Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megyek diákmunkára Fröccsöntő...

Megyek diákmunkára Fröccsöntő üzembe. Mi az a fröccsöntés vagy ezt hogy kell elképzelni? Embertelen munka?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket írjatok le mindent erről.Köszönöm!

2014. jún. 17. 13:03
 1/8 Firedoom ***** válasza:
ne az alkoholra gondolj, hanem ez egy melegalakitasi eljaras tobbnyire femekkel, manapsag atlagosan teljesen gepesitett. Termeszetesen magyarorszagon nem biztos
2014. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen,nem gondoltam semmi féle alkoholra :D De viszont ne mértem még mindig,hogy itt nekem mit kell csinálni és ennek milyen hátrányai vannak.
2014. jún. 17. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Mész és gépekre kell pakolni az alapanyagot,,és onnan le,ezeket szépen a helyére pakolni összekészíteni a helyére vinni.Szóval lényegében állni fogsz és akezeiddel fogsz pakolgatni innen oda meg amoda dolgokat.Nem kell izgulni nagyon egyszerű feladatok lesznek(sorozatgyártásnál nem komplikáltak a tevékenységek) Na meg úgy is a műszakvezető oda fog rád figyelni vagy valamelyik kolléga hogy ne legyen semmi probléma.Embertelennek nem mondanám,max akkor ha ugyan azt a mozdulatot félpercenként kell megtenni és ezt 8 órában csinálni(láttam ilyet,sok ezer darab elment az ember keze alatt)De ki lehet ezeket bírni!Jobb mint tanyán sertések után takarítani.
2014. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 12 órában fogok dolgozni 2 nap pihi,2 nappali munka és 2 éjjeli és így tovább megint.
2014. jún. 17. 13:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Jól mondják, nagyrészt néhány mozdulatsort kell ismételni hosszú időn át. A fröccsöntő gépet úgy kell elképzelni mint egy meleg húsdarálót ami az olvadt műanyagot belenyomja az öntőformába. Az öntőformában ezután lehűtik az anyagot és te kiveszed az elkészült terméket. Miután kivetted le kell csippenteni róla azokat a műanyag pöcköket a termékről amik azért maradtak rajta mert ott nyomták az öntőformába az olvadt műanyagot. Az ilyen helyen tehát meleg van és műanyagszag.

Én már jártam ilyen üzemben tiniként gyárlátogatáson és nagyon megmaradt bennem amikor a főnök azt mondta hogy azért tanuljak hogy ne itt kelljen dolgoznom.

2014. jún. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Az én barátom is volt próbaidőn ilyen üzemben. Nagyon embertelen volt, abbahagytam. Csak akkor csináld ha nincs más lehetőséged!
2014. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Köszönöm! 12 órában fogok dolgozni" - Rosszul tudom, hogy diákmunkába nem lehet 12 órás műszak?

Szerintem kérdezz utána, nehogy átverés legyen a VÉGE!

PLD. ITT: [link]


Fröccsöntéssel pedig műanyag termékeket gyártanak ( a fémeket sajtolással alakítják), pld. kerti széket, tálcákat, homokozó játékokat...

A te munkád feltehetően betanított- vagy segédmunka lesz. Raktár és gyártósor között mozgatod a nyersanyagot/ kész terméket, tisztán tartod a munkaterületet, csomagolsz...

Megszakadni nem fogsz, legfeljebb a monotonitás lesz rossz.

2015. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A fiatal munkavállaló napi munkaideje legfeljebb nyolc óra lehet. Ha a fiatal egyszerre több munkáltatónál is végez munkát, a napi 8 órás korlát szempontjából valamennyi munkaidőt össze kell adni!"

[link]

2015. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!