Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet a megfelelő munka...

Mi lehet a megfelelő munka számomra?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, gimnazista. A matek 8. évig általánosban gond nélküli ötösre sikerült (átlag 4.7felett), a tanárok azt mondták matekos agyam van, gyorsan megértettem dolgokat, mindig más úton oldottam meg a feladatokat. De most 9.ben a matekom egyszerűen borzalmasra romlott nagyrészt a taná miatt(átlagom 3.43). egyszerűen nem tudok miben hinni, hogy most mi történt?? Történelem érdekel és jól megy.

Lehetőleg értelmiségi, magas pozíciókra, egyetemre, főiskolákra gondoltam. A nyelvek kifejezetten jól mennek, 14évesen már megvolt az angol középfokúm, és az új nyelvem az olaszból is erős 4re állok.

előre is köszönöm


2014. máj. 7. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért mert egy évig nem sikerült a matek, nem azt jelenti, hogy rossz vagy belőle. Ha 8. osztályig jó voltál belőle, akkor az alapján indulj el. Én azt tenném, habár nehéz hitelesen tanácsot adni, mivel én teljes mértékig humán szakos vagyok, nekem nem megy a matek. A reál azért jó, mivel a jelenlegi körülmények között sokkal könnyebb vele elhelyezkedni, mint a humánnal. Elképzelésem sincs, hogy én a matekkal mit csinálnék, de ott van a közgazdaság, el tudsz menni közgazdásznak. A nyelv pedig mindenhova kell már, legalább kettő, de egy mindenféleképpen emelt szinten.
2014. máj. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindig csodálkozom azon, amikor valaki a nagy semmi alapján akar dönteni, vagy a szülei mondják meg mi legyen. Vannak tesztek, amelyekből ki lehet indulni, ilyen az MBTI teszt, a felvi oldalán lépő teszt, de lehet ilyen témájú könyveket is kölcsönözni. És ha az ember még ezután is bizonytalan, a pályaválasztási tanácsadó a megoldás.
2014. máj. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bumbi02 ***** válasza:
100%

A gimnáziumba kerülés utáni hirtelen jegyromlás lehet amiatt is, hogy az ember enm tudott még beilleszkedni, és amiatt is, hogy gyengébb iskolából jött. (például nálunk 4,8-as tanulók gimnáziumba hirtelen 3,8-assá váltak, míg én 3,6-os átlaggal mentem, és 3,6-os is maradtam 9.-ben, vannak iskolák ahol kevesebb az elvárás, könnyebben adják a jó jegyet, és ez gimnáziumnál meg visszaüt)


15 évesen pedig az ember nem tudja hogy mi akar lenni. Majd 17-18 évesen gondolkozz el ezen. Én csak azt tudom ajánlani, hogy ne kösd az ebet a karóhoz. Ne tűzz ki egy társadalmilag elvárt célt, hogy mindenképp értelmiségi, magas pozició.


Csináld azt amit szeretsz, és soha többé nem kell dolgoznod. Én a megye legjobb gimnáziumában végeztem 4,8-as átlaggal, felvettek a 480 pontos rendszerben 420 ponttal oda ahova jelentkeztem, mindkét félévemben ösztöndíjas voltam, aztán rájöttem hogy én belül szakács vagyok, és azóta is szakácsként dolgozom. És élvezem. Ne másoknak akarj megfelelni, hanem csináld azt amit szeretsz.

2014. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!