Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaz, hogy a munkáltatók...

Igaz, hogy a munkáltatók manapság külső és nem tudás alapján válogatnak? Nem szánalmas ez? Ismertek olyan embert, aki fotó nélküli önéletrajzzal nyert felvételt?

Figyelt kérdés
Régen nem voltam már munkanélküli, nem tudom hogy megy ez manapság...

2014. jún. 4. 07:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
56%

Egyszer eleg a kérdést feltenni, itta e fogsz mas választ kapni. Mindenki szívesebben dolgozik vonzó emberrel.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2014. jún. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
96%
elsõ benyomás kifejezés ismerõs?
2014. jún. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
És ha első benyomásra valaki nem születik szépnek, akkor nem kap munkát? Nem arról beszélek aki ápolatlan.
2014. jún. 4. 07:26
 4/42 anonim ***** válasza:
97%
Nem a szépség a döntő, hanem a szimpátia. Nem ugyanaz a kettő.
2014. jún. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
85%
SOk esetben a kimondott "szépség" inkább hátrány, a vonzó, ápolt külsö viszont valami egész más, nem is beszélve a szimpatikus, pozitiv kisugárzásról.
2014. jún. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
97%
Hát nem tudom. Nekem volt olyan, hogy azt mondták (vezető telekommunikációs cég), hogy a képességeim alapján megfelelnék de sajnos "nem illeszkedem a cég image-ébe". Elég rosszul esett a dolog. Teljesen átlagos vagyok...
2014. jún. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Mégis mitől lesz szimpatikusabb valaki mint a másik? Mosolyogni meg öltönyt/blúzt felvenni bárki tud. Nem hiszem hogy naponta többszáz igénytelen "unszimpatikus" ember jelentkezik az állásokra.
2014. jún. 4. 07:44
 8/42 A kérdező kommentje:

"nem illeszkedem a cég image-ébe"


Hát ez tényleg elég undorító, de legalább megmondták. Mikor régebben kerestem állást, akkor is tudtam, hogy nem vagyok egy szép alkat, de volt aki csak simán nem hívott vissza interjú után, és nem tudtam miért. De inkább csak most látom azt, hogy kb mindenhova fotó kell...

2014. jún. 4. 07:49
 9/42 anonim ***** válasza:
59%

Amerikában a fényképes önéletrajz a tilos.Ebben bezzeg nem tudja őket majmolni a sznob magyar munkáltató, mi?!

"Mindenki jobban szeret vonzó emberrel dolgozni".

A normális munkáltató azzal szeret dolgozni, aki kompetens, normálisan elvégzi a rábízott feladatot.Nem pedig divatbemutatót tartani jár a munkahelyre.Kevésbé szép ember is lehet intelligens, kedves és jó munkaerő.


"Első benyomás számít".

Aki nem szép, arról már nem is lehet jó az első benyomás?


Eddig az volt, hogy aki munkanélküli, vagy közmunkás, az csakis ápolatlan, alkoholista,iskolázatlan, gyerekét elhanyagoló, játékgépező tróger lehet.Most úgy látszik, a nem makulátlanul tökéletes szépségűek is ebbe a kategóriába lesznek sorolva: Aki nem elég szép, az csakis buta, ellenszenves, öreg,munkára alkalmatlan lehet.

Hiába, a hülyeség terjed, mint a pestis, és mindig felülről terjed lefelé."Szép és jó" vezetőinktől, munkáltatóinktól.Majd egyszer ez a fagyi is visszanyal...

2014. jún. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként mi az apjuk kínjára olyan válogatós a magyar munkáltató, hogy lassan már fótó portfóliót is elvár az önéletrajzhoz?A szánalmas kis minimálbérért nem mindegy, milyen kinézettel güriznek neki?Ideje lenne már elgondolkozniuk magukon!Amilyen aljas kib aszásokat tudnak a dolgozókkal csinálni, amilyen a hozzáállásuk, örüljenek, hogy egyáltalán van marha, aki vállalja, hogy kihajtja a hasznot nekik!A dolgozó is ember ám!Neki sem mindegy, milyen a főnökről a benyomás.Mit akarnak egy álláskeresőtől?Munkanélküli segélyből nem könnyű fodrászhoz, kozmetikushoz járni, utolsó divat szerint öltözni!
2014. jún. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!