Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valóban ilyet lehet csinálni...

Valóban ilyet lehet csinálni ebben az országban?

Figyelt kérdés

Barátnőm eladóként dolgozik egy boltban (vállalkozónak). Összesen 7 nő dolgozik ott. Tegnap közölte hogy 14000 Ft minusszal kezdi a hónapot, mondván hogy lejárt nem kevés sör és még egyéb dolgok amiknek a pakolása az ő reszortja. A rendelésbe nincs beleszólása, azt a boltvezető és helyettese(i) intézik. Hová lehet ilyenkor fordulni? Fogyasztóvédelem? Vagy valami más? Milyen alapon fizettetik ki vele/velük a lejárt termékeket amiknek a rendelésébe nincs beleszólásuk?!

A főnöke visszamenőleg beírta neki multkorában is az 5 nap szabadságot, persze azon az 5 napon dolgozott. A helyettesek meg szabadságon vannak, papíron mégis dolgoztak. Hogy van ez? Hová lehet fordulni ilyen ügyben?

Állami cégnél dolgozom, az ilyen tutyimutyiskodások nálunk ELKÉPZELHETETLENEK, hogy létezik ilyen 2014-ben? Segítséget kérnék mert lassan már a kapcsolatunk a tét... :(


2014. jún. 1. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Munkajogászhoz forduljatok, ne a fogyasztóvédelemhez.
2014. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mi elkepzelhetetlen? szted akkor hazudik mindenki? tudod vannak olyanok, akik teljesen ki vannak zsigerelve, ossze tenne a kezet, ha csak ennyi vennenek el tole, csak csaladja van, igy orul ha vmi penz van.

jo h alom vilagban elsz.

2014. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

munkahelyiterror blog, ők válaszolnak minden ilyen problémára.


Egyébként pedig az állami szervezeteknél ennél sokkal nagyobb tutyimutyik mennek.

2014. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hozzáértőként mondom, de az utólagos szabi tuti jogtalan, a sör esetében viszont elképzelhető, hogy ha rögzítve van az ő felelőssége, akkor levonhatják a béréből.


Ha meg feketén dolgozik, akkor azt csinálnak vele, amit akarnak. Egy cégnél ahol korábban dolgoztam, mindenki minimálbérre volt bejelentve, és folyamatosan vonták le a pénzeket ha valami szabálytalanságot találtak.

2014. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Orsós országában semmi sem lehetetlen.
2014. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
“legalis” fekete munka kb, ami megy, ja nem bocs, ahol feketen voltam, ha szoltam, h nem megyek masnap akkor nem mentem, ott leg volt szabadsag.
2014. jún. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

munkaügyi bíróság.

előtte azért célszerű lenne egy ügyvédet is felkeresni, mert ismerni kéne a pontos esetet, a szerződést, meg az egész tényállást.

2014. jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!