Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most kezdek majd el dolgozni....

Most kezdek majd el dolgozni. Sajnos 3 havonta szakorvoshoz kell járnom gyógyszert feliratni. Ugyebár a próbaidő alatt nincs szabadság se semmi. Hogy szokás ezt megoldani? Mi lesz így velem?

Figyelt kérdés

Az orvos nagyon mogorva és rosszindulatú, kizárólag 8-11 között hajlandó fogadni és van, hogy 2 órát is várnom kell rá mert teljesen kiszámíthatatlan. Abszolút nem rugalmas. A gyógyszer feliratása speciális módon történik, kizárólag személyesen tehetem meg.


A betegségem genetikai eredetű (autoimmun), de napi tevékenységemben nem akadályoz semmilyen módon (főleg ha kezelem).


Tehát a körülményekből látszik, hogy egy munkanap mindenképpen ellesz cseszve. Mit szokás ilyenkor csinálni hogy ne rúgjanak ki? Teljesen kétségbevagyok esve.


2014. júl. 5. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Három hónapon belül minden normális ember vesz ki legalább egy pihenőnapot! Legyen az új vagy régi dolgozó! Menj oda a felettesedhez 10 munkanappal a felíratás dátuma előtt kérsz szabit, akkor meg kell tudnia oldAni! Én ilyen egynapos orvoslátogatós vagy betegkísérős napokat simán engedek, még új dolgozóknál is. Ha ennyit nem engednek, akkor semmi jóra ne számíts azon a munkahelyen!
2014. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, esetleg fél nap szabi? Túlórában ledolgozod a késést?
2014. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem lehet akadály és emiatt ki sem rúghatnak, illetve szabadság a próbaidő alatt is jár.

Ha közlöd a főnökkel, hogy mi a helyzet, nem fog problémázni ha egyébként jól végzed a dolgod. 3 havonta egy fél munkanap kiesés nem akkora tragédia, ha más nem, pár napig túlórázol, "csúsztatsz", erre szükség lehet, mert ha a munka nem halad, az gond.

Esetleg kereshetnél egy másik, normális orvost, biztos nem ő az egyetlen, aki ért hozzá. Ha magánorvos, akkor az, lehet drága, de legalább emberséges és akár este is fogad.

Ha az Mt. alapján foglalkoztatnak, egyébként is jár évi 15 munkanap betegszabadság. De emlékeim szerint a köztisztviselőkre és közalkalmazottakra is vonatkozik ez a rendelkezés. :)

2014. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát Budapesten két orvos van aki a gyógyszert felírhatja (Humira a gyógyszer neve, bár mindegy). Nagyon drága (havonta 250 ezer körüli összeg) és az OEP finanszírozza. Ezért úgy veszik (és valahol jogosan) hogy örüljek, hogy egyáltalán kaphatom és ne "ugráljak". Így orvosi oldalról nem várhatok semmilyen segítséget (egyszer próbáltam a feliratás időpontját a szokásoshoz képest 1 héttel eltolni és majd leszedték a fejem).


Munkahelyem még nincs, most diplomáztam. Az egyetem és hétvégi diákmunkák mellett nem volt gond orvoshoz menni, de most a munka világának kapujában realizálódott bennem, hogy ezt valahogy meg kell majd oldani. Pályakezdőként sajnos eleve nehéz elhelyezkedni (se nem mérnök se nem programozó nem vagyok...)


Köszönöm az eddigi válaszokat, mennek a zöld kezek. Remélem nem lesz gond :(

2014. júl. 5. 12:02
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

erre kellene szabadságot adni, ha nem teszik meg, akkor azonnal felmondasz (3 hónapon belül) másik munkahelyet kell keresni.


bár alapvetően azt a munkahelyet, ahol más okból 3 hónapban 1 szabadnapot nem adnak, el kell kerülni, illetve pályakezdőként 2 évig folyamatosan nézz munkát, akár dolgozol vagy sem.


érdemes keresni pályakezdői támogatásos munkát, de nem szabad biztosításként tekinteni rá.


ha nem vagy mérnök, vagy programozó, akkor 2-3 év tapasztalat, 2 nyelv középszint alatt ne számíts fix munkahelyre.

ha folyamatosan szidnak, ne vedd fel, ezzel "motiválnak". amint van 1 jobb állás, oda kell lépni, de 3 hónap alatt ott is kiderülhet bármi.


a végső célod a külföldi munka legyen, itt valódi életet csak kevesek érhetnek el. külföldön a drágább életvitel mellett is jobban keresel: anglia, németország, ausztria.

200E/fő alatt ne vállalj gyereket, tehát azt is inkább külföldön.

illetve érdemes olyan értékekben tárolni a vagyonod, ami a forintnál erősebb.

vállalkozás szintén csak külföldön.

2014. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

még annyit, hogy munkát keresni inkább ismerősökön keresztül éri meg, mert legtöbb helyre protekcióval működik a felvétel.

az önéletrajzba/interjún pedig olyan dolgokat kell hazudni, amit nem deríthetnek ki, de jól hangzik.

illetve minden rossz dolgot el kell hallgatni minél tovább, tehát ne azzal kezdd az interjút, hogy beteg vagy, ha csak nem kérdezik (de nem fogják, csak az üzemorvos).


ha tippek kellenek, keress privátban.

2014. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó igazan jó tanácsokat adsz! Egy autoimmun betegség előbb vagy utóbb, de ugyis kiderül. Én -akármilyen jó munkaerő - páros lábbal rugbam azt ki, aki ilyet elhallgat, mertelgondolkoznek, hogymi mindent fog a jövőben elsumakolni. Persze ha 10 évesen brahibol csokit lopott, nyilván nem kell elmesélni...
2014. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja nagy paraszt vagy előző. Nem azért, de szerinted ha azzal kezdené, hogy gyógyíthatatlan beteg lenne esélye a munkahelyre? A kérdezőnek: szerintem nyugodtan menj el orvoshoz, aztán meg, ha van még időd melóba, csak vigyél igazolást is. Ha háromhavonta nem bír ki a munkáltató egy fél nap betegszabit, akkor próbálj meg mindenképp máshol elhelyezkedni, mert ott már túl sok jóra nem számítanék.
2014. júl. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem is feltétlenül szükséges megindokolni miért, fontos elintéznivalód van és kész, esetleg műszakcsere, vagy tovább maradsz délután.
2014. júl. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!