és kb 6-7 helyre hívták csak be interjúra. Azt tudom tanácsolni, hogy kitartóan küldd el minden lehetséges helyre az önéletrajzod, és előbb-utóbb lesz munkád!
2014. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tanulj nyelvet. Az Apple nemrég hirdetett felvételt programozóknak, és játéktesztelőknek, akik az angol mellett magyarul és/vagy japánul beszélnek. Tele a világ lehetőséggel, csak ne ragadj le a kis városkádban.
2014. ápr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szoftverüzemeltetés (OKJ-sen szólva) és a programozás azért nem ugyanaz. Neten építhetnél kapcsolatokat, ha értesz olyanhoz, amit távmunkában lehet végezni. Ehhez azonban valamiben úgy emberesen el kellene merülnöd, gondolom ebben a lelkiállapotban és ingerszegénységben meg erre pont nulla inspiráció és lelkierő van, így hát ki is alakult a 22-es csapdája. Meg ott van a linkedin is. De ha mindenbe csak bele-bele kaptál eddig és alap vagy középszinten értesz hozzájuk és a gyakorlatban tudnál fejlődni, de ahhoz nem elég a tudásod, hogy egy állást elnyerj, akkor bizony mindenféleképp ismerősre van szükséged, aki beprotezsál, benyom. Az internet elvben jó kitörési lehetőség, főleg a magad fajta sorsban tespedőknek. Mi miatt vagy rokkant, mi a baj?
2014. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindent próbáltam az interneten is, távmunkákat is, de igaz nem vállaltam távmunkát, mert nem találtam biztonságosnak, de szoktam fürkészni mindent, de ez már 10 éve így van. Nagyobb városba biztos jobban el tudnék helyezkedni, minap is próbáltam adminisztrációs munkahelyre jelentkezni, de csak diák munkaviszonyban lehet. Idegrendszeri betegségem van, ami mozgásomra hat, bicegős vagyok, remegősek a lábaim, kezem, súlyos mozgáskorlátozottként vagyok mondva, de nem vagyok "súlyos" eset azért, középiskolába és kollégiumba 7 évet voltam, szóval nem vagyok úgy magatehetetlen.
2014. ápr. 21. 17:09
 5/9 Fish1 ***** válasza:
Ha távmunkában gondolkodsz, akkor a külföldi oldalakt ajánlom, ha van nyelvtudásod. Az itthoniak 90%-a kamu és tőled csalnak ki pénzt, hogy dolgozhass. Külföldön ez nem így működik.
2014. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg cég keres megváltozott munkaképességű munkavállalót, vmi kedvezményt is kapnak rá. Nézz ennek utána, sok irodai munka, adatrögzítés, ilyesmi van fent neten, egészségesen nem is jelentkezhetnek rá.
2014. ápr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom épp ezt nem értem, a meosznál mint a hivatalos mozgáskorlátozott szervezetnél is évek óta be van adva önéletrajzom, 1X sem szóltak,hogy van valami. Itt helybe is kaptam ígéretet, hogy alkalmaznak, de aztán nem. Több tucat helyen próbálkoztam már.
2014. ápr. 25. 15:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Melyik városban élsz? Utazás gond lenne? Írtad, hogy éltél már kollégiumban, szóval talán egy másik régióban is érdemes lenne keresni. Illetve nézd minden nap az állásportálokat, meg hívj fel csak úgy cégeket, keresd meg őket, hogy mihez értesz, tudnak e szabad pozíciót esetleg.

Sajnos sok a munkanélküli.

Vagy ha van rá lehetőség, akkor tanulj tovább, esetleg informatika szakon, ahhoz ha van agyad, akkor könnyen el lehet vele helyezkedni. vagy esetleg vmi nyelv, és akkor mehetnél help desk irányba is.

2014. ápr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem írom ide hol lakom, nem lenne gond az utazás, de elköltözni nem akarok, biztos jobban tudnék nagyobb városban munkát találni, de a lakhatás elvinné felét vagy többet, akkor meg semmi értelme. Nem akarok már tanulni, nincs pénzem, se energiám. Nyelvet sem akarok, nem voltam jó belőle. Van most 2 lehetőség hátha lesz belőle valami.
2014. ápr. 26. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!