Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bécsen milyen magyar cégek...

Bécsen milyen magyar cégek vannak ahol alkalmaznak is munkaerőt? Többi lent

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy még a nyáron kimegyek Ausztriába. Bécsben szeretnék dolgozni, a letelepedéssel kapcsolatos ügyintézésben megvan a segítségem, viszont egyenlőre munka terén nincs elképzelésem. Segítséget kérnék, hogy aki tud magyar tulajdonban álló céget, boltot, vagy bármit ahol tudok magyarul kommunikálni és munka után érdeklődni, az kérem jelezze.

2014. jún. 15. 07:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. magyar céghez menni értelmetlen, mert ott vágnak át a legjobban. OTt annyit sem kapsz, amennyiböl a kaja kijön, és még nem is leszel rendesen bejelentve.


2. ha nem tudod a nyelvet, akkor hogy akarsz ott elboldlgulni? Elöször tanulj meg legalább középszinten németül.


3. Ausztriában nem az a jellemzö, hogy magyarul lehet kommunikálni, az a néhány magyar túrista nem játszik igazán szerepet.

2014. jún. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha tudsz vmit jelezhetnel, en is mennek, nemet nekem azert megy, ebben tudok segiteni.
2014. jún. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a Hauptbahnhof -nál dolgoztam építkezésen,még most is van ott magyar cég,vállalkozó,fizu egész jó volt.
2014. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

úgy vagyok vele, hogy nem én vagyok az első és nem is én leszek az utolsó aki nyelvtudás nélkül indul ki a nagyvilágba. tény, hogy nehezebb de semmi nem lehetetlen.


#2 ha megtudok valamit privát üzenetben értesítelek, annyival könnyebb a dolog, hogy anyukám dolgozik bécsben és ő is informálódik egy ideje ezen a téren, meglátjuk mi lesz belőle


#3. köszi a választ,jelen pillanatban is kinn dolgozol?

2014. jún. 15. 09:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, csak nem egy magyar sírt utána a különböző facebookos csoportokban, hogy így meg úgy átverték. A közös pont, hogy nem beszélték az ország nyelvét, nem tudtak segítséget kérni, a jogaikért kiállni. Nyelvtudás nélkül sokkal kisebb az esélyed a normális munkára és nagyobb az esélyed, hogy átvernek.
2014. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

... és a történetek 99%-ban még az is közös, hogy aki átverte őket, az is magyar volt.

Olvasgasd a face-en az Akik átvertek minket külföldön csoport bejegyzéseit.

2014. jún. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igen nyilván megtörténhet, de aki van olyan hülye, hogy pénzt fizet mert magyarok munkát igérnek neki ha befizet x eurót előre az meg is érdemli, hogy átverjék.
2014. jún. 15. 10:18
 8/12 anonim ***** válasza:
NEM azzal lesznek átverve, hogy a közvetítésért fizettek, HANEM amit aláíratnak velük szerzödést, az érvénytelen, nem adják oda nekik a ledolgozott munka utáni fzetést, nincsenek biztosítva, ha baleset éri öket, akkor semmire sem jogosultak, stb.
2014. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem csak erről van szó, hanem hogy aláírnak egy olyan szerződést (ha van egyáltalán) amit nem értenek, ha nem fizetik ki őket/átverik, akkor nem tudják megtenni, hogy keresnek egy másikat.

Volt errefelé ilyen, magyar munkaadó nem fizette ki, ott sírt a face-en. Mondták, hogy hagyd ott, keress másikat... Ja, azt nem tud, mert nem beszél két szót se, valaki segítsen neki másik állást keríteni.

2014. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ennél sokkal tragikusabb is létezik, egy ismerösöm férje szintén így dolgozott kinn, és halálos baleset érte munka közben. Nemcsak a ledolgozott munka után nem kapja meg a pénzt az özvegye, hanem mivel nem volt biztosítva (a szerzödése szerint önálló vállalkozóként dolgozott - ez egyébként a megszokott forma - ), sem a biztosító, sem a munkaadó nem felelös a balesetért, ezért ök sem fizetnek semmit.


Az özvegy meg ott áll 3 pici gyerekkel és nem tudja sem hazahozatni a holttestet, hogy eltemesse (mert nincs miböl), söt a férjet akarják utólag felelössé tenni a balesetért, és mivel a cégnek ezzel kárt okozott, a fizetését visszatartják a kár fejében. Ezen felül is akarnak még kártérítést, az özvegy meg csak kereshet ügyvédet, aki segít abban, hogy ne kelljen még külön fizetnie is.

2014. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!