Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznál Némtországban 5...

Dolgoznál Némtországban 5 euró/órabérért, heti 30 órát?

Figyelt kérdés
Lenne egy ilyen lehetőségem, Aki volt már kint dolgozni, elfogadná az állást? Németül tudok, szakmám viszont nincs, de ez amolyan tányérmosogató állás lenne. Mit tudtok tanácsolni? Menjek? Maradjak?

2014. jún. 11. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez Németországban teljesen normális ajánlat ilyen jellegü munkákara. Egy bolti eladó sem kap lényegesen többet (7 Euro/óra), pedig az valamivel komolyabb munka.
2014. jún. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem keves... bar ha a szallasodat fizetik es a kajadat is es meg vagy szorulva es gyakorolni szeretned a nyelvet akkor nem veszes.
2014. jún. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez közel 180 ezer forint/hó ami szerintem simán jó azért, hogy napi 6 órában mosogass.
2014. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Számold csak ki: heti 30 óra, az 5 napig, napi 6 óra.

5€/óra, tehát: napi 30€, heti 150€. Az egy hónapban ( durván ) 600€.

Vannak egyéb juttatások? Szállás, ingyen étkezés?

Így magában esélytelen, ebből max. a szállás+étkezés jön ki. Ebből nem tudsz félrerakni és mi lenne, ha történne valami? Mindegy hogy jó vagy rossz, pl.: beköltözik a barátnő, de neki még nincs munkája. Mit csinálnál?

Tehát én, nem vállalnám el.

2014. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

600 euró az 180.000 forint.

Ha a szállást és étkezést is biztosítják, (vagyis kb nem kell semmire költeni) akkor máris, gondolkodás nélkül mennék.


Van még hely? :D

2014. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a helyzet, hogy lakhatás megoldva, csak kajára kéne költenem és nem tudom, hogy arra mennyit kell havonta kiadni. Szóval ebből nem lehet nagyon megélni, szerintem.
2014. jún. 11. 17:05
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Havi kaja fejenként 150 Euróból kijön, ha nem csak húst akarsz enni, nem csak étteremben/Mekiben, hanem fözöl magadnak.
2014. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

180.000 Ft.... Itt soknak / elégnek tűnik, ott kevés. Ott minden drágább. Az étel is ( nem csak az étterem, meki, hanem az ételek ), az autó is, a benzin is ( ezért használnak ott többen tömegközlekedést ), a lakhatás ( lakás, albérlet, rezsi ), tehát minden, viszont ott ahhoz vannak igazítva a bérek. Tehát kecsegtető, de nem biztos hogy kb. 600€-ért érdemes megpróbálni.

Én, mint már említettem, nem kockáztatnék, nem mennék.

~4#

2014. jún. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, miről beszéltek. A minőségi kaja ott se drágább ma már, mint itthon. Pont ezért egy rablás, hogy piti éhbérért dolgoznak a magyarok. Nem néztem meg mindent, pld húst nem, de alapvető dolgok, zöldség, kenyér stb vagy pld a sör az kb annyi mint nálunk is.

Mindenki azt mondja, hogy a legnagyobb differencia az ingatalnárakban van, és ezért a lakhatásban is.


Kérdező:

Meggondoltad? Akkor most nem mész ki? Szóval akkor üres még a helyed? :D

2014. jún. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én mennék. Ha van szállás és csak kaja kell, valószínű, azt is kedvezményesen fogsz kapni ott, de ha nem, akkor is max 80e megy el kajára (de annyi kizárt, egy embernek). És így is 100e-t félre tudsz tenni.
2014. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!