Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te elvállalnál olyan munkát,...

Te elvállalnál olyan munkát, ami képzettségeden aluli, ha nincs másik álláslehetőséged?

Figyelt kérdés

Pl.diplomás vagy,de a kutyának se kellessz,elmennél esetleg építkezésre,vagy operátornak szalagra?

(Nincs diplomám,mielőtt félreérti valaki)



2014. júl. 10. 19:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

ja,a munka nem büdös.a pénz sem az.

amugy mér átéltem diplomásként is.átmenetileg kibírható,ha nagyon kell a pénz,és nem apuci-anyuci lavorjából várod a permetet... egyébként magyarországon manapság még az úgynevezett képzettségen aluli munkákból sincs,szóval.Aki nem kapodna utánna,jövedelem nélkül..az egy lusta tetü.Kb ez a véleményem.

2014. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
igen, ahogy el is vállaltam. érettségivel elmentem gyári munkásnak, három műszakba, aztán diplomával ideiglenesen adatrögzítőnek, most is alatta dolgozom, de mondjuk, külföldön.
2014. júl. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

ezzel az a baj, hogy pont ezért viszik le a fizetéseket a létminimum alá.

aztán az ember kiköt egy nettó 60ezres munka mellett, diplomával, amiből étkezés is alig oldható meg, minden más kizárva.


tény, hogy itthon nincs munka, külföldön vagy legalább másik megyében érdemes keresni.

2014. júl. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

én is diplomával másfél hónapig dolgoztam operátorként. kibírtam, csak unalmas volt mindig ugyanazt csinálni. Inkább elvállaltam, minthogy egész nap feküdjek. és közben jött lehetőség és tovább léptem.

Az elején sokan ellenezték, meg leszóltak az ismerőseim körében is, de engem nem érdekelt.

2014. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Igen, ha megfizetik.
2014. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
HA nem lenne mas lehetoseg, persze.
2014. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Myzantro, tudod, nem szeretünk éhen halni...

mellesleg, mi az, hogy "más megyébe"? pl. elég fura lenne nekem Veszprémből mondjuk Szabolcsba költözni...

2014. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Elvállalnám, ha jó a munkakörnyezet vagy érdekes a munka, de villamosmérnökként még nem volt ilyen gondom.

Sokan mondják, hogy nem lehet mindenki mérnök, pedig igény lenne rájuk mert ilyen téren elég sok nyitott pozíció van.

2014. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Persze,nem lehet mindenki mérnök,mert különbözőek vagyunk,egy kőművesnek a saját szakmája fekszik,ahhoz van érzéke,azt tanulta mert abból akart megélni.

Szükség van utcaseprőkre,szemétszállítókra,vízvezetékszerelőkre,hegesztő,autószerelő stb.

Csak azért kérdeztem,mennyire hajlandók az emberek bepiszkolni a kezüket,ha rá vannak utalva.

2014. júl. 10. 22:33
 10/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem vállalnám, mert a büdös életbe nem vennének fel többé középvezetőnek, ha az önéletrajzom közepén ott éktelenkedne egy egyéves gyári szalagmeló... rögtön meglenne a vélemény, hogy mennyire vagyok ambiciózus. De éppen ezért a fizetésem egy részét sosem költöm el, hogy legyen mihez nyúlni, amikor betegség, vagy munkanélküliség miatt nincs bevételem és ne kelljen kettétörni a karrierem.
2014. júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!