Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan írjak önéletrajzot, ha...

Hogyan írjak önéletrajzot, ha még nem dolgoztam sehol és a gimnáziumot sem fejeztem még be?

Figyelt kérdés
Diákmunkáról lenne szó, ahová kérnek önéletrajzot. Van még egy évem érettségiig, 18éves vagyok, nyelvvizsgával és jogsival rendelkezem. Fogalmam sincs, hogy írjam meg vagy miket írjak bele. Segítenétek ?
2014. júl. 5. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Végzettségnél a nyolcáltalánost is nyugodtan beírhatod, meg a beszélt nyelveidet is írd oda. A családi állapot mellőzhető. Valamint a végére leírhatnád, hogy milyen munkakört szeretnél betölteni, a jövőbeni elképzeléseid stb.stb.

2014. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a nyelvvizsgát(nyelv szintje írás szó), jogsit, ECDL, emelt töri érettségi, kertészeti képzés, önkéntes szociális munka, stb beírhatod az egyéb kompetenciák/képzések címszó alá


ha lesz tapsztalatod, a munkát az iskolák fölé visszafelé időrendben.

az általános iskolára nem kíváncsiak, de amíg nincs más, írd be azt.


külön érdemes venni a képességeket vagy személyiséget, pl jó csapatjátékos, terhelhető, határozott és hasonló sablonok


a céljaid egyelőre nem fontosak, de beírhatod, hogy tapsztalatszerzés, továbbképzés.


ha jó munkaerő akarsz lenni, legyen 2 középszintű nyelvvizsgád, 3 év tapasztalatod a szakmádban, mire dolgozni kezdesz, és tanulj progrmozást, mérnöki, logisztikai, esetleg gazdasági dolgokat.

az összes többi irány versenyképtelen (sehova nem fognak felvenni).

2014. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy elvárhatják az europass vagy hasonló sablonokat, de a való életben nem a sablonos önéletrajzok működnek.
2014. júl. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!