Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kormánytisztviselői próbaidő...

Kormánytisztviselői próbaidő alatt szabadság? Lehetséges elméletileg és a gyakorlatban, elengednek egy-másfél hétre nyáron nászútra ha mostanában felvesznek?

Figyelt kérdés
6 hónap a próbaidő, de júliusban lesz az esküvőnk. Ha előre szólok még az interjún korrekten akkor ugye ebből nem lehet gond? Amúgy nem vennék ki de ez talán rendhagyó helyzet és fél év elég hosszú amúgy is hogy ne legyen beteg valaki vagy ne legyen valami fontos elintéznivalója.
2014. márc. 20. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Közszférában elméletileg nem szaroznak, hanem a szabály szerint játszanak, de a valóság az, hogy az állam a legnagyobb maffia, a legszemetebb.


Van rá esély, hogy nem vesznek fel, ha mondod előre. Persze ha speciális munkakörbe jelentkezel ahova kell a szakértelmed, akkor jobb esélyekkel indulsz.


Ha a 6 hónap másik felében kell a szabi, akkor a helyedben elkezdenék dolgozni, megmutatnám, hogy jó munkaerő vagyok, jól tolom és pár hónap múlva hozakodnék elő vele.


De kell ehhez ismerni a főnökeidet is, hogy mennyire rugalmasak.

2014. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem akarom eltitkolni, mert nem korrekt, nem akarok izgulni hónapokig hogy mit szólnak hozzá és elengednrk-e, inkább szólnék előre ezért. Ha nem szólok 3 hónapig majd bejelentem hogy most akkor mennék nászútra az elég neccesA NAV-ról van szó egyébként. A szabály szerint kivehetem ugye? Lenne 25 napon még azt gondolom ki kell idén venni úgyis igy remélem nem lesz gond.
2014. márc. 20. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:

persze, a próbaidőtől függetlenül jár neked a szabadság.

Igen megértelek, így a korrekt, de akkor azért számíts rá, hogy előfordulhat, hogy kiszórnak. sok sikert!

2014. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos az is benne van hogy amúgy sem vennének fel r, de inkább ez legyen mint kirúgjanak még próbaidő alatt amiért nem szóltam vagy ne tudjak elmenni. Remélem rendesek lesznek, én korrekt leszek:) Meglátjuk. Azért ha esetleg volt hasonló helyzetben kíváncsi vagyok hogyan állnak a közszférában a kérdéshez.
2014. márc. 20. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Közszférában ez nem szokott gond lenni, pláne egy nászútra szó nélkül el fognak engedni. A helyedben az interjún nem mondanám, hanem mondjuk két hónappal elutazás előtt, amikor már kicsit összeszoktunk, megismertek, megkedveltek. Veszítenivalód nincs, ha ki is tesznek emiatt (amit erősen kétlek), legalább dolgoztál pár hónapot, és arra is pénzt kapsz.
2014. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!