Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyári munkákból hogyan tudnék...

Gyári munkákból hogyan tudnék kizökkenni? Ötletek?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, nagyjából 5 éve dolgozom gyárakban, ebből több évet külföldön is. Olyan szinten elegem lett, hogy már minden nap a sírás keringet. Mostani munkahelyemen ugyan jól keresek, nettó 200K meg van havonta, de semmit nem tudok azzal a pénzel kezdeni. Állandóan munka van, nincs semmi szabadidőm, hosszúak a műszakok, a munkatársak igazi prosztó emberek, teljesen kiidegelnek. Egyszerűen tudom és érzem, hogy én nem ebbe a közegbe való vagyok, ahol az emberek csak káromkodni tudnak, meg olyanokról beszélni, hogy berúgtak tegnap meg hogy mekkorát szartak. Például ha bárki előtt megemlíteném, hogy én tegnap milyen könyvet olvastam totál kiröhögnének. Párkapcsolatom hosszú idők óta nincs, jelenleg egyetlen barátom sincs, és így nem is tudok szerezni. Napokban ötlött a fejembe, hogy leteszek egy biztonság őri tanfolyamot, és hogy majd ott milyen jó lesz, ugyan nem keresek annyit, de hátha eltudok majd járni nyelveket tanulni, szórakozni, esetleg emberekkel ismerkedni. De sajnos a netet átbújva folyton abba botlok bele, hogy max 500 Ft-os órabér az amit meglehet keresni, ami rohadt kevés, mondjuk ha már ilyen nettó 120K megkeresnék 24/48-ban bőven boldog lennék, főleg valami telephely őrzéssel.


Lehet hülyeség, de 25 évesen már rohadtul öregnek érzem magam. Az évek alatt baromira megbántam, hogy nem mentem fősulira, egy fordítói szakmát szívesen csinálnék, ázsiai nyelvekre szakosodva. De így felnőttként el nem tudom képzelni hogyan tudnék belevágni úgy, hogy mellette még dolgozom is, mert jelenleg tényleg semmi szabadidőm. Mikor tanulnék egyáltalán? Mások ezt hogyan csinálták?

Mindenképpen szellemi munkát végeznék, tudom hogy a fizikai egyáltalán nem az én beállítottságomnak való. Bárki tudna nekem bármilyen tanácsot adni mi tévő legyek, mert már tényleg úgy érzem, hogy így élni nem lehet, megfulladok.



2014. júl. 8. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ismerős érzés. Szintén 25...

Ne a múlttal foglalkozz, semmi értelme. A jelenből, jövőből kell kihoznunk a maximumot.

2014. júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Valami lazább állás + diákhitel 2 a sulira és elvégzel egy versenyképes szakot. Biztos jövőd lesz! Tényleg! Például hiányzik 10 ezer informatikus az országból. De gazdasági területen is lehet keresnivaló.
2014. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
A tanulas, a diploma jelenthet kiutat ebbol. De nem lesz konnyu. De megcsinalta mas is, neked is sikerulhet.
2014. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Ja, és én 30 évesen kezdtem el egyetemen informatikát tanulni levelezőn, 2 éven keresztül minden nap otthon is napi 5-6 órát tanultam munka mellett. Még nincs diplomám, de már most sikerült elhelyezkednem juniorként.
2014. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Lehet hülyén hangzik, de ti milyen szakmát ajánlanátok? Engem leginkább a nyelvek azok amik érdekelnek, és szeretnék velük foglalkozni, de bármi jöhet, akár még egy kőműves szakma is, ha van mellette jó érv. :)

Így fiatal "felnőttként" hogyan lehet megoldani egy főiskolát? Levelezőin lenne nyilván célszerű, de akkor olyan állást kéne találnom, ami mellett tanulni is lehet, gyári munkák mellett, három műszakban, állandó hétvégei kötelező túlórákkal megbuknék. Egy műszakos bolti eladóként vagy nem tudom, semmit nem keresnék, nem tudnám fenn tartani magam. Nyilván ott vannak a szülők, meg van bőven félre tett pénzem, de ezek is csak egy x ideig megoldások.

És köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. júl. 8. 18:12
 6/9 anonim ***** válasza:
mi az alapvégzettséged? Érettségi? szakmunkás?
2014. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd! Ha végképp nincs más megoldás, akkor levelezőn elkezdesz egy business szakot (pénzügy-számvitel, gazdmen), esetleg gazdinfót vagy bármilyen informatikát. Levelezőn, állami támogatású szakon tudsz tanulni majd. Kb. kéthetente péntek délután és szombat egész nap van suli. Emellett valami munka + diákhitel.


Infóval kezdőfizu nettó 180-200 körül van, néhány év alatt másfél-kétszereződik. Ugyanez gazdasági területen.

2014. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha van nyelvérzéked, akkor a fordító szakma testhezálló lenne neked. Szomorú, amikor értelmes embereket törnek be a gyári droid munkával. :( De az írásod alapján ki tudsz törni ebből, az akarat már megvan!

Próbálj közben egy kevésbé lélekölő munkára átváltani, akár valamivel kevesebb pénzért, ha jól sejtem, valamennyi tartalékod is van. Ebből talán el tudsz indulni.

2014. szept. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Még így is túl vagy fizetve, akkor minek ugrálsz! Örüljél, hogy legalább ez van.
2015. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!