Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kicsit kínos kérdés tudom, a...

Kicsit kínos kérdés tudom, a közmunkás csapatokat összeválogatják "valami" alapján?

Figyelt kérdés
Szóval hogy körülbelül azonos kaliberű embereket tesznek egy csoportba, vagy teljesen random megy? Nem akarok megbántani senkit és tudom, hogy hivatalosan nem lehet szortírozni semmi alapján, de mégis aki volt már közmunkán légyszi válaszoljon. Néha látok csapatokat akikkel nem szívesen dolgoznék együtt.

2014. júl. 19. 11:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Én nem vagyok közmunkás, de azt tudom hogy ezt random csinálják.
2014. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, szerintem kérdezd meg azt akinél jelentkezel. De milyen közmunka? Ami börtön vagy pénzbírság helyett ledolgozható? Mert ott nem válogatnak.
2014. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A munkanélkülivé válók kötelező munkájára gondoltam, és éppen azért kérdezném itt, mert cikinek tartanám a munkanélküli központban feltenni ezt a kérdést.
2014. júl. 19. 12:07
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy munkanélkülivé válók kötelező munkája!

Ha nem akarsz, be sem kell a központban jelentkezned. Ha mégis bejelentkezel, akkor küldhetnek közmunkára, de nem kötelező elfogadni, maximum kidobnak a rendszerből.

Amúgy meg szoktak arra figyelni, hogy kinek milyen végzettsége van. Nem mindenki kerül az utcára, parkba sepregetni, vannak irodai közfoglalkoztatottak is. Szóval ha már van érettségod és be tudnak tenni irodára, akkor odakerülsz, legalábbis itt így van.

2014. júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*érettségid
2014. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én debreceni vagyok és a főiskolát végzett szomszédunk fia ott szedte a szemetet az utak mentén, többször láttam. Tudtam, hogy nagyon ciki volt neki, volt hogy láttam szándékosan félrenéz, hogy ne kelljen köszönni, a lényeg, hogy ő biztosan főiskolát végzett. De egyébként nem ez a része aggaszt, csak mondom hátha más is olvassa akit érdekel.
2014. júl. 20. 13:07
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kisvárosban lakok, amikor én munkanélküli voltam, akkor végzettség alapján tették az embereket közmunkára. Nekem főiskolai végzettségem van, pedagógus vagyok, először rögtön azt mondta az ügyintéző hölgy, hogy nem tud semmilyen közmunkára betenni, mert az én végzettségemmel nem tehet be bárhova, mármint pl utcát takarítani vagy hasonló munkára. Utána felajánlott egy pedagógus asszisztensi állást egy iskolában, de még ezt is úgy, hogy hozzátette, hogy elvileg ehhez is csak érettségi kell, de ha én úgy gondolom, hogy nekem megfelel ez is, akkor ezt megpróbálhatom. El is fogadtam.
2014. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, tehát nálatok már érettségivel sem küldenek utca takarításra? Azért a munkáért amit elfogadtál szintén azt a pici pénzt adták?
2014. júl. 22. 22:13
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szintén közmunkában dolgozom megyeszékhelyen, főiskolai végzettségem van és irodán, a fizetés bruttó 99100, ami nettóban majdnem 65ezer.

Van munkatársam, aki a téli programban 2 diplomával az utcát seperte, nem volt kizáró ok a diploma, bár önként ment, mert akart dolgozni, nem küldték.

2014. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, igen, nálunk már érettségivel se nagyon tettek ki pl utcai munkára. Volt egy lány, aki szintén pedagógus végzettségű, őt pl inkább betették mellém pedagógus asszisztensnek, csak, hogy valami munkát tudjanak neki adni, mert őt se tehették bárhova. Pedig egyedül is simán el tudtam végezni azt a munkát, én már fél éve ott dolgoztam, amikor ő jött. Ez ezelőtt 5 éve volt, akkor kb 70 000 Ft körül kaptam kézhez. Pontosan már nem emlékszem, de valamivel több volt mint 70.
2014. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!