Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozó szeretnék lenni,...

Programozó szeretnék lenni, de nem tudom, hogy konkrétan melyik szak lenne a megfelelő nekem. Mérnök informatikus, vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Melyik szakon van több programozás, több programozási nyelv tanulása?

Melyikkel könnyebb elhelyezkedni?

Melyiknek milyen a fizetése?



2013. dec. 6. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kettő között nincs különbség a kérdéseid tekintetében.
2013. dec. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
minfon van egy adag alacsony szint, meg fizika, meg elektronika, de nem hinném, hogy ez döntené el, hogy mit fogsz csinálni, egyrészt van midnenhol szakirány, másrészt meg bsc után is tudsz még mozgolódni
2013. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 iostream ***** válasza:
100%

"Melyikkel könnyebb elhelyezkedni?"


Nem tesznek különbséget.


"Melyiknek milyen a fizetése?"


Lásd fent. Ugyanaz a munka.

2013. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 6. 21:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz van bennük, de a programtervező informatikus több elméletet tanul. Nekem ezt így magyarázták el.
2013. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Programtervező informatikán csak minimális mértékben van fizika, elektronika, hardveres dolgok, mérnök infón vannak olyasmi tárgyak is. Programozni mindkét szakon tanítanak, elvileg programtervezőn valamivel több az elmélet meg a matematikai rész.


Bár nem tudok korrekt összehasonlítást írni, mérnök infóra nem jártam még. Az elhelyezkedés és a fizetés meg nem feltétlen csak a végzettségen múlik. Válaszd azt, amelyik hozzád közelebb áll, ha kifejezetten a szoftverek meg a programozás érdekel, a programtervező jó választás lehet.

2013. dec. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!