Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ebben az országban miért azt...

Ebben az országban miért azt szivatják aki legálisan akar valamit csinálni?

Figyelt kérdés

Ha valakit egy ismerősöe megkér, hogy csináljon neki bármit amiért ő fizetne, namost ez a pénz nyilván nem egy nagy összeg. Jó lesz félretenni, vagy elutazni belőle, de nyilván van mellette normál állása.

Hiába végeztem el az egyetemet sajnos fogalmam sincs, hogy ilyen esetben hogyan kell eljárni, és az átlagember szerintem simán elvész a kft/egyéni vállalkozó/adószámos magánszemély/ilyen olyan megbízási szerződések forgatagában, és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy sokszor a megrendelő se biztos benne h neki ezekből melyik éri meg a legjobban - sőt.

Namost ilyenkor az ember kérdezhet bárhol, bárkit, általában azt a fennhéjazó választ kapja hogy "menj könyvelőhöz, jogászhoz, blabla... ha ilyen hülye vagy minek neked cég"... Persze, nyilván lesz pénze valakinek a könyvelőt fizetni egy évig, amikor az nekem többe kerül mint a bevétele lenne.

Azt is megértem h az információ pénz, és hogy aki tisztában van vele, az titkolja, mert jó magyar módra, ha "nekem sz. r neked mégjobban az legyen", de nem értem, miért nem lehet legalább állam részéről vmi normális tájékoztatót kiadni, ahol nem 1000 oldalban, de elmagyarázzák, hogy mit kéne tenni, ha valaki legálisan szeretne némi pluszpénzt keresni.



2014. máj. 13. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert csak az ostoba ember csinál legális dolgokat.
2014. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert szar a rendszer. Ide csak minimálbérből élő bér rabszolgák kellenek. Leszarják azt az embert aki vállalkozni akar, önerőből felépíteni, létrehozni valamit. Sőt minél inkább visszahúzzák. Lehet az ember akármilyen tanult, ha nincsenek megbízható baráti kapcsolatai akik segítenek, szólnak az érdekében, vagy éppenséggel elrendezik neki. Magyarország a nepotizmus csúcsa, tisztelet a kivételnek. Ez engem is kiborít.
2014. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazából tudom, h hülye aki legálisan akar bármit is csinálni, de nemtom.

Nekem nem az fáj, h nekem be kell fizetnem X százalék adót. Hanem az a rengeteg utánajárás (az idő pénz), szivatás, bürokrácia. És mindennek a tetejébe, még fizessek valami öltönyös majomnak, aki csak azért mert végiglógta a Corvinust, most gyakorltailag megkapta a jogot meg a tudást, hogy pár számot beírjon az adóbevallásomba.

Amit 2. írt egyetértek, és sztem még pluszba ott van az, hogy ezek az öltönyös majom közgazdászok jogászok úgymond uralják a rendszert, és szinte minden pénzügyhöz kapcsolódó dolgot obfuszkálnak az országban, csak h legyen munkájuk.

Mert ha holnap kitalálná állam bácsi h egy fix adót kell kiperkálni, és az egészet intézhetem a neten, gondolom a könyvelők nagy része lehúzhatná a rolót (legalábbis az átlagos zugkönyvelők)

2014. máj. 13. 15:21
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet h hülye hasonlat, de úgy érzem kicsit olyan, mintha egy személyi informatikust kéne felbérelned, ha a saját vállalkozásod számára akarsz venni egy laptopot és használni akarod... Csak míg a számítógép használathoz gyakorlatilag minden tudás "open-source" rendelkezésre áll (ráadásul tanítják is) addig a vállalkozással kapcsolatos legalapabb ismeretek mintha egy titkos kódexben lennének elrejtve amit csak a beavatottak kaphatnak meg - legalábbis a beképzelt emberek imádják ezt a látszatot kelteni
2014. máj. 13. 15:24
 5/8 anonim ***** válasza:

"Igazából tudom, h hülye aki legálisan akar bármit is csinálni, de nemtom."


Nem hülye az aki becsületesen próbálkozik.

2014. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ne vedd bántásnak, de szerintem baromira el vagy tévedve 1-2 dolog terén.

Az internet és a gyors információcsere idejében hülyeség arra hivatkozni, hogy "megszerezhetetlen" tudás kéne valamihez is. Nem vagyok se jogász, se közgazdász, de ami infóra szükséges van, azt meg tudom szerezni. Valóban túlbonyolított és elcseszett a magyar adó-és jogrendszer, ezt aláírom. Ha vállalkozásba kezdenék biztos, hogy feketén csinálnám és nem azért, mert sanyargatni akarom a munkavállalókat, meg kihasználni, hanem mert ha minden szabályt betartanék, képtelen lennék versenyben maradni.

Időbe és fáradságba fog kerülni neked, ha meg akarod tanulni hogy intézd az ügyeidet, de ezt sajnos rá kell szánni. Ha pedig oda jutsz, hogy alkalmazottaid és jól működő céged lesz, akkor nem fogod sajnálni a pénzt egy könyvelőre, mert sok kínlódástól és álmatlan éjszakától kímélhet meg.

A NAV oldalán találhatsz tájékoztatásokat, de sok ügyvédi iroda és könyvelői iroda is tesz fel a honlapjára leírásokat, cikkeket, ezek között érdemes keresgélned. Emellett vannak ügyvédek, akik ingyenes jogi tanácsadást is bevállalnak, felkereshetsz közülük is egyet.

2014. máj. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"És mindennek a tetejébe, még fizessek valami öltönyös majomnak, aki csak azért mert végiglógta a Corvinust, most gyakorltailag megkapta a jogot meg a tudást, hogy pár számot beírjon az adóbevallásomba."


Na itt ütötted ki a biztosítékot. Fennhéjázó és bunkó vagy, bocsáss meg. Senki és semmi nem tiltja, hogy beírjál pár számot az adóbevallásodba. Ha sajnálod a pénzt a könyvelőre/nek, nyugodtan csinálhatod magad is.

Ja, hogy nem értesz hozzá?

2014. máj. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Ha pedig oda jutsz, hogy alkalmazottaid és jól működő céged lesz, akkor nem fogod sajnálni a pénzt egy könyvelőre"


ez nyilván így van de nem ez a célom. ha komolyabb terveim lennének nyilván ez lenne az út de itt most évi párszázezer Ftról van szó.


"Ja, hogy nem értesz hozzá?"

igen, nem értek hozzá, de nem értem miért kell ahhoz 4 év hogy egy kisember évi párszázezer Ftjáról adóbevallást írjanak. ez az állam hibája.

egyébként lehet én nem kerestem jó helyne az infot. általában (ismerősök is, mondjuk a bunkó, corvinusos féle) elküldött, hogy kérdezzem könyvelőtöl. gondolom lusta kinyögni pár épkézláb mondatot.

namind1, nem adom fel, az építő jellegű válaszokat köszönöm, egy ingyenes tanácsadást felkeresek, bár nem bízom én az ilyenben, mert sztem semmi sincs ingyen

2014. máj. 13. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!