Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mit lehet kezdeni...

Szerintetek mit lehet kezdeni egy ilyen kollégával?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve került a céghez ez az ember - aki mint kiderült a fő-főnök komája.. -, de valami elviselhetetlen. Harsány, buta, bunkó, tipikusan az a segghülye ember, aki a környezetét nézi hülyének egyfolytában és aláz mindenkit, ahol éri. A főnök előtt vizsgáztat, hogy tudom-e ezt vagy azt, örömmel kioktat ha kell, ha nem, közben ő sem dolgozik makulátlanul, hibát hibára vét, társosztályok is panaszkodnak a stílusára. Többen kijelentették, hogy nem hajlandóak vele együttműködni.

Én is úgy kerültem a közelébe, hogy már két (évek óta itt dolgozó) közvetlen kollégája elmenekült tőle (persze, más kamu indokkal áthelyeztették magukat, de köztudottan akkor is egyfolytában mentek a veszekedések), így egy másik nővel ketten kerültünk ide. Mondanom se kell mi sem bírjuk, de már kaptuk a kollektív vezetői leb*szást, hogy rendezzük a hármunk (?) között lévő feszült viszonyt. Holott a napnál is világosabb, hogy csak ezzel az emberrel van a baj, vele nem tudtak együttműködni az elődeink, meg most mi sem. De ugye meg van a protekciója, ellenkező esetben már próbaidő alatt repülhetett volna én úgy látom, hisz a vezetőségnek is tartania kell a hátát az illető hibái és ocsmány stílusa miatt. De ez most úgy van előadva, hogy hármunkkal van a baj, mindhárman hibázunk és vagyunk bunkók egyszerre.. A hibák meg nyilván szaporodnak hiszen feszültség van, rossz hangulat, és elég kétségbeejtő, hogy minket is ostoroznak az ő hülyesége miatt.


Szerintetek érdemes a vezetőkkel beszélni, hogy mi ketten hogy látjuk ezt az "összeférhetetlenséget"? Vagy mindenképp mi ütjük meg a bokánkat, hisz nyilvánvalóan ragaszkodnak őhozzá?

Nagyon várom a tanácsokat, még sosem voltam ilyen helyzetben!


2014. júl. 8. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Áááá ismerös helyzet.. nekem is ugyan ez volt, csak annyi különbséggel, hogy mi ketten dolgoztunk együtt..mjindenki felmondott mellöle...na én is megkaptam a részem a boszorkánybol.. én probáltam bezsélni a fönökömmel, hogy mi a helyzet, rendes volt meghallgatott, de semmi mást nem tudott tenni, mert eléggé birta ezt a boszorkát, és annyi tanácsot adott, hogy ne vegyem fel, stb.. de engem is igyanigy kioktatott, leocsárolt, csesztetett és a többi...a fönök és más emberek elött is..ugyhogy én fel s mondtam, de más oko miatt, de ha tovább maradok ott, akkor az is lehet, hogy miatta...ugyhogy sajnos nemtudok mit mondani, annyit tehetsz, hogy beszéltek a fönökkel..de ha ott a protekcio akkor hááát... sajnos..kitartás!!! renélem javul valamennyire a helyzet...arra figyelj oda, hogy ne ugy álljatok a fönök elé, hogy ez az ember miket hol mennyit hibázott, nehogy ti jöjjetek ki rosszul a dolgokbol..
2014. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és bocsi a sok helyesirási hibáért..
2014. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Jesszus, ez még borzasztóbb lehetett, hogy ketten voltatok! Szerintem akkor már én is felmondanék.

Én igazából ebből remélem a megoldás lehetőségét, hogy csak ketten vagyunk egy ellen.. A hibákról nem is akarnék beszámolni, kizárólag a stílusáról, hogy vegyék már észre, hogy az összeférhetetlenség mindig ott van, ahol ő is, tehát ha jó munkát szeretnének, akkor a kedvencüket tartsák a saját közelükben, legyen valami vezetői asszisztens, ha ők ennyire szeretik őt, minket meg hagyjanak nyugodtan dolgozni.

Igazából az az ijesztő, hogy kapott ő már többször fejmosást, de stílusa változatlan maradt, és így sem történt semmi. Nyilván ez a vezetőségnek is kellemetlen, szerintem ezért tértek rá arra a verzióra, hogy inkább mindhárman hibásak vagyunk mindenért..

2014. júl. 8. 16:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát sajnos könnyen lehet.. ilyenkor mikor egy ilyen munkás valakinek a "seggevége" már bocs a kifejezésért, akkor nem nagyon lehet vele mit kezdeni.. egy probát megér a dolog.. nálam kb 2 napig tartott a "normális stilus" de aztán ment minden a régi kerékvágásban... :(
2014. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Álarc föl, zsákot rá, elpüfölni botokkal. Szükség esetén ismétlés, legfeljebb naponta 1 adag vacsora előtt.
2014. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Valószínűleg jól végzi a munkáját és ezt tudja magáról, ez szülheti az arroganciát. Az élet más területén lehetnek problémái, vagy túl ól megy minden és a munkahelyén adja ki a feszültségét. Minden embernek van normális énje, jó oldala, még ha egy kis tortaszelet is. Azt kell megtalálnod. Meglátod milyen hálás lesz érte, hogy legalább Te tartod őt valamire. Egyébként ha jól végzed a munkád és nyugodtan, komolyan csak azzal foglalkozol és nem vele, akkor ezt ő észlelni fogja és le fogja magát állítani.
2015. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!